Через війну бахмутські школярі з родинами були змушені евакуюватися в безпечні регіони України. Ми дізналися у Начальниці управління освіти Бахмутської міської ради Оксани Карпець про поточний стан справ у місцевих школах.
За словами Оксани Карпець цьогоріч у бахмутських школах не спостерігається значного відтоку учнів. Прокоментувала начальниця управління освіти й процедуру вступу до місцевих закладів. За її словами, нічого не змінилося, відтак, батьки, які планують віддати дитину в місцеву школу мають подати заяву в довільній формі, це можна зробити у будь-якій зручній формі, електронно заявки теж приймають.
«Звичайно, що зменшилася кількість дітей, які навчаються в бахмутських школах, в цілому по громаді. Мова йде як про школи, так і про заклади дошкільної освіти. Я не можу сказати, що це значна частина учнів. Раніше у нас було сім тисяч учнів у школі, а зараз понад шість тисяч. Зменшення є, але не таке значне», — розповідає Оксана Карпець.
Начальниця управління освіти також розповіла поточну ситуацію стосовно браку кадрів.
«Кадрова проблема у нас була завжди, щороку, але на початок навчального року нам вдавалося укомплектувати команду. В цьому році також було дуже проблематично, багато хто виїхав, для себе приймали педагоги теж рішення — залишатися в наших закладах чи за місцем проживання. Вакансії є, але все одно силами тих педагогів, які залишилася програма вичитується в міру можливості і предмети викладаються», — розповідає Оксана Карпець.
Також, за її словами, цього року до вчительського складу додалося чимало педагогів з різних областей та міст, зокрема з Херсонської області та з міста Маріуполь. Щодо виплат — жодних змін не відбувалося, затримок зарплати місцевим вчителям не було.
Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно відвідувати ЦНАПи.
Детальніше про те, як оформити субсидію не виходячи з дому, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Житлова субсидія 2024
Держава продовжує допомагати громадянам з оплатою житлово-комунальних послуг, надаючи їм субсидію — особливий вид соціальних виплат, який покриває певну частину витрат домогосподарства. Вони розраховуються індивідуально для кожної сім’ї.
Як подати заяву на субсидію через “Дію”
Перше, що потрібно зробити для того, щоб подати заяву на отримання субсидії — це зайти на портал “Дія” та авторизуватися. Вже на сайті потрібно знайти розділ “Пенсії, пільги та допомога”, а потім обрати послугу “Заява на субсидію”.
Вже після відкриється спеціальна форма. В ній треба вказати адресу, наявність заборгованостей за комунальні послуги, а також послуги, на які потрібна допомога. Додатково треба вказати:
номер особового рахунку та повну назву компанії, яка надає послуги;
дані про доходи всіх членів домогосподарства, які проживають за вказаною адресою. Зазначається, що ця норма актуальна для всіх, окрім тих, чия інформація є в держреєстрах;
інформацію про транспортні засоби, майно, купівлю валюти, а також депозитні рахунки, якщо їхня сума перевищує 100 тисяч гривень.
дані про аліменти (якщо є), нерухомість і сплачені послуги;
за наявності, інформацію про лічильники.
У разі потреби можна завантажити скан-копії або фото додаткових документів, наприклад:
довідку про доходи, якщо вони не зафіксовані у держреєстрах;
договір оренди житла;
документи, які підтверджують складні життєві обставини тощо.
Після оформлення заявки, необхідно вказати найбільш комфортний варіант отримання виплат: банківська картка або відділення “Укрпошти”.
Коли всі дані в заявці будуть вказані, її можна підписати та надіслати. Вона надійде до Пенсійного фонду України, чиї представники перевірять заявку та призначать субсидію.
В Україні кожна сім’я має право на отримання певних соціальних виплат, які не залежать від прожиткових мінімумів. У листопаді-грудні розмір соціальних виплат на дітей не змінився.
Детальніше про те, які соціальні виплати існують для дітей та як їх оформити, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.
Соціальні виплати на дітей в Україні у 2024 році
Перша соціальна виплата, яку може отримати дитина — це грошова допомога від держави після народження. Наразі її розмір становить 41 280 гривень. Проте повну суму дають не одразу. З них – 10 320 гривень – одноразова виплата та 860 гривень – щомісячна упродовж трьох років. Детальніше про цю виплату можна дізнатися в матеріалі редакції Бахмут IN.UA за посиланням.
Скільки отримують матері-одиначки в Україні у 2024
Інша виплата — це допомога матерям-одиначкам. У листопаді 2024 року вона становить:
на дітей до 6 років — 2 563 гривень;
на дітей від 6 до 18 років — 3 196 гривень;
на студентів стаціонару віком від 18 до 23 років — 3 028 гривень.
Для отримання такої допомоги потрібно звернутись до органу соціального захисту чи Центру надання адміністративних послуг із наступними документами:
заява;
декларація про доходи та майновий стан осіб;
довідка про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо.
копію та оригінал свідоцтва про народження дитини;
копія рішення про усиновлення, якщо мати-одиначка є опікуном;
довідка навчального закладу (у випадку навчання дітей за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) фахової передвищої та вищої освіти до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років).
Строк обробки заявки — 10 днів.
Скільки отримують діти, над якими встановлено опіку, у 2024
У листопаді 2024 виплати дітям, над якими встановлено опіку, не зазнали змін. Вони становлять:
на дітей до 6 років — 6 407 гривень;
на дітей від 6 до 18 років — 7 990 гривень.
Для її оформлення необхідно звернутися до органу соціального захисту населення та надати наступні документи:
Для отримання допомоги необхідно подати:
заяву опікуна чи піклувальника;
копію рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;
копію свідоцтва про народження дитини;
довідку про реєстрацію місця проживання опікуна (піклувальника) та дитини (які є вихованцями дитячих навчальних закладів, що фінансуються не за рахунок бюджетних коштів);
довідки про місячний розмір пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник;
медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданий в установленому МОЗ порядку.
Строк обробки заявки — 10 днів.
Скільки отримують діти з інвалідністю у 2024
Діти, які мають інвалідність, також можуть розраховувати на регулярні грошові виплати. Наразі їх розмір наступний:
на дітей до 6 років — 8 970 гривень;
на дітей від 6 до 18 років — 11 186 гривень.
Для оформлення виплат потрібно звернутися до органу соціального захисту населення або центра надання адміністративних послуг. При цьому потрібно подати наступні документи:
заява;
копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю віком до 18 років;
довідка з місця навчання із зазначенням перебування (не перебування) на повному державному утриманні;
копія рішення про встановлення опіки (піклування) та призначення дитині з інвалідністю віком до 18 років опікуна (піклувальника), якщо із заявою звертається опікун або піклувальник;
копія рішення суду про визнання особи з інвалідністю з дитинства недієздатною (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник);
копія рішення суду про призначення опікуна особі з інвалідністю з дитинства або копія документа, що підтверджує повноваження представника закладу (органу опіки та піклування), який виконує функції опікуна (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник).
Строк обробки заявки — 10 днів.
Скільки отримують багатодітні батьки у 2024 році
Багатодітні родини у листопаді отримають від держави соціальні виплати на кожну дитину у розмірі 2 100 гривень на місяць
Для їх оформлення потрібно подати спеціальну заявку до виконавчих органів сільських, селищних, міських рад або ЦНАПу, надавши такі документи:
копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);
копію посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) (у разі досягнення дитиною з багатодітної сім’ї шестирічного віку);
копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).
Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно […]
В Україні кожна сім’я має право на отримання певних соціальних виплат, які не залежать від прожиткових мінімумів. У листопаді-грудні розмір соціальних виплат на дітей не […]
Протягом доби війська російської федерації завдали понад 2 тисячі ударів по лінії фронту та житловому сектору. Внаслідок обстрілів загинула одна людина, ще семеро зазнали поранень. […]
Благодійний фонд GPR Help відкрив реєстрацію на участь в щорічній акції, в межах якої діти з різних куточків України зможуть отримати новорічні подарунки. Голова умова […]
Російська армія окупувала село Дальнє Покровського району, неподалік міста Курахове. Крім того, росіяни мають просування у ще кількох населених пунктах. Про те, як виглядає оновлена […]