ПФУ запрошує переселенців на консультацію у Києві

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:45, 12 Березня 2024
Переселенці в Києві
Пенсіонерка / фото ілюстративне

Головне управління Пенсійного фонду України (ПФУ) в Донецькій області організовує безплатну консультацію для внутрішньо переміщених осіб у Києві. Долучитися можна буде без попередньої реєстрації.

Про це повідомили представники Центру підтримки бахмутян в Києві.

Допомога ВПО у Києві

Спеціальний захід від представників Пенсійного Фонду України відбудеться 13 березня, з 11:00 до 13:00. На ньому ВПО зможуть поставити конкретні питання, після чого отримати вичерпну відповідь й безплатну консультацію від кваліфікованих фахівців. Спеціалісти будуть відповідати на питання щодо адміністративних та юридичних аспектів.

Нагадаємо, що пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб мають пройти фізичну ідентифікацію 31 березня 2024 року. Пенсіонери, які отримали статус ВПО до 24 лютого 2022 року, повинні робити це в Ощадбанку (за умови, що саме в цьому банку вони отримують пенсію) кожні шість місяців.

Як пройти ідентифікацію пенсіонеру?

Якщо ви отримуєте пенсію в Ощадбанку, то потрібно зробити наступні кроки:

  • особисто звернутися до каси будь-якого відділення Ощадбанку, а при собі варто мати паспорт та основну платіжну картку, на яку надходить пенсія;
  • після цього ви повинні провести операції з отримання готівки, або перегляду залишку коштів на рахунку через касовий POS-термінал, тобто ввести ПІН-код, встановити його чи замінити.

Де відбудеться захід

Консультація від експертів ПФУ відбудеться в Vcentri Hub: Оболонь, що розташований за адресою: місто Київ, проспект Оболонський, 22А. Вхід без попередньої реєстрації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна в евакуації: топ-5 найкращих країн з морем для українських біженців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 12 Квітня 2024
Португалія / фото ілюстративне

З початку повномасштабної війни понад 4 мільйони українців виїхали за кордон та отримали там статус біженців. Країни світу, в тому числі й ті, що розташовані коло морів або океанів, продовжують допомагати громадянам України, надаючи їм захист, соціальне житло та навіть виплати.

Про те, які країни з морем зараз надають найкращі умови для життя біженцям з України, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Українські біженці в Європі

Ще на початку 2024 року, в ЄС продовжили термін надання захисту громадянам України до березня 2025 року. Це означає, що українці, які виїжджають за кордон, зможуть на місцях отримати всебічну підтримку та допомогу.

Країна 1. Швеція

Швеція надає одні з найкращих умов для життя біженців / фото ілюстративне

Країна на півночі Європи вважається однією з найдорожчих країн світу. Одначе, саме вона надає одні з найкращих умов для українців. Наші громадяни в ній отримують:

  • регулярну грошову допомогу у розмірі 818 євро (24 500 гривень);
  • соціальне забезпечення;
  • доступ до ринку праці;
  • медичну допомогу й можливість здобувати освіту.

Додатково передбачена допомога для родин із дітьми та соціально незахищеним людям.

Місцева влада також надає українцям соціальне житло як у спеціалізованих закладах із безплатним харчуванням, так і в окремому житлі. 

Серед головних труднощів можна назвати саму шведську мову. Річ у тому, що у Швеції досі немає спеціальних безплатних курсів шведської мови для українців, що заважає їм швидко інтегруватися в суспільство. Проте, держава, ймовірно, запровадить їх у 2024 році.

У Швеції можна відпочити як у горах, так і на берегу Балтійського моря.

Країна 2. Данія

Незвично яскара архітектура — візитна картка Данії / фото ілюстративне

Данія — це ще одна північноєвропейська країна, яка надає досить непогані умови для українців. У 2024 році Данія забезпечує біженців з України належними умовами для проживання. Наприклад, їм надається житло, зокрема у місцевих комунах та фінансову підтримку в сумі від 2 823 крон (15 500 гривень) до 13 105 крон (72 000 гривень).

Громадяни мають можливість безплатно вивчати мову на спеціальних курсах інтенсивного вивчення, а діти — здобувати освіту у безплатних державних закладах. 

Працевлаштування в країні досить доступне для українців, а особливо для тих, хто володіє англійською на просунутому рівні та здобув вищу освіту в одному з європейських університетів (що означає, що в країні визнається диплом).

Українські біженці в плані медицини були прирівняні до громадян Данії. Це означає, що держава буде повністю покривати видатки на медичну допомогу, за винятком ліків та стоматологічних послуг для дорослих.

Відпочити в Данії біля моря також можна. На вибір є Балтійське та Північне моря.

Країна 3. Португалія

Вид на Лісабон / фото ілюстративне

Португалія — одна з найдешевших європейських країн, яка також приймає біженців з України. Вона має гарний клімат та вихід до Атлантичного океану, який постійно приваблює туристів з усього світу. Відвідати можна також безліч красивих місць дикої природи, неймовірні архітектурні пам’ятки та зустріти привітних людей.

Карстова печера в Алгарве / фото ілюстративне

Країна у 2024 році надає соціальну підтримку тільки найбільш вразливим категоріям громадян. Сума підтримки становить менш ніж 200 євро (8 400 гривень) на місяць для дорослих і 100 євро (4 200 гривень) на дитину. Людям, які не мають можливість самостійно винаймати житло, надають тимчасове помешкання за умови пошуку роботи.

Медичні послуги в Португалії безплатні для усіх мешканців країни, у тому числі й українців. Однак, для цього потрібно мати:

  • ідентифікаційний номер;
  • номер соціального страхування
  • номер пацієнта для Національної служби здоров’я.

Також є чимало приватних лікарень та страхових компаній, які з ними співпрацюють. Ліки в аптеках продаються за рецептом, при цьому оплачувати потрібно лише певний відсоток від загальної вартості. Однак, існує велика кількість ліків, які надаються безплатно за умови наявності хронічних захворювань.

Країна 4. Румунія

Країна-сусід, яка продовжує допомагати українцям / фото ілюстративне

Країна-сусід України продовжує всебічно допомагати українцям, надаючи їм тимчасовий захист. Наразі, Румунія вважається одним з найкращих місць для українських біженців. 

Українці, оформивши тимчасовий захист в Румунії, отримують дозвіл на проживання та працевлаштування, а діти — можливість здобувати освіту. Варто зазначити, що в країні сильно розвинена мережа українських шкіл.

Уряд, на жаль, не надає фінансової підтримки біженцям. Однак, це роблять численні благодійні організації, які розглядають кожен випадок в індивідуальному форматі. Пріоритет надається саме вразливим категоріям населення.

Важливим плюсом Румунії можна назвати помірні ціни на оренду житла. Досить непогану 2-кімнатну квартиру в Бухаресті можна знайти за 15 000 гривень на місяць.

Бухарест / фото ілюстративне

Румунія також надає українцям доступ до стаціонарної допомоги та лікування на рівні з громадянами країни у випадках гострих або хронічних захворювань, що загрожують життю.

Відпочинок в країні також можливий. Україцні можуть провести оздоровчий відпочинок як у Карпатах, так і на берегу Чорного моря. При цьому, ціни помірні.

Країна 5. Латвія

Латвія — союзниця України / фото ілюстративне

Латвія — це одна з небагатьох європейських країн, яка досі надає широкий спектр допомоги біженцям з України, зокрема, з покупкою квитка до країни.

По прибуттю, біженцю з України надається 120 днів безплатного проживання та 30 днів безоплатного харчування. Крім цього, українці можуть отримати одноразову виплату в розмірі 343 євро (14 500 гривень), щомісячну допомогу в сумі 137 євро (5 800 гривень) та іншу матеріальну підтримку або соціальні послуги відповідно до потреб людини. 

Після отримання усіх необхідних документів, які підтверджують статус біженця, Латвія надає можливість працевлаштування без обмежень.

В Латвії гарно розвинутий бюджетний туризм, особливо який стосується відпочинку на берегу Балтійського моря.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відкрите звернення до Бахмутської міської ради щодо присвоєння звання почесного громадянина

Семаковська Тетяна 14:00, 12 Квітня 2024
Відзнака почесного громадянина / фото ілюстративне

Редакція Бахмут IN.UA неодноразово створювала матеріали про загиблих військових з Бахмута, або тих, хто віддав своє життя обороняючи Бахмутський напрямок. Рідні цих військових погоджувалися на створення публікацій, аби зберегти пам’ять про своїх близьких та розповісти читачам про тих, хто безпосередньо захищав їх міста та села. Ми також неодноразово допомогали рідним військових розміщувати публікації з закликом підписувати петиції про присвоєння звання Героя України загиблим захисникам.

Вважаємо, що зі свого боку Бахмутська міська рада, Бахмутська міська військова адміністрація має розглянути можливість та переглянути чинне Положення, аби воно дозволяло надавати статус почесного громадянина загиблим військовослужбовцям з Бахмута та громади посмертно. Відповідне обговорення може бути проведено у онлайн-режимі, як це було зроблено у випадку з перейменування міської топоніміки.

Просимо розглянути можливість Положення у новій редакції, яке буде передбачати надання статусу почесного громадянина загиблим захисникам та захисницям з Бахмута та громади.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Україна в евакуації: топ-5 найкращих країн з морем для українських біженців

З початку повномасштабної війни понад 4 мільйони українців виїхали за кордон та отримали там статус біженців. Країни світу, в тому числі й ті, що розташовані […]

15:00, 12.04.2024 Скопіч Дмитро
Звання почесного громадянина

Відкрите звернення до Бахмутської міської ради щодо присвоєння звання почесного громадянина

Редакція Бахмут IN.UA неодноразово створювала матеріали про загиблих військових з Бахмута, або тих, хто віддав своє життя обороняючи Бахмутський напрямок. Рідні цих військових погоджувалися на […]

Почесний громадянин міста

Як у Вільногірській громаді автоматично надають звання почесного громадянина загиблим військовим. Чи можливо це для Бахмута

Майже в кожному українському місті його видатні мешканці можуть отримати звання почесного громадянина, яке містить в собі ряд пільг для такої особи. В Бахмутській міській […]

Розпис писанок

Киян запрошують на майстер-клас із бахмутським писанкарем: як записатися

У неділю мешканцям Києва пропонують відвідати майстер-клас із розпису писанок. Його майстер-писанкар із Бахмута Дмитро Денисенко проведе у виставковій залі “Хлібня” Національного заповідника “Софія Київська”. […]

12:40, 12.04.2024 Микола Ситник
Стихійне сміттєзвалище

РФ планує зробити Донбас смітником: на ТОТ назріває екологічна катастрофа

Тимчасово окуповані росією Донеччину й Луганщину заполонили несанкціоновані сміттєзвалища та будівельні відходи. Водночас окупаційна “влада” намагається зробити Донбас смітником рф, створивши на ТОТ ще 9 […]

11:35, 12.04.2024 Микола Ситник