Main menu

Примусова евакуація: чи дійсно родини з дітьми мають покинути Бахмут

315521952 2967999643496470 7918650221129709534 n d29b1У місцевому телеграм-каналі з’явилась інформація, що відсьогодні в місті проводиться примусова евакуація. Конкретно це стосується сімей з дітьми.

Ми дізналися у поліції Донеччини про цей інцидент. 

 Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області, підполковник поліції, Ярослав Межений, запевнив нас, що інформація, яка розповсюджуєтеся серед бахмутян — неправдива:

«Інформація про примусову евакуацію мам з дітьми не відповідає дійсності. Наші працівники можуть тільки запропонувати громадянам переїхати в безпечне місце, з огляду безпекової ситуації в місті. В Бахмуті немає електропостачання, електроживлення, тому ми й пропонуємо місцевим евакуюватися. Ми не можемо примусово евакуювати людину».

Ярослав Межений також зазначив, що бахмутяни можуть звертатись до поліції, якщо вони прийняли рішення евакуюватись, але бояться виїжджати самостійно: 

«Якщо люди самостійно з нами зв'язуються, щоб переїхати, то у нас є екіпажі, які перевозять громадян в безпечні регіони Донецької області, де людям надають проживання та харчування протягом 3-4 днів. Після цього громадяни вибирають, куди вони будуть евакуюватися по всій Україні», — розповідає Ярослав Межений.

Пресслужба поліції Донеччини, своєю чергою також повідомила, що примусову евакуацію вони проводять не можуть. 

«Примусову  евакуацію може оголосити тільки керівництво держави. Поліція тільки проводить широку роз’яснювальну кампанію щодо евакуації дітей. Керівництво занепокоєне, що велика кількість дітей перебуває в зоні бойових дій», — запевнили в пресслужбі поліції Донеччини.

Нагадаємо, що в Донецькій області з серпня проходить обов’язкова евакуація населення в безпечні регіони України. 

Фото: Поліція Донецької області.

Читайте також: У Бахмуті поліцейські евакуювали літніх людей: як звернутися за допомогою

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!