Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець закликав родини полонених та зниклих безвісти військових, а також цивільних осіб, незаконно утримуваних рф, подати заявку в Особистому кабінеті Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Це потрібно для уточнення даних, які можуть стати вирішальними у визволенні полонених.
Про це омбудсман Дмитро Лубінець повідомив у Telegram.
Пошук полонених українців
Спеціальну заявку в Особистому кабінеті Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими можна подати за посиланням.
При цьому, за словами Дмитра Лубінця, родинам потрібно надати всю відому інформацію про близьку людину, адже це може допомогти для її розшуку та обміну. При цьому він зазначив, що не всі відомості про полоненого або зниклого безвісти можуть бути відомими, заповнювати всі поля заявки необов’язково.
Водночас з цим, омбудсман звернув особливу увагу на заповнення полів “Громадянство” та “Етнічна належність”.
Пошук зниклих безвісти військових
Крім того, Береза радить звернутися до місцевого підрозділу спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері, а також до Уповноваженого з прав людини. Ця посада передбачає доступ до всієї інформації про постраждалих, загиблих і полонених українців.
Якщо солдат потрапив у полон або його місцеперебування невідоме, можна подати запит до Державного інформаційного бюро. Гаряча лінія за номером 16 48 працює кожного дня, цілодобово. Для зручності навіть є Telegram-бот, запити у якому обробляються з 09:00 до 23:00.
Ще одним варіантом можна вважати Центральну агенцію розшуку Міжнародного комітету Червоного Хреста. Заявка саме сюди дає певні переваги, оскільки організація працює й на території росії. Зв’язатися можна за номерами: +41 (22) 730 3600 та +380 (80) 030 0155.
Пошуком зниклих військових також займається Об’єднаний центр при Службі безпеки України, зв’язатися з ними можна цілодобово за телефонами +380 (67) 650 8332 та +380 (98) 087 3601. Також подати запит на пошук інформації про військового варто за гарячою лінією МВС (+380 (89) 420 1866). У міністерстві, окрім іншого, нададуть психологічну підтримку та розкажуть про права рідних військовослужбовців.
Детальніше про те, як ще можна шукати зниклих військових та які перешкоди на цьому шляху можуть виникнути, читайте в матеріалі за посиланням.
Читайте також:
- ЗСУ відбили атаки на Бахмутському напрямку: де ворог має просування
- Росія поставила собі “дедлайн” по захоплення Часів Яра
- Біля Бахмута літаки рф залітають на небезпечну глибину: чим це загрожує
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!