«Будемо жити як сучасний Ізраїль», — бахмутянин з позивним «Завуч» про будні війни та думки на фронті

Семаковська Тетяна 11:28, 28 Листопада 2022

Screenshot 160 5dcbcОлександр Бєлов — військовий Збройних сил України, з позивним «Завуч». До повномасштабного вторгнення наш герой працював вчителем історії та заступником директора з виховної роботи в Бахмутській загальноосвітній школі №7. Ми поспілкувались з бійцем, щоб дізнатись чому він прийняв рішення піти на фронт, чи змінилась наша армія за роки війни та коли, на його думку, вдасться перемогти ворога.

Олександр розповідає, що не вірив у початок повномасштабної війни, адже зараз XXI століття: люди розумні й війни їм не вигідні, але війна все ж почалась:

«Коли розпочалось повномасштабне вторгнення, я чекав повістку, бо знайомим вже приходили, але не дочекавшись,  на початку березня сам пішов у військкомат і записався до лав ЗСУ. До війни в школі я викладав Захист України, тому мав навички у військовій сфері, також володів азами тактичної медицини. Я активно займався спортом, був учасником страйкбольної команди в Бахмуті».

На питання, чому Олександр вирішив піти на фронт, чоловік відповідає не замислюючись: 

«Хто якщо не я? Соромно, коли чоловік  ховається в тилу, хто ж боронити буде, якщо всі сховаються? Я не хотів, щоб ворог прийшов в моє місто. Я пам’ятаю 2014 рік, тоді я був волонтером, возив військовим речі та їжу, й на звільнені території розвозили людям продуктові набори. Я бачив, що залишає після себе росія, і не хотів, щоб наше місто стало таке. Не хотів, щоб мої діти, батьки, та країна загалом страждали».

photo 2022 11 28 10 43 29 2 af231Діти надіслали військовим листівки. Фото: особистий архів героя

Олександр Бєлов бачив армію України на власні очі в перші роки війни на Донбасі, та спостерігає за трансформаціями ЗСУ зараз. Ми запитали, чи помічає він різницю:

«Наша армія з 2014 року повністю змінилася. Військові були одягнені в непристосований одяг для зими. Тоді армії навіть як такої не було, були люди. Якщо порівняти дві армії, то зараз завдяки військовій реформі та новому озброєнню, яке надали інші країни, наша армія набагато сильніша, та навіть підхід до бойових дій інший».

Життя в окопах, постійні обстріли та холод. Про те, як звичайна людина може звикнути до такого, розповів військовий:

«На умови життя вже не звертаю увагу. Коли потрапив в армію ми чотири місяці копали окопи, бліндажі й таке інше, й ми не думали про бруд, думали, що це наша безпека. Людина до всього звикає. Антисанітарія, відбиття атак, ні поїсти нормально, ні привести себе до ладу, до всього цього звикав днів 200». 

photo 2022 11 28 10 43 29 c3467

Великдень на фронті. Фото: особистий архів героя

Військовий з позивним «Завуч» розповідає, як нашим військовим на фронті вдається слідкувати за новинами, які відбуваються в країні:

«Коли на передку режим тиші, бо все це засікається, ніхто не користується гаджетами, та й зв’язку не було майже. Це вже зараз є старлінки, тому іноді виходимо в інтернет та дивимось, що на території України відбувається. Але якщо чесно, це не важливо, бо головне витримати свій сектор оборони»‎.

І головне, чим поділився з нами Олександра Бєлов, це коли, на його думку, закінчиться війна в Україні:

«Я як історик, можу сказати, що війна не закінчиться. Війна має закінчитись коли наша армія дійде до Москви, але нам це не потрібно. Наша мета вигнати ворога за межі кордону 1991 року й потім відбудовувати нову армію. Я гадаю ми будемо жити як сучасний Ізраїль»‎.

Screenshot 161 29841Листівка, яку надіслали для Олександра. Фото: особистий архів героя

Фото: особистий архів героя

Читайте також: «Справжній патріотизм відчуваєш тільки за кордоном»: як українець повернувся з Польщі, щоб захищати країну

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]