Main menu

Донати з Мадагаскару: як бахмутяни збирають кошти на буржуйки

Screenshot 140 330a6В Україні вже випав перший сніг, а з ним прийшли й перші морози. Для бахмутян, які більшість часу змушені проводити в підвалах чи холодних будинках — буржуйки стають, чи не єдиним порятунком. Волонтер Володимир розповів нам, як наважився організувати збір на печі та скільки вже вдалося придбати.

Володимир веде місцевий телеграм-канал «Бахмут - Обстановка в городе», у якому допомагає бахмутянам та розповідає про ситуацію в місті. На волонтерство чоловіка надихнула бахмутянка Інна Гайдай. Почалося все з особистого повідомлення, у якому місцева жителька попросила у нашого героя допомогти обігріти сім'ю з дитиною. 

«Звичайно, що я не міг залишитися осторонь і написав оголошення у себе в Вайбері з пропозицією придбати Буржуйку для цієї сім'ї. Після цього мені почали писати сотні людей з такою ж проблемою і ми відкрили збір і на сьогоднішній день його продовжуємо», — розповідає Володимир.

Чоловік каже, що наразі вдалося придбати 15 буржуйок, — а це 15 сімей, які вже мають тепло. Одна така піч коштує 4300 гривень + 500 гривень доставка. Скільки точно планують закупити печей, Володимир не знає, зауважує, що хотів би забезпечити ними всіх, хто потребує. Відвозять буржуйки до отримувачів перевізники за невелику плату.

photo 2022 11 12 10 22 16 00363 Буржуйка, яку передали бахмутянам. Фото: надані Володимиром

Збір на буржуйки публікують на каналі, кошти надсилають навіть з США, Канади та Мадагаскару. За день можна зібрати на як на одну, так і на чотири буржуйки, по-різному буває, каже волонтер. Окрім буржуйок, Володимир збирає і на інші потреби. Відтак, найближчими днями до міста буде доставлено невелику гуманітарну допомогу: 500 великих пачок вологих серветок, 2000 пачок мівіни та 100 пляшечок з олією для каганця. Цю допомогу отримають сто бахмутян, які напередодні записалися до списку. 

Фото: надані Володимиром 

Читайте також: «У кожного є своя справа»: як бахмутянка Ольга Митник поєднує спорт з волонтерством

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!