“Завжди зі скидами”: як пілоти FPV-дронів ламають плани росіян під Бахмутом

Микола Ситник 12:00, 16 Березня 2024
Українські пілоти БПЛА
Український пілот FPV-дронів / фото 80-та ОДШБр

Оператори БПЛА 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади скидають “подарунки” на голову противника та ефективно відбивають ворожі штурми на Бахмутському напрямку. Це допомагає десантникам на передньому краї та мінімізує стрілецькі бої.

Служба зв’язків з громадськістю 80-ї ОДШБр розповіла про своїх пілотів FPV-дронів, які працюють поблизу Бахмута.

Оператори FPV-дронів ламають плани росіян під Бахмутом

Військовий з позивним “Гоголь” раніше навіть не знав, що таке мавіки. До війни він був далекобійником. Повномасштабне вторгнення чоловік зустрів за кордоном, у Нідерландах.

Прокинувся від того, що мені подзвонив кум. Він родом із Миргородського району. По Миргороду були “прильоти”, по аеродрому. І тоді ж я дізнався, що почалась війна. Якщо ми хочемо жити в нашій Україні, вільній, незалежній, то це обов’язок кожного — захищати свою Батьківщину. Я розумію, ніхто не хоче вмирати. Але ми сюди прийшли не вмерти, а перемогти! Мені просто соромно було б дітям в очі дивитись, якби я сюди не пішов,

розповідає пілот // з позивним “Гоголь”

Боєць ЗСУ
Військовий з позивним “Гоголь” / фото 80-та ОДШБр

Літуни працюють в районі Бахмута. Ворог намагається штурмувати маленькими групами, але наші десантники обламують їм зуби та зупиняють ворожі “накати”.

“Я бачу, що вони йдуть через поле… Ха-ха, чудово! Ми тебе чекаємо. Чіпляєш ВОГи — і влучаєш в того заср*нця, який хоче прорватись до нас. Вибиваємо їх, щоб наших хлопців вберегти і щоб поменше було наших “200-тих”. У противника якийсь нескінченний людський ресурс. Наприклад, штурмова група з двох-трьох людей ідуть відкритим полем — це самогубство. Коли по них прилітає все, що є, але вони все одно йдуть. Одну групу ми поклали — наступна йде! Тим самим маршрутом! Вони знають, що їх там “забаранять”, але все одно йдуть”, — констатує “Гоголь”.

Його напарник “Доцент” на військовій службі також 2 роки. Отримав такий позивний, бо захищав диплом в районі виконання у розпал ведення бойових дій. “Доцент” має колоритні вуса, у вільний час читає книги, а на бойових разом з побратимом завжди готовий нанести ураження противнику. Боєць говорить, що зараз дрони в повітрі 24 на 7. За його словами, наші оператори незмінно напоготові зі скидами та спроможні у будь-який момент вилетіти й відпрацювати.

Захисник
Воїн із позивним “Доцент” / фото 80-та ОДШБр

Думки воїнів про Перемогу

“Доцент” зізнається,  після нашої перемоги раніше мріяв у Києві пройтись парадом. А зараз не планує нічого довгочасного. Захисник націлений виключно на ефективне виконання бойових завдань. Від наших захисників віє впевненим спокоєм та готовністю з ентузіазмом бити ворога. Перемога важко виборюється, але щодня вона ближча завдяки їхнім зусиллям.

“Гоголь” розмірковує, що потрібно українцям для перемоги: “Побільше мотивованих людей та побільше сучасних технологій — тих самих БПЛА більш вдосконалених, зброї, снарядів, боєприпасів і літаків. Ми на своєму місці робимо все для того, щоб повернути кордони 1991 року. Дуже хочу знову в Крим поїхати відпочивати”.

Боєць ЗСУ
Оператор БПЛА / фото 80-та ОДШБр

Раніше ми писали, що ЗСУ почали застосовувати більше FPV-дронів поблизу Бахмута.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Швидкий та надійний зв’язок: як користуватися інтернетом без світла

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 6 Жовтня 2024
Wi-Fi роутер / фото ілюстративне

Інтернет без світла — це величезна проблема, яка сильно впливає на життя кожного українця в періоди блекаутів. Вона обмежує можливості громадян, роблячи життя набагато складнішим. Наприклад, забираючи можливість працювати дистанційно або дивитися умовні фільми.

Редакція Бахмут IN.UA проаналізувала ситуацію та виділила три простих способи, як українці можуть користуватися інтернетом під час блекаутів.

Як зробити інтернет без світла

Під час масових відключень світла майже одночасно зникає і весь Wi-Fi. Проте є способи, які дозволять залишатися у мережі навіть в таких складних умовах. Мова йде як про, мобільний інтернет, так і про більш незвичну технологію “оптоволокна”.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає деталі про кожний з цих способів й ділиться спеціальними лайфхаками, які дозволять спростити життя українцям.

Мобільний інтернет

Найпростіший спосіб використовувати інтернет без світла — це мобільний інтернет. Усі базові станції мобільної мережі мають резервні джерела живлення, які автоматично вмикаються, коли припиняється електропостачання. Такі джерела живлення можуть забезпечувати роботу мобільного зв’язку в середньому протягом 4-5 годин, а далі йде підключення генераторів. 

Мобільний інтернет / фото ілюстративне

Й тут виникає проблема: під час відключення світла вимикаються Wi-Fi роутери в будинках, через що зникає домашній інтернет — користувачі масово переходять на мобільний інтернет. Це робить мережу перевантаженою. Як результат, високошвидкісний інтернет 4G інколи може “вилітати”. Якщо вам необхідний стабільний доступ до мережі, то рекомендуємо перевести пріоритет з 4G на 3G. Це можна зробити в налаштуваннях, де потрібно:

  • перейти в розділ “Мережа та Інтернет”;
  • обрати “Мобільний зв’язок”;
  • змінити переважний режим мережі з 4G на 3G.

Вже зі стабільним інтернетом можна роздати зв’язок з мобільного телефону на інші пристрої. Це можна зробити у налаштуваннях розділу “Мережа та Інтернет”, де потрібно знайти “Точку доступу”. 

Зазначимо, що за замовчуванням точка доступу не має захисту паролем. Рекомендуємо поставити його, а вже після підключати власні гаджети до мережі.

Існує й інший спосіб отримати стабільний та швидкий інтернет під час блекауту — спеціальні технічні засоби для посилення сигналу мобільного зв’язку. Для цього потрібно:

  • купити Wi-Fi ретранслятор, який підходить до вашої моделі телефону;
  • встановити девайс на гаджет;
  • скачати CellTower Locator, який дозволить визначити місце розташування найближчої до вас веж стільникового зв’язку.

Технологія GPON

Оптоволокно / фото ілюстративне

Багато провайдерів мають змогу підключати власних клієнтів за допомогою GPON (Gigabit Passive Optical Network) або просто “оптоволокно”. Така технологія не тільки вважається найшвидшим способом передачі інформації, але й може надавати постійний доступ до мережі навіть під час блекауту. Для цього потрібно лише її під’єднати, напряму звернувшись до провайдера.

Все після проведення оптоволокна до вашого дому, під’єднавши спеціальний кабель та встановивши зв’язок між терміналом та роутером, ви можете використовувати Інтернет без світла. 

Спершу потрібно подбати про технічні засоби. Для роботи Інтернету без світла потрібні павербанк та два кабелі, які будуть відповідати напрузі, вказаній на зворотній стороні термінала та роутера. Зазвичай, для цього потрібні кабелі USB-DC 12V, ціна за штуку на які починається від 150 гривень.

Далі вам треба під’єднати два кабелі до павербанка. Один з них буде давати енергію термінала оптоволокна, а інший — роутер. Після підключення кабелів увімкніть павербанк, потім увімкніть Wi-Fi роутер. Wi-Fi роутер повинен увімкнутися і почати транслювати сигнал Wi-Fi. Ви можете під’єднати свої пристрої до сигналу Wi-Fi та почати роботу в Інтернеті.

Інтернет, який працює без світла / фото ілюстративне

Дуже важливо слідкувати за станом павербанка, терміналу та Wi-Fi роутера. Рекомендуємо приділяти увагу заряду павербанка.

Як довго може працювати такий тип підключення? Час, який павербанк зможе живити роутер, залежить від кількох факторів, у тому числі від місткості акумулятора павербанка, його номінальних характеристик, енергоспоживання роутера та кількості пристроїв, які ви одночасно підключаєте до павербанка. Зазвичай саме перший відіграє вирішальну роль:

  • павербанк на 10 500 мАг може забезпечити роботу роутера протягом 3-4 годин;
  • павербанк на 21 000 мАг забезпечує комфортну роботу роутера від 6 до 10 годин;
  • павербанк для роутера на 42 000 мАг може забезпечувати роботу того самого роутера 16 годин;
  • павербанк потужністю 70 000 мАг забезпечує безперебійну роботу роутера протягом цілої доби.

Для підключення також можна використовувати спеціальні міні джерела безперебійного живлення. Вони підключаються та працюють аналогічно павербанкам. Їх основна перевага полягає у тому, що вони здатні працювати постійно. Ви не будете постійно перемикати кабелі.

“Пункти незламності” та інші публічні місця

Робота в кафе / фото ілюстративне

Підключитися до мережі також можна в різних публічних місцях, де є генератори та термінали зв’язку, зокрема Starlink. В першу чергу, це “Пункти незламності” — спеціальний проєкт уряду, де українці можуть зарядити телефон і скористатися інтернетом під час блекаутів. Завантажте карту “Пунктів незламності” в Дії.

Інший спосіб — це публічні місця, наприклад, кафе або ресторани. Вони також надають можливість вийти в мережу, але просять за це кошти.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Фінляндії звели чотириповерхову будівлю із дерева: деталі експериментального проєкту

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 6 Жовтня 2024
Центральний зал / фото Kalle Kouhia 

Архітектурна студія Anttinen Oiva Architects звела чотириповерхову будівлю із дерева в місті Гельсінкі, що у Фінляндії. Загальна площа об’єкта сягає 16 400 квадратних метрів.

Про це повідомляють в Dezeen.

Унікальна будівля із дерева Європі

Головна ідея будівлі із дерева в Гельсінках — мінімізація впливу на клімат й використання лише тих матеріалів, які здатні відновлюватися з плином часу. Загалом спеціалісти з Anttinen Oiva Architects використали приблизно 7600 кубічних метрів ялини та ясена.

Ззовні будівля включає зовнішній шар зі скла, натурального каменю і білих металевих ламелей поверх дерев’яної конструкції. Це дозволяє викликати ефект зміни зовнішнього вигляду будинку в різний час доби та з різним освітленням. 

Стеля в центральному залі / фото Kalle Kouhia 

В самій будівлі розмістилися офіси, готель та навіть ресторан фінської мережі Harbore. В центральному залі взагалі вдалося розмістити дизайнерську рейкову стелю, що перемежовується з великими вікнами. Загалом дизайн внутрішньої частини комплексу  розробили в мінімалістичному дерев’яному стилі. 

Місце для роботи / фото Kalle Kouhia 
Коридори в середені будівлі / фото Kalle Kouhia 
Сад на дасі будівлі / фото Kalle Kouhia 

Будівля із дерева також має внутрішній дворик зі справжнім березовим парком, що стає ідеальною локацією для прогулянок. Вже на даху розмістили сад, у центрі якого знаходиться бар із панорамним видом на узбережжя і міський пейзаж.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Швидкий та надійний зв’язок: як користуватися інтернетом без світла

Інтернет без світла — це величезна проблема, яка сильно впливає на життя кожного українця в періоди блекаутів. Вона обмежує можливості громадян, роблячи життя набагато складнішим. […]

11:00, 06.10.2024 Скопіч Дмитро

У Фінляндії звели чотириповерхову будівлю із дерева: деталі експериментального проєкту

Архітектурна студія Anttinen Oiva Architects звела чотириповерхову будівлю із дерева в місті Гельсінкі, що у Фінляндії. Загальна площа об’єкта сягає 16 400 квадратних метрів. Про […]

10:00, 06.10.2024 Скопіч Дмитро

У Києві показують збережену реліквію з Маріуполя

У Києві відкрилася виставка “Хрест і Надія: Священна спадщина греків Маріуполя”. На цій виставці можна дізнатися історію греків Приазов’я і побачити унікальну реліквію з Маріуполя. […]

житло,оренду

Житло в іпотеку “єОселя” стане доступнішим для переселенців: що зміниться

Уряд розширив можливості для переселенців у межах програми “єОселя”. Тепер вони зможуть купувати житло, здане в експлуатацію до десяти років. Про це повідомляє Міністерство економіки […]

Виплати ВПО

Ветерани можуть отримати до 20 тисяч гривень на відшкодування витрат для бізнесу

Український ветеранський фонд запустив програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин. У межах програми ветеранські бізнеси можуть отримати до 20 тисяч гривень на відшкодування витрат. […]