Волонтерка з красивим голосом: як бахмутянка Ганна Голубцова розпочала волонтерську діяльність

Семаковська Тетяна 17:48, 21 Листопада 2022

photo 2022 11 21 16 29 08 007c4Від прибиральниці до керівника, всі працівники культури пішли працювати в гуманітарний штаб. Ганна Голубцова, яка працювала в Бахмутському міському народному домі, розповіла як в її житті творчість змінилась на гуманітарну допомогу. 

У Бахмутському палаці культури імені Мартинова зараз активно працює гуманітарний штаб. Тут роздають гуманітарну допомогу усім мешканцям міста. Одна з волонтерів штабу Ганна Голубцова нещодавно була керівником ансамблів та сама співала на сцені: 

«Наразі ми працюємо на базі палацу культури імені Мартинова. Тут видаємо гуманітарну допомогу яка надходить від різних фондів та від міської ради», — розповідає Ганна.  

Взагалі, мешканці міста можуть отримувати гуманітарний набір від міської ради один раз на місяць. Своєю чергою донори надають речі та ковдри, дитяче харчування та продукти. Зараз штаб займається навіть видачею води. На питання чого найбільше зараз потребують люди в Бахмуті, жінка відповідає наступне: 

«По-перше люди потребують миру. А по-друге, й продукти й речі необхідні. Великою проблемою є те, що прати немає чим, немає води, люди перетворюються на брудних безхатьків. Тому роздаємо речі дуже часто, щоб бахмутяни могли змінювати одяг на чистий». 

Товариство Червоного Хреста припинило свою діяльність в місті через велику небезпеку. Міська рада продовжує надавати продуктові набори, також є благодійники та донори. 

«Працюємо в дуже важких умовах. В будівлі немає даху, наш пункт постійно заливає дощем. Ми знаходимося за двома стінами, тому захищені від обстрілів, але не захищені від погоди. Переїхати хотіли, але немає куди, всі будівлі знищено та порушено», — ділиться волонтерка. 

За словами Ганни вона б виїхала вже давно, але родина важливіша за все, тому через них вона залишається:

«В мене тут велика родина, яка допомагає всьому місту. Роздають речі, ремонтують вікна, піклуються про стареньких людей, які залишилися. Також, у нас великі собаки й дуже багато котів, вони вже теж частина сім’ї». 

Ганна Голубцова п’ять років була керівницею вокального ансамблю естрадної та народної пісні «Рапсодія», який став для неї родиною, та керівницею дитячого колективу. Жінка запевнила, що зараз творчість це зовсім не на часі для неї: 

«Так сталось що на початку війни померла моя мама, тому відклала творчість на потім. Зараз навіть не слідкую зовсім за новинками української музики. Не страждаю від відсутності творчої активності в моєму житті. Зараз більше хочеться емоційного спокою й миру». 

Єдине що згадала жінка за період війни, це коли вона заспівала в порожньому залі палацу культури імені Мартинова: 

«До нас приїжджали журналістика та оператор, а потім виявилось що вони брали участь у конкурсі документального кіно. Я співала для них в порожньому залі. Ось трохи творчості було під час війни. Відео ще не готове, але скоро буде можливість його побачити». 

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: «Не впасти духом і йти до своєї мети»: бахмутські студенти діляться досвідом

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]