Омбудсмен закликав родичів полонених оновити їх особисті дані

Семаковська Тетяна 12:30, 15 Квітня 2024
Координаційний штаб / фото ілюстративне

Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець закликав родини полонених та зниклих безвісти військових, а також цивільних осіб, незаконно утримуваних рф, подати заявку в Особистому кабінеті Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Це потрібно для уточнення даних, які можуть стати вирішальними у визволенні полонених.

Про це омбудсман Дмитро Лубінець повідомив у Telegram.

Пошук полонених українців

Спеціальну заявку в Особистому кабінеті Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими можна подати за посиланням.

При цьому, за словами Дмитра Лубінця, родинам потрібно надати всю відому інформацію про близьку людину, адже це може допомогти для її розшуку та обміну. При цьому він зазначив, що не всі відомості про полоненого або зниклого безвісти можуть бути відомими, заповнювати всі поля заявки необов’язково.

Водночас з цим, омбудсман звернув особливу увагу на заповнення полів “Громадянство” та “Етнічна належність”.

“Внесіть зміни, додаткові факти, щойно вони стануть вам відомі. Можливо, саме ці дані відіграють ключову роль для визволення близької вам людини з російської неволі.”

Дмитро Лубінець // уповноважений ВРУ з прав людини

Пошук зниклих безвісти військових

Крім того, Береза ​​радить звернутися до місцевого підрозділу спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері, а також до Уповноваженого з прав людини. Ця посада передбачає доступ до всієї інформації про постраждалих, загиблих і полонених українців.

Якщо солдат потрапив у полон або його місцеперебування невідоме, можна подати запит до Державного інформаційного бюро. Гаряча лінія за номером 16 48 працює кожного дня, цілодобово. Для зручності навіть є Telegram-бот, запити у якому обробляються з 09:00 до 23:00.

Ще одним варіантом можна вважати Центральну агенцію розшуку Міжнародного комітету Червоного Хреста. Заявка саме сюди дає певні переваги, оскільки організація працює й на території росії. Зв’язатися можна за номерами: +41 (22) 730 3600 та +380 (80) 030 0155.

Пошуком зниклих військових також займається Об’єднаний центр при Службі безпеки України, зв’язатися з ними можна цілодобово за телефонами +380 (67) 650 8332 та +380 (98) 087 3601. Також подати запит на пошук інформації про військового варто за гарячою лінією МВС (+380 (89) 420 1866). У міністерстві, окрім іншого, нададуть психологічну підтримку та розкажуть про права рідних військовослужбовців.

Детальніше про те, як ще можна шукати зниклих військових та які перешкоди на цьому шляху можуть виникнути, читайте в матеріалі за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Невідповідність майновим критеріям”: чи можуть ВПО отримати виплати після відмови

Семаковська Тетяна 11:00, 20 Грудня 2024

Станом на грудень 2024 року для призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщена особа повинна відповідати майновим критеріям, інакше у виплаті їй відмовляти. Проте, навіть, якщо вам вже відмовляли з причини “невідповідність майновим критеріям”, ви все одно можете отримати виплати ВПО.

Про це повідомляє Юридичний порадник для ВПО.

Чи можна отримати виплати ВПО, якщо вам відмовили

Якщо ви звернулись за виплатами ВПО, але отримали відмову через невідповідність критеріям, ви можете повторно звернутись за виплатами, якщо відповідні обставини зникли. Говорячи про майнові критерії, зверніть увагу, що допомога не призначається/не виплачується на сім’ю, якщо протягом 3-ох місяців перед зверненням або під час її отримання, зокрема:

  • отримувач допомоги придбав транспортний засіб, з року випуску якого минуло менш як 5 р. (крім мопеда або причепа);
  • отримувач допомоги має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти в загальній сумі, що перевищує 100 000 грн, або облігації внутрішньої державної позики, строк погашення яких настав або визначений моментом пред’явлення вимоги, на загальну суму, що перевищує 100 000 грн.

Також отримати виплату ВПО не можна, якщо ви здійснили купівлю на 100 000 гривень:

земельної ділянки, квартири / будинку, за винятком житла, що розташоване на територіях бойових дій або тимчасово окупованих або є зруйнованим;

  • іншого нерухомого майна;
  • цінних паперів та інших фінансових інструментів;
  • віртуальних активів;
  • оплачено (одноразово) інші товари довгострокового вжитку;
  • оплачено (одноразово) будь-які роботи або послуги.

Відмовили у виплаті ВПО через наявний депозит?

Якщо у вас змінилися обставини, наприклад, ви звернулися за продовженням виплат в березні, проте отримали відмову через наявність депозиту, а потім депозит зняли, то ви можете повторно подати заяву про продовження виплат.

Допомога призначається відповідно до чинних на момент звернення норм законодавства. Якщо особа відповідає критеріям на дату звернення, допомога може бути призначена з моменту звернення, навіть якщо в минулому вона не відповідала цим критеріям.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 14:30, 17 Грудня 2024
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

18 грудня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє Центр підтримки “З Бахмутом у серці м. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 18 грудня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 16:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Невідповідність майновим критеріям”: чи можуть ВПО отримати виплати після відмови

Станом на грудень 2024 року для призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщена особа повинна відповідати майновим критеріям, інакше у виплаті їй відмовляти. Проте, навіть, якщо […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 грудня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Прожитковий мінімум та мінімальна зарплата у 2025 році: на які зміни варто чекати українцям

Прийняття державного бюджету на 2025 рік означає, що Верховна Рада України остаточно визначила розмір те, якими будуть мінімальна зарплата та прожитковий мінімум для українців.  Редакція […]

13:00, 15.12.2024 Скопіч Дмитро

“Укрзалізниця” запускає новий щоденний рейс із Києва в Будапешт: ціни (Оновлено)

“Укрзалізниця” запускає новий потяг №9/10, який курсуватиме щодня з Києва до Будапешта. Він стане 20 міжнародним потягом “Укрзалізниця”. Про це повідомили представники компанії “Укрзалізниця” в […]

12:00, 15.12.2024 Скопіч Дмитро

Що робити, якщо не прийшла субсидія: корисний алгоритм дій

В Україні бувають випадки, коли людям, які від держави, не приходять гроші в межах цієї програми. Це може бути пов’язано з великою кількістю проблемних питань, […]

11:10, 13.12.2024 Скопіч Дмитро