Вже в другій половині осені більшість водіїв замислюються, яку зимову гуму купити, не чекаючи першого снігу або заморозків. Літні шини вже при середньодобовій температурі +7 градусів втрачають їздові властивості, і чим холодніше на вулиці, тим жорсткішими стають покришки.
Однак цей нюанс враховують далеко не всі водії. Існує категорія шоферів, які продовжують наполягати, що літню гуму використовувати можна цілий рік. І це велика помилка, через яку взимку трапляється багато аварій. Зимові шини купити потрібно обов’язково, в Україні найширший її асортимент та низькі ціни пропонує інтернет-магазин https://goroshina.ua/.
П’ять ключових відмінностей зимових автошин
Існує п’ять основних критеріїв, якими зимова гума відрізняється від літніх шин. Всі вони відіграють важливу роль у контексті безпечної їзди в холодну пору року.
Гумовий склад
Ключова відмінність – склад гуми. Зимові шини виготовляються зі спеціальної суміші, яка розробляється з морозостійких компонентів з додаванням силіки, сажі та натурального каучуку. Вони зберігають еластичність покришкам навіть у лютий мороз, чим забезпечується якісне зчеплення зі сніговими дорогами. Літні шини на морозі швидко почнуть розтріскуватися, гарантії, що вони не розірвуться на ходу, немає.
Конструкція
Застосовуючи унікальні технології, вдається рівномірно розподіляти великі навантаження на всій шині. Самі протектори щільніші, каркас обмотується додатковими гумовими шарами для захисту від пошкоджень. Боковини не прогинаються, що зберігає їм початкову форму за будь-яких умов їзди взимку.
Малюнок протектора
Купити гуму для зими можна з різними дизайнами протекторних малюнків. Їхня поверхня вкрита численними блоками різних розмірів та форм, усі вони всипані гострими зачіпними окрайками. Ламелі вгризаються в замерзлий сніг, забезпечуючи безперебійний контакт із дорожнім покриттям. Для відведення рідини та бруду зимові шини оснащуються поглибленими канавками з розгалуженими каналами по різні боки.
Гума зі спрямованим типом протектора найкраще підходить для їзди в регіонах із суворішими зимами. Блоки розміщаються в одну сторону руху, що додає біговій доріжці агресивності. Цим покращується прохідність сильно засніжених доріг, а гальмівний шлях, якщо порівнювати з шинами для літа, коротшає приблизно на 35-40%.
Шини з ненаправленим протекторним малюнком відносяться до класичних моделей і добре пристосовані для їзди в межах населених пунктів. Вони легші за вагою, що покращує маневровість та стійкість у дорозі. Гума такого типу може розвивати більшу швидкість, однак ігнорувати обмеження не варто.
Шипи на протекторі
Шиповані шини потрібні, якщо в регіоні випадає багато снігу, а дороги – не очищаються. Металеві штифти продавлюють утрамбований сніговий покрив та зледенілі ділянки, що робить більш комфортною та безпечну їзду в суворих зимових умовах. На шиповках легше долаються підйоми, і значно коротшає гальмівний шлях.
Але недоліків у шин із шипами достатньо:
- видають багато шуму під час їзди;
- на сухій та мокрій дорозі підвищується ризик занесення;
- через більшу вагу керованість не найкомфортніша і витрачається більше палива;
- високі ціни на ринку;
- прослужать менше, ніж фрикційні моделі.
Безпека
Останній пункт, як підсумковий. Зимові шини купити потрібно, щоб підвищити безпеку їзди по засніжених та слизьких дорогах. Літня гума з цією місією точно не впорається.
На зимові шини диски краще купувати із міцної сталі. Хоч вони і важчі за масою і не мають такої привабливої зовнішності, як литі вироби, але мають максимальну міцність. Купити диски від провідних брендів для зимової гуми за низькими цінами можна на сайті goroshina.ua.
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!