Переїхали з Часів Яру: як на Хмельниччині працює хоспіс для самотніх літніх людей

Валентина Твердохліб 11:50, 26 Березня 2025
Хоспіс працює у будівлі колишнього дитячого санаторію / фото Facebook-сторінка Євгена Ткачова

У Хмельницькій області працює хоспіс для самотніх літніх людей. Більша частина його мешканців — люди, яких вивезли з прифронтових територій Донеччини. Історія хоспісу почалася у 2017 році в місті Часів Яр. Після повномасштабного вторгнення заклад переїхав на Хмельниччину, де і продовжив свою роботу.

Як зараз працює хоспіс, редакції Бахмут IN.UA розповів волонтер Геннадій Ткачов, який опікується закладом.

Хоспіс у Часів Ярі, переїзд на Хмельниччину

Хоспіс для самотніх літніх людей розпочав роботу в місті Часів Яр у 2017 році. Його відкрив місцевий волонтер Євген Ткачов. Сюди звозили покинутих людей з сірої зони.

“Притулок працює з 2017 року. Це все почалося з того, що батько купив один будинок, потім інший, потім третій. І до цих будинків звозили покинутих стареньких з сірої зони. В ті роки були цілі покинуті села, і звідти військові та волонтери вивозили до нас літніх людей. Так і почалась наша робота”, — розповідає волонтер.

Спочатку хоспісом опікувався його засновник Євген Ткачов. Та коли кількість людей збільшилась до 14-15, він передав управління закладом своєму синові Геннадію. До сьогодні Геннадій Ткачов залишається його директором.

Згодом кількість людей зросла до 55. Для їх розміщення були вже чотири будинки та три квартири. Однак у 2022 році, коли почалося повномасштабне вторгнення, родина Ткачових вирішила евакуювати хоспіс. Притулок знайшли на Хмельниччині. Зараз літні проживають у будівлі колишнього дитячого санаторію в Дунаєвецькому районі.

“Після початку повномасштабного вторгнення ми одразу ж почали думати куди переїжджати. Бо лінія фронту вже тоді була достатньо близько. Мабуть, найближче було до Горлівки, кілометрів 40-50. Спочатку нам знайшли для переїзду школу в Хмельницькій області. Ми туди переїхали, але нам потрібно було розділити хоспіс, бо всі 55 людей не поміщалися у школу, куди ми переїжджали. 15 людей поїхали у Львівську область до притулку, яким опікувалась церква. А 40 людей поїхали з нами до Хмельниччини в школу. Там ми пробули два роки. І потім Дунаєвецька міська рада приготувала для нас колишній дитячий санаторій і будівлі панського маєтку. Тут ми вже працюємо більше року”, — розповідає Геннадій Ткачов.

Мешканці хоспісу / фото Facebook-сторінка Євгена Ткачова

Як працює хоспіс

Наразі в хоспісі перебувають 50 людей. Вмістити більшу кількість він не може. Всі люди, які живуть у хоспісі — це самотні літні люди, більшість з яких мають фізичні чи ментальні розлади. Близько 80% мешканців — це люди, яких евакуювали з Донеччини.

“Це люди похилого віку, 70+. Майже всі з якимись фізичними або ментальними вадами. Ці люди покинуті, але майже у всіх є родичі. Це або повністю відсутнє спілкування, або дуже давно не бачили і не знають де ці родичі взагалі. Інколи ці родичі телефонують раз у тиждень або раз у місяць, можуть дізнатися самопочуття. І є один чи два такі, що раз на пів року приїжджають з-за кордону провідати. Є, звісно, й ті, в кого ніколи не було ні дітей, ні внуків, але таких небагато”, — каже Геннадій Ткачов.

Люди, які живуть у хоспісі, мають постійне піклування. Їм надають повноцінне харчування та медичний догляд.

“На одній зміні працюють близько 8-9 людей. А взагалі персонал складає десь 13-14 людей. Прийшли на зміну, 12 годин відпрацювали, а наступний день відпочивають. Наприклад, кухар працює 5 днів, 2 дні відпочиває, тому кожен день у нас різна кількість працівників може бути”, — каже директор хоспісу.

Працівники хоспісу / фото Facebook-сторінка Євгена Ткачова

Працює заклад за допомоги волонтерів.

“Без волонтерів ми не виживемо, адже коштів не вистачає. Дунаєвецька міська рада оплачує нам рахунки за світло і воду, бо без цього було б взагалі нереально існувати. Для опалення у нас є своя кочегарка, і нам закупляють туди дрова для опалення, за що ми теж дуже вдячні. Якщо самим прийшлось би купувати, то понад 300 тисяч гривень потрібно було б на це. Взагалі на початку війни волонтерських організацій було значно більше. Майже кожен місяць хтось привозив їжу чи якісь запаси на майбутнє. А зараз допомагає тільки “Рокада” з Хмельницького і декілька закордонних організацій”, — зазначив Євген Ткачов.

У разі звільнення місць нових людей до хоспісу привозять волонтери. Першочергово це евакуйовані з прифронтових територій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Наступ на Донеччині: у Торецьку йдуть бої, під Покровськом численні штурми

Валентина Твердохліб 09:44, 9 Липня 2025
наступ
Лінія фронту на Донеччині / скриншот мапи DeepState

Російські війська збільшують кількість атак, щоб розвинути наступ на Донеччині. Спроби прорвати українську оборону фіксують на Покровському і Новопавлівському напрямках. Активні окупанти і в Торецьку, в міській забудові тривають бої.

Про ситуацію на фронті розповідає Бахмут IN.UA.

Наступ на Донеччині, оновлені дані

На Новопавлівському напрямку фронту штурмові групи окупантів атакували в районах Мирного, Запоріжжя, Комара, Воскресенки, Вільного Поля та Новосілки. Наразі ЗСУ ведуть бої з переважаючими силами противника. При цьому українські підрозділи завдають відповідних ударів по росіянах, щоб максимального знизити потенціал їхніх наступальних дій. Про це повідомили в ОСУВ “Хортиця”.

Загалом протягом минулої доби на Новопавлівському напрямку зупинили 36 ворожих атак.

Найактивніше ворог наступає на Покровському напрямку. Зокрема, окупанти намагались наступати в районах Попів Яру, Мирного, Разіного і Полтавки. Також окупанти атакували українські позиції неподалік Миролюбівки, Звірового, Удачного, Муравки, Молодецького, Дачного та Олексіївки

Загалом протягом минулої доби українські захисники зупинили 67 ворожих штурмів на Покровському напрямку.

На Торецькому напрямку російські війська проводили штурми в районах Диліївки, Яблунівки, Русин Яру та в напрямку Катеринівки і Олександро-Калинового. Тривали бої і в міській забудові Торецька. ЗСУ не допустили втрат позицій.

Втрати рф за 8 липня

За даними Генштабу ЗСУ, протягом 8 липня російська армія втратила:

  • близько 1050 військових;
  • 5 танків;
  • 2 бойових броньованих машин;
  • 68 артилерійських систем;
  • 1 засіб ППО;
  • 227 БПЛА оперативно-тактичного рівня;
  • 119 одиниць автомобільної техніки;
  • 2 одиниці спецтехніки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Прорив без втрат: бійці 31-ї ОМБр вийшли з тактичного “мішка” під Рівнеполем

Семаковська Тетяна 17:00, 8 Липня 2025
Ділянка фронту / фото DeepState

Підрозділ 31-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) Збройних сил України здійснив успішний прорив із так званого тактичного “мішка” на північ від Рівнополя, що на Донеччині.

Про це повідомили аналітики проєкту DeepState, які підтвердили вихід українських бійців із небезпечної ділянки фронту.

Донеччина: ситуація на фронті

Підрозділ 31-ї окремої механізованої бригади ЗСУ здійснив успішний прорив із так званого тактичного “мішка” на північ від Рівнополя. Як зазначають аналітики, складна ситуація тривала протягом кількох тижнів — українські військові перебували в оточенні з трьох боків. Попри тиск з боку ворога, всі бійці 1-го батальйону 31-ї ОМБр змогли залишити позиції організовано та без втрат. Лише один боєць отримав легке поранення під час прориву.

Аналітики DeepState додають, що впродовж останніх півтора місяця гарнізон на цій ділянці нечасто вступав у прямі бойові зіткнення. Основні сили противника були зосереджені на просуванні через Новопіль та вздовж траси. Проте до цього напрямок залишався осередком інтенсивних боїв. За словами військових, ситуація була настільки складною, що мінометні розрахунки іноді змушені були вести стрілецький бій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

наступ

Наступ на Донеччині: у Торецьку йдуть бої, під Покровськом численні штурми

Російські війська збільшують кількість атак, щоб розвинути наступ на Донеччині. Спроби прорвати українську оборону фіксують на Покровському і Новопавлівському напрямках. Активні окупанти і в Торецьку, в […]

Прорив без втрат: бійці 31-ї ОМБр вийшли з тактичного “мішка” під Рівнеполем

Підрозділ 31-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) Збройних сил України здійснив успішний прорив із так званого тактичного “мішка” на північ від Рівнополя, що на Донеччині. Про […]

Розвідницю з Бахмута засудили до 8 років за шпигунство на користь фсб рф

Жительку Бахмута засудили до 8 років позбавлення волі за співпрацю з фсб росії. Вона передавала ворогу відео з розташуванням українських військових у місті, прикидаючись, що […]

У “Дія”запустили цифровий простір для ветеранів та їх родин: які функції доступні

В Україні запустили новий цифровий сервіс — Ветеран PRO у застосунку “Дія”. Він дозволить ветеранам, ветеранкам і членам їхніх родин отримати найнеобхідніші державні послуги без […]

15:20, 08.07.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. […]