«У кожного є своя справа»: як бахмутянка Ольга Митник поєднує спорт з волонтерством

Семаковська Тетяна 10:17, 17 Листопада 2022

315869977 497172922472547 5289709212933211626 n 30576Ольга Митник, майстер спорту України міжнародного класу з боротьби сумо.З перших днів повномасштабного вторгнення жінка допомагає хлопцям на фронті не тільки захисними сітками, а й оберегами зробленими власноруч. Спортсменка поділилась з нами своєю історією життя після повномасштабного вторгнення.

У своєму рідному Бахмуті жінка займалась тренуванням дошкільнят на стадіоні «Металург», та працювала в міській спортшколі на посаді тренера викладача з сумо.

«Також я входжу до суддівського корпусу Федерації Сумо України. Обслуговую регіональні, всеукраїнські та міжнародні змагання з сумо», — розповідає Ольга. 

Під час бойових дій жінка була вимушена виїхати з міста до більш безпечного регіону. На той момент осередок Донецької федерації сумо почав працювати у місті Києві:

«Ми готувались зі спортсменами до міжнародних змагань на пляжі та спортмістечках Оболонського району. Спільно з Всеукраїнською організацією «Спорт для всіх» проводили майстер-класи та показові виступи». 

Зараз Ольга продовжує тренувати дітей, які вимушені були переїхали до Києва з Бахмута. Свою волонтерську діяльність спортсменка розпочала зі здачі крові. Окрім цього, жінка допомагала переселенцям з Попасної адаптуватися після евакуації в безпечних регіонах України. 

«З перших днів війни наш тренер Олег Рева зміг згуртувати своїх спортсменів для виробництва маскувальних сіток для місцевої тероборони. Наша праця допомогла почувати себе корисними. Я розуміла, що тільки підтримуючи один одного можливо перемогти ворога. У кожного є своя справа: військові мають захищати, а я мушу щось робити для того, щоб полегшити їхні бойові будні», — розповідає волонтерка. 

315524486 1338965433577401 1903755284260240313 n e2777

Волонтерки. Фото: особистий архів Ольги Митник

Після переїзду до міста Києва жінка продовжує плести сітки, маскувальні нашоломники та маскувальні костюми (кікімори). Зараз хлопцям на фронті необхідні теплі речі, тому Ольга почала шити балаклави. Та найцікавіше — це ляльки мотанки, які жінка зі своїми знайомими спортсменками роблять як оберіг для хлопців. 

«Коли формують відправку готової сітки замовнику, то до цього рулону вкладають дитячі малюнки з привітаннями захисникам, цукерки, печиво. У нас під час плетіння кікімори залишався матеріал не потрібного кольору. Я зробила таку ляльку яку ще в дитинстві навчила мене бабуся. Ця лялька дуже всім сподобалась. Волонтери просили зробити для них теж. Я зробила може штук 5 на замовлення, але це час котрого мені бракувало», — ділиться Ольга. 

Тоді жінка вирішила провести невеликий майстер-клас під час волонтерської роботи, участь у якому взяли близько 15 жінок. Після цього, вона вже не тільки, робила таких ляльок для хлопців. Багато оберегів поїхало на фронт, для підняття настрою бійців. 

«Також я допомогла своїм знайомим прийняти рішення евакуюватись. Я знала як виїхати безпечно з міста, супроводжувала їх спочатку до Дніпра, а звідти до Києва, потім вже вони жили в мене, та паралельно шукали собі житло», — згадує Ольга. 

Жінка запевняє, що найважче для неї  було знайти житло, яке буде по кишені. 

«Я винаймаю кімнату у квартирі, господарі якої живуть на своїй дачі. Важко було поки батьки не виїхали із Бахмута, але і це питання нарешті вирішилось». 

Фото: особистий архів Ольги Митник

Читайте також: Найближчими днями бахмутяни зможуть отримати безплатну ковбасу

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]