Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova
Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.
Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.
Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році
Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.
Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.
Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников
До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.
Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.
Світлодарськ у липні 2021 року
Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.
Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.
Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников
Виїзд тварин за кордон / фото Київської міської державної адміністраціїо
Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і підготовки перетнути кордон із твариною не вдасться.
Детальніше про те, що потрібно зробити для того, щоб виїхати з домашнім улюбленцем за кордон — у матеріалі Бахмут IN.UA.
Як перетнути кордон з домашніми тваринами
Для перетину кордону з тваринами необхідно мати при собі повний пакет документів і відповідати ряду вимог. Наприклад, тварина, яку вивозять за кордон, повинна:
бути чипованою;
щепленою проти сказу не раніше ніж за 30 днів до виїзду, при цьому щеплення має бути зроблене тільки після чипування;
пройти тест на антитіла, який здається через 30 днів після вакцинації;
мати довідку про стан здоров’я, видану за п’ять днів до виїзду;
мати міжнародний ветеринарний сертифікат.
Крім того, тварина повинна мати паспорт європейського зразка, у якому міститься така інформація:
позначка про комплексну вакцинацію проти вірусних хвороб (остання вакцинація повинна бути проведена не пізніше ніж за 30 днів і не раніше ніж за один рік до дати від’їзду);
фото тварини до досягнення нею одного року;
позначка про чипування із зазначенням дати та місця введення мікрочипа;
інформація про вакцинацію проти сказу (назва вакцини, підпис, печатка, дата);
дані про обробку проти ектопаразитів (бліх) і ендопаразитів (глистів).
Зазначимо, що громадянин або громадянка можуть за раз перевозити не більше ніж п’ять тварин — інакше це вже вважається комерційним перевезенням.
Чекліст: що потрібно зробити для успішного перетину кордону
Перш за все, варто заздалегідь — щонайменше за 4 місяці до подорожі — ознайомитися з вимогами країни, до якої планується поїздка. Це допоможе уникнути зайвих труднощів на кордоні.
Також за 4 місяці до виїзду необхідно провести чипування тварини та зробити щеплення, зокрема — від сказу. Уся інформація має бути внесена до офіційного ветеринарного паспорта.
Приблизно за 3 місяці до виїзду потрібно здати аналіз крові тварини для перевірки на наявність антитіл до вірусу сказу — це обов’язкова вимога для в’їзду до більшості країн ЄС.
За 72 години до виїзду необхідно звернутися до територіального органу Держпродспоживслужби, де оформлюються міжнародний ветеринарний сертифікат і довідка за формою Ф-1.
Після виконання всіх процедур і оформлення необхідних документів ви зможете безперешкодно та безпечно перетнути кордон разом із домашнім улюбленцем.
Читайте також:
Обов’язкова реєстрація тварин у ЦНАП: що покращить нова послуга — пояснює Марина Шажко
До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]
Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]
Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]
Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]
4 липня 2025 року відбувся черговий обмін, у результаті якого до України повернулися військовослужбовці ЗСУ, зокрема представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, ССО, Прикордонної […]