Платформа Svidok.org запустила телефонну лінію: як нею скористатись

Семаковська Тетяна 16:00, 5 Лютого 2025
Телефона лінія / фото ілюстративне, Svidok.org

Онлайн-платформа Svidok.org, яка є головним сховищем спогадів українців про війну, запустила власну телефонну лінію. Скористатись нею може кожен українець.

Детальніше про те, як скористатися платформою Svidok.org, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Телефонна лінія Svidok.org

Телефонна лінія Svidok.org є безкоштовною для всіх абонентів в Україні. Поділитись пережитим можна у будь-який час, адже цей сервіс доступний цілодобово. 

“Це дуже зручна опція для українців: відтепер можна швидко, фактично по “гарячих” слідах, записати те, що ми переживаємо щодня. Достатньо надиктувати це в телефон. Замість поста у соцмережах чи рефлексії в сторіз, які блокуються або ж губляться, ваша історія на Svidok.org буде надійно збережена для наступних поколінь, щоб і через 10, 20 чи 50 років наші нащадки побачили, яким був той чи інший день під час повномасштабної війни. У часи Другої світової такого не було. Зараз же у нас є змога задокументувати всі злочини росіян, притягнути їх до відповідальності та не дати змоги переписувати історію”, – розповідає директорка зі зв’язків та комунікацій платформи Svidok.org Олена Кук.

Як скористатися лінією

Щоб скористатись телефонною лінією Svidok.org, потрібно: 

  • зателефонувати за номером 0 800 507 480,
  • відповісти на короткі запитання для коректної фіксації свідчення,
  • розповісти про пережиту подію під час повномасштабної війни, яку хочете задокументувати.

Після завершення дзвінка вам надійде SMS-повідомлення з підтвердженням, що свідчення буде автоматично трансформовано у текст та надійно збережено на онлайн-платформі Svidok.org. 

Всі записи ви можете доповнити чи скоригувати, додати до них фото чи відео – це можна зробити, зайшовши на сайт Svidok.org. При цьому свідчення будуть анонімними, тому можна бути максимально відвертим та не боятись ділитись своїми думками.

“Кожен українець переживає повномасштабну війну по-своєму. Хтось щодня чує повітряну тривогу та не з новин знає про прильоти, хтось – волонтерить чи долучається до зборів для ЗСУ, а хтось здобуває освіту в цих умовах або виховує дітей. Цінним для історії є досвід кожного зокрема, адже разом він демонструє цілісну картину того, що відбувається зараз в Україні! Росія сподівається, що ми будемо мовчати. А нам варто бути рупорами правди у світі”, – закликає Олена Кук. 

Залишити свої свідчення можна як за телефоном 0 800 507 480, так і на сайті Svidok.org або ж у телеграм-боті @SvidokNoteBot.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЄСВ для ФОП: як зміниться оподаткування у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:20, 5 Лютого 2025
Оподаткування / фото ілюстративне, iStock

У листопаді 2024 року в уряді України оголосили про суттєві зміни в оподаткуванні. В їх межах підвищили військовий збір до 5%, а також ввели ще кілька податкових нововведень, зокрема, введення обов’язкового єдиного соціального внеску (ЄСВ) для ФОП.

Детальніше про те, на що чекати ФОП у 2025 році, розповіли фахівці “Юридичного порадника для ВПО”.

Оподаткування ФОП у 2025 році

Відповідно до державного бюджету країни на 2025 рік, вже з 1 січня повертається обов’язкова умова для ФОП, яка зобов’язує тих сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Це означає, що всі ФОП втратили право на добровільну сплату ЄСВ за себе, яке їм надали 1 березня 2022 року.

Зазначається, що перші обов’язкові платежі за січень-березень в 2025 році мають бути внесеними до 21 квітня.

Сума ЄСВ у 2025

Наразі мінімальна сума ЄСВ у 2025 році складатиме 1 760 гривень на місяць, тобто 22% від 8 000 — мінімальної заробітної плати.

Також у 2025 році тимчасово підвищується максимальна база для нарахування ЄСВ, а саме з 15 мінімальних заробітних плат (120 000 гривень) до 20 мінімальних заробітних плат (160 000 гривень). Це означає, що зараз максимальний страховий внесок — 35 200 гривень, або 22% від 160 000.

Чи залишились пільги по сплаті ЄСВ для ФОП

Фахівці “Юридичного порадника для ВПО” також розповіли про пільги, які стосуються сплати ЄСВ для ФОП.

За їх словами, в Україні продовжує діяти право на можливість не сплачувати ЄСВ за себе для деяких фізичних осіб-підприємців. Зокрема, це:

  • підприємці, які є людьми з інвалідністю, за умови наявності пенсійних або соціальних виплат;
  • підприємці, які є пенсіонерами за віком або за вислугою років;
  • ФОП, які одночасно є найманими працівниками і за яких ЄСВ сплачує роботодавець (не менше 22% від мінімальної заробітної плати);
  • ФОП, які працюють на загальній системі оподаткування без доходу;
  • підприємці, які були мобілізованими та проходять службу —  на весь період служби, за умови подання підтверджуючих документів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хто безплатно надає юридичну консультацію для ВПО

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 4 Лютого 2025
Юридична консультація / фото ілюстративне, Pixabay

Благодійний фонд “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” продовжує реалізацію власної програми, в межах якої ВПО та іншим постраждалим від війни надаватимуться безплатні юридичні консультації з проблемних питань.

Про це повідомили представники фонду.

Безплатна юридична допомога для ВПО

Представники фонду “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” продовжують реалізацію проєкту “Підтримки спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації ВПО” на території України. Програмою передбачено надання юридичних консультацій для переселенців та переселенок.

Йдеться про експертні та індивідуальні обговорення проблемних питань, зокрема, про порядок отримання публічних послуг:

  • взяття на облік ВПО;
  • соціальні виплати та пільги;
  • зайнятість та трудові права;
  • відновлення документів;
  • забезпечення тимчасовим або соціальним житлом;
  • компенсація за пошкоджене чи знищене житло;
  • реєстрація чи декларування місця проживання;
  • встановлення факту незаконного позбавлення волі;
  • інші питання в юридичній сфері.

Представники БФ “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” також надають вторинну правову допомогу, зокрема, зі складанням процесуальних документів для подальшого звернення до суду з питань, пов’язаних із відновленням порушеного права ВПО на соціальний захист.

Як отримати

Для того, щоб отримати безплатну юридичну допомогу, потрібно перейти за посиланням та заповнити спеціальну форму. В ній потрібно вказати:

  • ПІБ;
  • стать;
  • вік;
  • чи зареєстрований бенефіціар як внутрішньо переміщена особа;
  • чи має бенефіціар статус особи з інвалідністю;
  • тему звернення;
  • зручний спосіб отримання відповіді (телефоном, електронною поштою, особистими повідомленнями у соцмережі, відеозв’язком чи іншими);
  • контактний номер телефону та електронну пошту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЄСВ для ФОП: як зміниться оподаткування у 2025 році

У листопаді 2024 року в уряді України оголосили про суттєві зміни в оподаткуванні. В їх межах підвищили військовий збір до 5%, а також ввели ще […]

14:20, 05.02.2025 Скопіч Дмитро

Хто безплатно надає юридичну консультацію для ВПО

Благодійний фонд “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” продовжує реалізацію власної програми, в межах якої ВПО та іншим постраждалим від війни надаватимуться безплатні юридичні консультації з проблемних питань. […]

14:00, 04.02.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

5 лютого фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Як додати картку національний кешбек: гід

“Національний кешбек” — це спеціальна державна програма підтримки виробників, у межах якої українці можуть отримати 10% від вартості придбаних вітчизняних товарів у вигляді кешбеку на […]

12:00, 02.02.2025 Скопіч Дмитро

Як перереєструвати автомобіль в Дії: алгоритм дій

В Україні відновили послугу перереєстрація авто в Дії, яка була тимчасово недоступною через одну з останніх масштабних кібератак. Наразі ж водії можуть перереєструвати автомобіль чи […]

11:00, 02.02.2025 Скопіч Дмитро