Особливості шин для їзди в зимовий період

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:46, 22 Жовтня 2024
Зимова гума / фото ілюстративне

Вже в другій половині осені більшість водіїв замислюються, яку зимову гуму купити, не чекаючи першого снігу або заморозків. Літні шини вже при середньодобовій температурі +7 градусів втрачають їздові властивості, і чим холодніше на вулиці, тим жорсткішими стають покришки.

Однак цей нюанс враховують далеко не всі водії. Існує категорія шоферів, які продовжують наполягати, що літню гуму використовувати можна цілий рік. І це велика помилка, через яку взимку трапляється багато аварій. Зимові шини купити потрібно обов’язково, в Україні найширший її асортимент та низькі ціни пропонує інтернет-магазин https://goroshina.ua/.

П’ять ключових відмінностей зимових автошин

Існує п’ять основних критеріїв, якими зимова гума відрізняється від літніх шин. Всі вони відіграють важливу роль у контексті безпечної їзди в холодну пору року.

Гумовий склад

Ключова відмінність – склад гуми. Зимові шини виготовляються зі спеціальної суміші, яка розробляється з морозостійких компонентів з додаванням силіки, сажі та натурального каучуку. Вони зберігають еластичність покришкам навіть у лютий мороз, чим забезпечується якісне зчеплення зі сніговими дорогами. Літні шини на морозі швидко почнуть розтріскуватися, гарантії, що вони не розірвуться на ходу, немає.

Конструкція

    Застосовуючи унікальні технології, вдається рівномірно розподіляти великі навантаження на всій шині. Самі протектори щільніші, каркас обмотується додатковими гумовими шарами для захисту від пошкоджень. Боковини не прогинаються, що зберігає їм початкову форму за будь-яких умов їзди взимку.

    Малюнок протектора

      Купити гуму для зими можна з різними дизайнами протекторних малюнків. Їхня поверхня вкрита численними блоками різних розмірів та форм, усі вони всипані гострими зачіпними окрайками. Ламелі вгризаються в замерзлий сніг, забезпечуючи безперебійний контакт із дорожнім покриттям. Для відведення рідини та бруду зимові шини оснащуються поглибленими канавками з розгалуженими каналами по різні боки.

      Гума зі спрямованим типом протектора найкраще підходить для їзди в регіонах із суворішими зимами. Блоки розміщаються в одну сторону руху, що додає біговій доріжці агресивності. Цим покращується прохідність сильно засніжених доріг, а гальмівний шлях, якщо порівнювати з шинами для літа, коротшає приблизно на 35-40%.

      Шини з ненаправленим протекторним малюнком відносяться до класичних моделей і добре пристосовані для їзди в межах населених пунктів. Вони легші за вагою, що покращує маневровість та стійкість у дорозі. Гума такого типу може розвивати більшу швидкість, однак ігнорувати обмеження не варто.

      Шипи на протекторі

      Шиповані шини потрібні, якщо в регіоні випадає багато снігу, а дороги – не очищаються. Металеві штифти продавлюють утрамбований сніговий покрив та зледенілі ділянки, що робить більш комфортною та безпечну їзду в суворих зимових умовах. На шиповках легше долаються підйоми, і значно коротшає гальмівний шлях.

      Але недоліків у шин із шипами достатньо:

      • видають багато шуму під час їзди;
      • на сухій та мокрій дорозі підвищується ризик занесення;
      • через більшу вагу керованість не найкомфортніша і витрачається більше палива;
      • високі ціни на ринку;
      • прослужать менше, ніж фрикційні моделі.

      Безпека

        Останній пункт, як підсумковий. Зимові шини купити потрібно, щоб підвищити безпеку їзди по засніжених та слизьких дорогах. Літня гума з цією місією точно не впорається.

        На зимові шини диски краще купувати із міцної сталі. Хоч вони і важчі за масою і не мають такої привабливої ​​зовнішності, як литі вироби, але мають максимальну міцність. Купити диски від провідних брендів для зимової гуми за низькими цінами можна на сайті goroshina.ua.

        Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

        У Києві відкрили хаб Нікольської громади: як селищна рада хоче покращити простір

        Валентина Твердохліб 13:30, 22 Жовтня 2024
        Переселенці отримують допомогу в хабі Нікольської громади / фото Нікольська селищна рада

        Цієї осені в Києві відкрили простір допомоги переселенцям з Нікольської громади Маріупольського району Донеччини. Тут люди можуть отримати різну допомогу і консультації фахівців. Хоч хаб вже і відкрився, селищна рада планує покращити цей простір для комфорту відвідувачів. Щоб реалізувати задумане, громада розробила проєкт і подала його на конкурс “Громада на всі 100”.

        Про мету проєкту і важливість його реалізації редакції “Бахмут IN.UA” розповіла директорка Нікольської опорної школи №1 Юлія Тимчак.

        Хаб для ВПО з Нікольської громади в Києві

        Цієї осені в Києві відкрився хаб, де переселенці з Нікольської громади можуть отримати допомогу. Його облаштували у приміщенні, яке орендувала Нікольська селищна рада. Облаштування простору зайняло чимало часу, адже його створювали буквально з нуля — приміщення потребувало серйозного ремонту. До робіт залучали волонтерів і благодійників.

        Тепер у планах громади — створення комфортних умов для відвідувачів. Для цього селищна рада розробила проєкт і подала його на всеукраїнський конкурс “Громада на всі 100”.

        “Нікольська громада наразі є повністю окупованою. Ті, хто змогли евакуюватися, можуть отримати допомогу і підтримку в цьому хабі. Над проєктом покращення умов у просторі працювала команда Нікольської селищної ради, а громадські активісти допомагали в тому, щоб зробити його максимально якісним”, — розповіла Юлія Тимчак.

        Перспективи розвитку хабу / фото Нікольська селищна рада

        “Громада на всі 100”: проєкт Нікольської громади

        Наразі в хабі працють ЦНАП, соціальний відділ, бібліотека, медична кімната з медиками релокованої лікарні Нікольського, дитяча кімната, кабінети психологічної та юридичної консультацій. Також тут функціонує кімната історії сучасної російсько-української війни.

        Регулярно в хабі надають допомогу людям, однак з настанням холодів тут виникла проблема — відсутність опалення. Це є чи не найбільшим викликом для роботи осередку допомоги.

        “Потреби, що представлені у проєкті, формувалися за запитами. Однією з основних є оновлення системи опалення, адже орендоване приміщення, в якому працює хаб, не опалюється. Звісно, працювати в таких умовах важко. Раніше ми закупили обігрівачі, але й це не вирішило проблему. Якщо їх вмикати в кожній кімнаті, то не витримує електромережа. Є певні питання, які треба невідкладно вирішувати, тому ми маємо надію на перемогу в конкурсі “Громада на всі 100”, — зазначає Юлія Тимчак.

        Проєкт Нікольської громади передбачає фінансування в 4,1 мільйонів гривень. За ці кошти громада планує:

        • оновити систему опалення та санітарний вузол у приміщенні хабу;
        • встановити пандуси і підйомник для маломобільних людей;
        • купити генератор, джерело безперебійного живлення до нього та портативні джерела живлення (EcoFlow);
        • придбати офісну техніку для повноцінного функціонування ЦНАПу;
        • укомплектувати Пункт Незламності й бомбосховище;
        • придбати спеціалізований автомобіль з інклюзивним обладнанням для соціальної служби;
        • придбати допоміжне медобладнання та обладнання для реабілітації воїнів.

        Хаб Нікольської громади: як підтримати

        З усіх поданих проєктів на конкурс “Громада на всі 100” буде відібрано 40 переможців. 20 із них — за певними критеріями відбору, і ще 20 — за голосуванням людей.

        “За критеріями, швидше за все, наш проєкт не проходить, бо громада є окупованою. Тому в нас є надія лише на голосування. Просимо всіх небайдужих підтримати наш проєкт, аби громада могла якомога якісніше надавати підтримку переселенцям”, — звертається Юлія Тимчак.

        Віддати свій голос за Нікольську громаду можна за посиланням.

        Читайте також:

        Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

        Зарплати у 2024: скільки отримують керівники КП Бахмута в евакуації

        Марія Носуля Носуля Марина 11:20, 22 Жовтня 2024
        Зруйнований Бахмут / фото з відкритих джерел

        Комунальні підприємства “Бахмутське бюро технічної інвентаризації”, “Бахмут-вода”, “Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради”, “Опитненьське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС”, “Бахмутська житлова управляюча компанія та“Бахмутське бюро технічної інвентаризації”, які працювали у Бахмуті до окупації продовжують свою роботу в евакуації, попри те, що місто вже окуповане. Скільки зараз зарплати отримують керівники цих комунальних підприємств.  

        Детальніше про це читайте в нашому матеріалі.

        Комунальні підприємства. Бахмут

        Керівник КП “Бахмутське бюро технічної інвентаризації” Андрій Атаманченко за пів року 2023 отримав 212 241 тисячі гривень, а за пів року 2024 — 319 750 тисяч гривень. 

        Оплата праці керівника Бахмутського БТІ у 2024 році зросла: торік Атаманченко отримував в середньому від 21 до 23 тисяч гривень, максимальну платню отримав у жовтні — понад 71 тисячу гривень. Цього ж року суми зросли від 40 тисяч, а максимальну зарплату посадовець отримав у березні — 96 тисяч гривень за місяць.

        Зарплата керівника БТІ / скриншот відповіді

        Керівник КП “Бахмут-вода” Роман Спічкін за 2023 рік отримав понад 903 тисячі гривень.

        Місячна зарплата у 2023 році коливалася від мінімальних 34 тисяч гривень до майже 167 тисяч гривень. 

        Скільки отримав очільник “Бахмут-води” / скриншот

        За пів року 2024 Роман Спічкін отримав майже 293 тисячі гривень. За перше півріччя 2024 року зарплата Спічкіна значно знизилася у порівнянні з тогорічними сумами: з січня по червень посадовець отримував 42 тисячі, за винятком квітня: понад 83 тисячі гривень.

        “Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради”. Заступниця начальника — Надія Трофимова отримала у 2023 році 541,5 тисячі гривень заробітної плати, а з січня по червень 2024 року — 324,8 тисячі гривень. 

        Заробітна плата заступниці начальника Управління за 2023/ скриншот

        Минулого року посадовиця отримувала від 37 тисяч гривень до максимальних 70 та 74 тисячі гривень у березні й травні 2023. Цьогоріч зарплата зросла до максимальних 82 тисяч у лютому й 79 тисяч гривень у червні.

        Зарплата Надії Трофимової у 2024 році / скриншот

        КП Прогрес

        Виконувач обов’язків директора КП “Опитненське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС” Роман Гапєєв за 2023 рік отримав заробітну плату більш як 273 тисячі гривень, а з січня по червень 2024 — понад 136 тисяч гривень. 

        Зарплата очільника “Прогресу” у 2024 / скриншот
        Зарплата у 2024 / скриншот

        Очільник “ПРОГРЕСу” отримував фіксовані 22,7 тисячі гривень протягом 2023 і першого півріччя 2024 року. 

        Директор КП “Бахмутська житлова управляюча компанія” Олександр Бондарєв у 2023 році отримав більш як 845 тисяч гривень, за пів року 2024 — більше ніж 286 тисяч гривень.

        Зарплата Бондарєва у 2023 році / скриншот
        Скільки отримав очільник управляючої компанії у 2024 / скриншот

        Торік максимальна сума зарплати посадовця сягала майже 154 тисячі гривень у січні, 148,5 у жовтні, 126 у березні та 120 у лютому 2023.

        Цьогоріч суми скромніше і складають 34 тисячі, за винятком травня й червня, тоді Бондарєв отримав 60,7 та 89 тисяч гривень відповідно. Як бачимо, зарплати посадовців різняться, у деяких вони зросли, у деяких частково впали.

        Читайте також:

        Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

        Що таке автономний обігрівач і навіщо він потрібен в авто

        Автономний обігрівач в автомобілі — це пристрій, який дозволяє обігрівати салон автомобіля без необхідності запускати двигун. Він працює незалежно від основної системи обігріву та може […]

        15:10, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

        Огляд популярних юрисдикцій для реєстрації компанії українськими підприємцями

        У сучасному бізнес-середовищі все більше українських підприємців розглядають можливість реєстрації своїх компаній за межами України. Це зумовлено багатьма факторами, зокрема податковими перевагами, стабільністю економіки та […]

        Як правильно вибрати ємність АКБ для авто

        Для запуску автомобільного двигуна і роботи бортової електроніки необхідна енергія. Її джерелом виступають акумуляторні батареї. Щоб виробленої АКБ енергії було достатньо, важливо правильно підібрати модель, […]

        Секрети вибору електровелосипеда 500 Вт

        Потужність двигуна в 500 Вт дозволяє власнику електровелосипеда легко долати дороги та пагорби зі швидкістю до 40 км/год. Для міських мешканців це ідеальний варіант, оскільки […]

        Туристичні рюкзаки: як їх обрати та на які аспекти варто звернути увагу

        Туристичні рюкзаки — це особливий елемент, без якого не можна уявити будь-яку подорож. Своєю чергою, загальний комфорт у поході напряму залежить від вибору функціональних варіантів. […]

        09:42, 24.10.2024 Скопіч Дмитро