Пікапи, пальне й арматура: що купляють для прифронтового Сіверська

Марія Носуля Носуля Марина 16:00, 5 Липня 2024
Фото ілюстративне / з відкритих джерел

Що закуповували відомства міста Сіверськ Бахмутського району у червні 2024 року. Бронювання пікапів за 3 мільйони, запчастини до трактора за 148,5 тисяч гривень та арматура за 300 тисяч гривень. 

Що ще придбали для Сіверська у червні, аналізуємо найбільші закупівлі на порталі Прозорро. 

Закупівлі Сіверська: 2024

Сіверська міська рада замовила бронювання двох пікапів MITSUBISHI L200 Intense 2.4 TD MT, це вартувало бюджету понад 3 мільйони гривень. 

Самі ж автівки придбали 21  та 22 травня, у закупівлі зазначається, що це для забезпечення безпечної евакуації населення, доставлення гуманітарної допомоги на території Сіверської міської територіальної громади, яка перебуває в зоні активних бойових дій. Вартість кожного пікапа — по 1,6 мільйона гривень. 

Нагадаємо, раніше весною такі ж автівки за таку ж ціну придбали міські ради Торецька та Часів Яру Бахмутського району. 

Придбали й засіб радіоелектронної боротьби вартістю 87 тисяч гривень та понад 9 тонн арматури за 317,3 тисячі гривень. 

Поточний ремонт вантажівки МАЗ для Сіверського міського спеціалізованого комунального підприємництва обійшовся у 29,3 тисячі гривень.  Запчастини для трактора MST M544 у 148,5 тисячі гривень, а його ремонт ще у 141 тисячу гривень. Прокат вантажівок для перевезень вартував ще 75 тисяч гривень, послуга броньованого захисту екскаватора-навантажувача моделі JСВ4СХ — 1,4 мільйона гривень. 

Також для відомства придбали 6000 літрів дизельного пального, що коштувало 324 тисячі гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Троянди та бензин: що купували для Бахмутської військової адміністрації восени 2024 року

Лященко Марія 13:00, 3 Грудня 2024
Будівля міськради / фото Бахмутська міська рада

Бензин, зарядні станції й троянди — аналізуємо найбільші закупівлі Бахмутської МВА за осінь 2024 року на порталі Прозорро. 

Закупівлі Бахмута

У вересні Бахмутська міська військова адміністрація придбала 2 400 літрів бензину загальною вартістю 145 тисяч гривень. 

Того ж місяця МВА закупила 2 зарядні станції Bluetti AC180P/1800 Вт/1440 Вт⋅год /LiFePO4, загальною вартістю у понад 99 тисяч гривень.

У жовтні вже Бахмутська міська рада закупила 5 зарядних станцій Ecoflow, це вартувало 223 тисячі гривень. 

Ecoflow /скриншот договору

У вересні Бахмутська міська рада також закупила 160 штук троянд, що вартувало майже 15 тисяч гривень. 

Наприкінці жовтня міськрада також придбала державну символіку — 541 штуку прапорців України. 

У листопаді міськрада придбала 400 сувенірів, а саме: блокноти, ручки та пакети з логотипом міста, це вартувало понад 20 тисяч гривень.

Сувеніри / скриншот договору

Управління освіти Бахмутської міської ради замовило у жовтні послуги з програмного забезпечення, саме — “Комплексну систему автоматизації підприємства (“IS — pro”), це вартувало майже 47 тисяч гривень.

Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради придбало 3 235 штук новорічних подарунків, це обійшлося у 650 тисяч гривень. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Палій Катерина 17:00, 21 Листопада 2024

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують вивозити людей із Бахмутського району. Це місто, окуповане ще у 2014 році, стало одним із перших пунктів, де оселяються так звані “біженці з України”. Водночас більшість новин із міста стосуються різноманітних проблем: брак медиків, відсутність води тощо. Про допомогу та життя тих, кого росія нібито “врятувала”, майже не згадується.

Для аналізу інформполя за жовтень 2024 року редакція обрала два пропагандистські канали: “администрация города Шахтерськ z” та “Это Шахтерск”.

Чим живе окупований Шахтарськ

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала два новинні пропагандистські канали окупованого міста Шахтарськ за жовтень. Найбільше новин було присвячено темі освіти, медицини та проблем з водою і ЖКГ.

Згідно з інфографікою, в окупованому Шахтарську, куди звозять українців, спостерігається проблема з медичним персоналом. Йдеться про брак фахівців. Через нестачу кадрів до окупованого міста залучають медиків із росії. Загалом новини про дефіцит фахівців з’являються на обох каналах щотижня. У результаті за місяць було близько 20 згадок на медичну тематику.

Новини на медичну тему / інфографіка “Бахмут IN.UA”

За час моніторингу ми виявили, що багато послуг для цивільного населення в окупованому Шахтарську повністю надаються регіонами росії. Тобто окуповане росіяними місто не розвивається самостійно, а для його функціонування використовують кошти з інших регіонів росії.

У окупованому Шахтарську не розивається економіка / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Певну частку новин окупованого Шахтарська складає інформація щодо підвозу води, що свідчить про проблеми з водопостачанням у місті. Хоча окупанти не повідомляють про те, що вони не ремонтували системи, саме через це часто фіксують аварійні ситуації. Загалом таких згадок за місяць близько 10.

В окупованому Шахтарську є проблеми з водою / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Пропаганда через освіту

Але чи не найбільшу частку новин складають повідомлення про освіту в школах та садочках на ТОТ. Дітям показують “героїв сво” та виправдовують війну проти України. Ми нарахували близько 40 згадок за місяць.

Дітей в Шахтарську вчать героїзувати “сво” / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Також у новинах надається перевага повідомленням про будівельні роботи та ремонти, де часто озвучується залучення допомоги з бюджету росії. Велика увага приділяється різноманітним “суботникам”, які проводяться за наказом окупаційної адміністрації, і значно менше уваги — до реальних проблем цивільного населення.

Часто висвітлюють новини про будівельні роботи / інфографіка “Бахмут IN.UA”

Також помітно, що частину новин займають повідомлення про “нагороди”. Наприклад, про видачу квитка “единой россии” чи відзнаки, пов’язані з освітою на ТОТ. 

Освіту та ТОТ використовують для поширення пропаганди / інфографіка “Бахмут IN.UA”

У висновку зазначимо, що інформаційна картина в окупованому Шахтарську свідчить про серйозні проблеми в соціально-економічній сфері регіону. Брак медичних фахівців і залежність від ресурсів з інших регіонів росії підтверджують, що місто не може самостійно розвиватися.

Однак, акцент на будівництві та “суботниках” свідчить про намагання створити видимість активності та добробуту. Таким чином, інформаційна стратегія спрямована на маскування реальних проблем та підтримку легітимності окупаційного режиму через пропаганду ідеї “єдиної росії”.

Шахтарськ, куди росія звозить мешканців Бахмутського району, стає символом її байдужості до долі людей, яких вона називає “врятованими”. Місто, окуповане ще у 2014 році, перетворилося на місце гуманітарної кризи, де бракує базових умов для життя: відсутність достатньої кількості медиків, проблеми з водопостачанням тощо. Інформаційне поле міста свідомо ігнорує справжні потреби цих людей, що вказує на систематичне нехтування навіть мінімальною підтримкою. Це вкотре доводить, що російська політика “порятунку” є лише пропагандистським прикриттям, за яким ховається цілковита безвідповідальність за вивезених людей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Троянди та бензин: що купували для Бахмутської військової адміністрації восени 2024 року

Бензин, зарядні станції й троянди — аналізуємо найбільші закупівлі Бахмутської МВА за осінь 2024 року на порталі Прозорро.  Закупівлі Бахмута У вересні Бахмутська міська військова […]

13:00, 03.12.2024 Лященко Марія
шахтарськ

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]

Гуртожиток для ВПО, сіль і техніка: на що витрачають гроші у Донецькій області в листопаді

10 мільйонів на реконструкцію Слов’янської лікарні, 112 мільйонів на утримання доріг та понад 30 мільйонів на техніку. Аналізуємо на Прозорро найбільші закупівлі Донецької області у […]

12:00, 21.11.2024 Носуля Марина

“Проактивний та адаптивний підходи”: бахмутське керівництво повідомило, для чого працюють КП окупованого Бахмута

У матеріалі Бахмут та Сіверськодонецьк: як працюють комунальні підприємства в евакуації та у скільки обходяться міським бюджетам редакція досліджувала роботу КП окупованого Бахмута в евакуації. […]

14:00, 12.11.2024 Носуля Марина

Поштові перевезення та новорічні подарунки: що купували для Бахмутського району за останні місяці

Що купували для Бахмутського району в евакуації за серпень, вересень та жовтень. Розбираємо  найбільші закупівлі керівництва міст району на порталі Прозорро. Соледар  Управління соцзахисту Соледарської […]

17:20, 04.11.2024 Носуля Марина