Як отримати довідку про смерть та допомогу на поховання в Бахмуті

Семаковська Тетяна 10:08, 1 Грудня 2022

Screenshot 169 1ace6Зараз Бахмут потерпає від постійних обстрілів, своєю чергою це призводить до загибелі цивільних. Місцеві мешканці вимушені ховати своїх рідних, близьких та просто знайомих людей, які постраждали від агресії окупантів. Ми вирішили дізнатись, як люди отримують допомогу на поховання під час війни, та чи багато осіб звертається до Управління соціального захисту населення.

В Управлінні соціального захисту населення нашій редакції розповіли про те, хто та скільки може отримати коштів на поховання померлого в Бахмуті під час війни. 

Інна Сподіна, Начальник Управління соціального захисту населення Бахмутської міської ради розповіла, що для отримання допомоги, в розмірі двомісячної суми державної соціальної допомоги яку отримував покійний, необхідно звернутись до Управління соціального захисту населення Бахмутської міської ради, з заявою та надати свідоцтво про смерть.

«Також, управління здійснює надання допомоги на поховання деяким категоріям осіб відповідно до статті 13 Закону України. Рішенням Бахмутської міської ради визначено розмір такої допомоги у сумі 3250 гривень», – додає Інна Сподіна.

Для отримання цієї допомоги необхідно звернутись до Управління з переліком документів, а саме: 

  • заява про надання допомоги на поховання;
  • копія свідоцтва про смерть;
  • витяг з державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання;
  • копія трудової книжки померлого;
  • довідка з місця проживання покійного;
  • довідка міського центру зайнятості;
  • копія паспорта заявника;
  • копія ІНН;
  • реквізити рахунку заявника «Ощадбанк».

Де можна отримати довідку про смерть, розповідає Світлана Шабаліна, головна лікарка КНП «Центр первинної медичної допомоги м.Бахмута». Ми вирішили зв’язатися з пані Світланою, щоб дізнатись, як та де можна отримати довідку про смерть людини в місті:

«Довідку в будні дні можна отримати в 3-х амбулаторіях за адресами: Сибірцева 15, Чайковського 27 та Оборони 42. У вихідні тільки на Чайковського 27. Електронного варіанту цієї довідки немає, видається при наявності документа померлого та отримувача. З урахуванням відсутності електроенергії та інтернету, навіть якби і був електронний варіант, зробити це, на жаль, неможливо».

З вересня місяця звернень на допомогу не було взагалі. А за весь 2022 рік було виплачено допомогу на суму 78 000 гривень на поховання 24 осіб окремих категорій, та 35 931 гривню за сім осіб отримувачів соціальних виплат.

Після отримання довідки про смерть, та при необхідності, грошової допомоги, бахмутяни мають звернутись до ритуальної служби. В місті зараз працює єдина ритуальна служба – в Бахмутському комбінаті комунальних підприємств, саме так можуть надати необхідні послуги. 

Ми дізнались, що найчастіше замовляють бригаду з чотирьох копачів, які закопують труну та несуть її, одного копача, який цю яму викопує, катафалку з водієм, оббиту труну, хрест, таблички та один-два вінки. Таке замовлення коштує приблизно шість-сім тисяч гривень.

Працювати бригаді доводиться під обстрілами, тому графік вони намагаються підлаштовувати під «тишу» у місті. Через атаки ворога, постраждало кожне кладовище в місті. Поховання проходять лише на новому кладовищі по дорозі на Часів Яр між каналом і Бахмутом.

Зауважимо, що поминки наразі не влаштовують з міркувань безпеки, найчастіше родичі бояться, навіть, бути присутніми на цвинтарі під час поховання. Тоді відправляти померлого в останній шлях доводиться компанії працівників ритуальної служби.

Фото: ілюстративне, Pixabay.

Читайте також: Від початку вторгнення у Бахмуті зафіксували понад дві тисячі пожеж

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

 

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]