Організація ACTED запрошує ВПО та постраждалих від війни на отримання грошової допомоги

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:20, 9 Серпня 2024
Грошова допомога українцям / ілюстрація ACTED

Французька організація ACTED продовжує надавати грошову допомогу ВПО та іншим громадянам України, які постраждали від бойових дій. Скористатися можливістю можуть й жителі Донецької області.

Про це повідомили представники організації в Facebook.

Грошова допомога для ВПО

Отримати грошову допомогу від французької організації можуть наступні категорії громадян:

  • домогосподарства з одинокими батьками;
  • домогосподарства, очолювані одним із членів сім’ї;
  • домогосподарства з людей похилого віку, в тому числі самотніх;
  • домогосподарства з трьома та більшої кількістю дітей та новонародженими дітьми віком до 1 року;
  • домогосподарства з вагітними жінками, або жінками, що годують груддю;
  • домогосподарства, у складі яких є люди з інвалідністю 1 та 2 групи;
  • домогосподарства з членами, які потребують дорогого лікування або догляду.

На цьому тижні допомога надаватиметься у:

  • Комишуваській громаді Запорізької області для соціального незахищених категорій громадян;
  • Добропільській громаді Донецької області  для соціального незахищених категорій громадян, реєстрація відкрита до 31.08;
  • Семенівській громаді Чернігівської області для мешканців, чиї будинки частково або повністю зруйновані внаслідок війни, реєстрація здійснюється за списком місцевих органів влади.

Куди звертатися

Деталі програм грошової допомоги від ACTED можна знайти за посиланням.

Якщо ж ви належите до перелічених категорій та проживаєте в наведених громадах, то варто звернутися до місцевих органів влади для включення в програму або зателефонувати до кол-центру відділу грошової допомоги за номерами:

  • +380 (67) 131 1002;
  • +380 (63) 453 5710;
  • +380 (95) 285 2984.

Кол-центр працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 16:00.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: Компанія BlackRock попросила Україну не ховати військових в землі, яка їй належить в країні

Лідія Гук Гук Лідія 12:01, 8 Серпня 2024
Колаж Бахмут.IN.UA

Пропагандистські акаунти в X (ред. — колишній Twitter) та Telegram поширюють інформацію, що одна з провідних інвестиційних компаній у світі BlackRock нібито попросила Україну не хоронити полеглих під час війни українців на території, яка належить їм. Мова йде про начебто 47% від всієї площі української землі.

Однак, — це фейк. Компанія BlackRock не робила такої заяви та не володіє майже половиною території України.

BlackRock просить не ховати українських військових

3 серпня користувач X під назвою “Shadow of Ezra” опублікував допис про те, що представники BlackRock під час останньої нещодавньої зустрічі з Володимиром Зеленським в Києві нібито попросили не ховати українських солдатів в землі, яка належить їм. Цю “новину” поширили інші пропагандистські Telegram-канали. За інформацією в публікації, компанія BlackRock буцімто скупила вже 47 відсотків української землі. Відтак, мовляв, на правах власників просять, щоб ця земля не використовувалася для поховань, а тіла загиблих були кремовані або утилізовані іншим способом.

Немає жодної заяви BlackRock у надійних виданнях, щоб підтверджувала інформацію пропагандистів. У дописі користувача “Shadow of Ezra” згадано про нещодавній приїзд представників компанії до Києва де, ймовірно, вперше нібито пролунала заява. Однак востаннє делегація BlackRock відвідувала Україну понад рік тому. Як зазначається на сайті Президента України, на зустрічі обговорили деталі створення інвестиційного фонду для відновлення економіки України із залученням державного та приватного капіталу. Зокрема Мінекономіки України підписало з BlackRock Financial Market Advisory про надання послуг підтримки Фонду розвитку України, а саме мова про консультації, які компанії надасть Україні щодо запуску Фонду. Всі інші домисли пропагандистів про сказане представниками BlackRock українській владі на зустрічі є вигадкою, що не підкріплена жодним доказом.

Фейкова публікація в X / скриншот

Компанія BlackRock “купила землю в Україні”

На додаток, ні рік тому, ні зараз інвестиційна компанія не могла володіти 47% української землі, як про це бездоказово заявляють пропагандисти. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення», іноземним громадянам, особам без громадянства та юридичним особам заборонено купувати частки в статутному капіталі та акції, а також ставати членами юридичних осіб, які володіють землями сільськогосподарського призначення. Рішення про дозвіл на продаж земель іноземцям може бути прийняте лише на референдумі, проведення якого забороняється під час воєнного стану.

Редакція Бахмут.IN.UA виявила, що інформація про нібито заяву BlackRock публікувалась ще раніше: тезу про начебто заборону ховати українців на землі, що, мовляв, належить BlackRock, ще рік тому озвучив російський режисер та пропагандист нікіта міхалков в ефірі випуску «жить по лжи». Однак кілька місяців тому фрагменти відео та цитати з нього наново замайоріли інфопростором під ботовими акаунтами у Facebook.
Однак, цей фейк існував ще до міхалкова. Вперше цю “новину” було опубліковано на російському сатиричному Telegram-каналі «империя очень зла». Опис каналу свідчить, що контент сторінки є художньою вигадкою.

Опис Telegram-каналу «империя очень зла» / скриншот

Підживлення фейку про нібито заборону компанії BlackRock хоронити українських солдатів на майже половині від усієї площі території відбувається з кількох причин. Ключова — поширювати кремлівський наратив, що влада нібито продала пів України іноземцям. Таким чином пропагандисти намагаються підвищити недовіру українського населення до уряду та посіяти відчуття безсилля у боротьбі з ворогом. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Маніпуляція: у Харкові демонтували меморіальну дошку, присвячену героям Другої світової війни

Чорнойван Аліна 17:01, 7 Серпня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Російський Telegram канал “укропский фреш” зробив маніпулятивний допис про подію, яка дійсно сталася у Харкові: демонтаж меморіальної дошки.

Чому насправді демонтували меморіальну дошку на будівлі — читайте в матеріалі редакції Бахмут.IN.UA.

Меморіальна дошка у Харкові

Дошку на честь полеглих оборонців Другої світової війни встановили в Харкові у 2005 році в Холодногірському районі на вул. Волонтерській (колишня Соціалістична), що теж зазнала декомунізації.

У своєму Telegram каналі автор пише, що демонтаж дошки (яка була написана українською мовою) — черговий “прояв нацистської сутності режиму Зеленського”.

Скриншот допису / УКРОПСКИЙ ФРЕШ

Навіщо було демонтувати дошку?

Попри те, що на дошці виражена пошана полеглим воїнам, є певні нюанси в її оформленні. 

Керівник ГО “Деколонізація Україна” Вадим Поздняков зазначив, що радянський символ у вигляді зірки таки зображено на дошці, саме тому її необхідно прибрати. Окрім цього, ужито некоректне формулювання внеску полеглих у Перемогу. Оскільки замість “Друга світова війна 1939-1945” написано “Велика Вітчизняна війна 1941-1945”.

Термін про “Велику вітчизняну війну” використовували у срср, а потім продовжили у сучасній росії для окреслення німецько-радянської війни 41-45 років у рамках Другої світової війни. Детальніше про те, у чому різниця між цими двома термінами, розповів юрист Українського інституту національної пам’яті Сергій Рябенко.

Автор пропагандистського ТГ-допису прокоментував новину таким чином: 

«И если с переименованиями улиц и демонтажом памятников с советской символикой еще понятно – это полностью в русле риторики о СССР как об «империи зла» – то как можно логично объяснить уничтожение мемориала «защитникам и освободителям родной земли»?».

Себто, на думку автора, немає об’єктивної причини для позбуття від меморіалу через нібито відсутність радянської символіки.

Отже, пропагандисти знайшли черговий привід наголосити на ідеї «нацифікації» України, спотворюючи контекст заходів деколонізації, яких активно вживають як місцева влада міст, так і громадські організації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

таксі

У Донецькій області працює соціальне таксі: хто і як може скористатися

У Донецькій області працює соціальне таксі. Скористатися ним можуть маломобільні люди. Ця послуга для них безоплатна і проводиться за попереднім записом. Як працює соціальне таксі […]

Росіяни вдарили по багатоповерхівці в Краматорську: серед поранених є діти

Зранку 15 січня, о 09:33, росіяни завдали удару по багатоповерхівці у Краматорську. Відомо, що поранено щонайменше вісьмох цивільних, серед яких двоє дітей. Про це повідомляє […]

Олексій Рева

Бахмутяни можуть поспілкуватися з Ревою: дата та контакти

16 січня з 11:00 до 12:00 відбудеться “Пряма лінія” з начальником Бахмутської міської військової адміністрації (МВА) Олексія Реви для бахмутян. Громадяни зможуть отримати відповіді на […]

лікарні

Який вигляд мають будинки в районі дитячої лікарні Бахмута

Росіяни опублікували нові кадри з Бахмута. В об’єктив потрапили приватні житлові будинки, що розташовані неподалік дитячої лікарні. Редакція публікує вибрані кадри. Бахмут, район дитячої лікарні, нові […]

Донецька ОДА проводить збір пропозицій щодо Стратегії розвитку області

Донецька обласна державна адміністрація, обласна військова адміністрація працює над розроблення змін до Стратегії розвитку Донецької області на період до 2027 року. Цю Стратегію затвердили до […]