Main menu

Аналітики допускають збільшення сил наступу на Бахмут

315593307 457913439855073 6010664025418250262 n 957dbСитуація у Бахмуті залишається напруженою. Тривають запеклі бої у районі Опитного, Бахмутського та на східних околицях Бахмута. Росіяни ведуть наступальні дії на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. Через дефіцит людської сили окупанти переміщують мобілізованих до районів ведення бойових дій. Аналітики ISW, не виключають можливості, що з часом окупанти можуть захопити Бахмут ціною величезних втрат.

Про це повідомляє Генштаб.

Росіяни продовжують атакувати Бахмутський напрямок. За минулу добу ЗСУ вдалося відбити атаки окупантів в районах населених пунктів Білогорівка, Курдюмівка, Водяне і Мар’їнка на Донеччині. Не припиняють обстріли цивільної інфраструктури в місті, окрім того, внаслідок обстрілів росіяни поранили чотирьох цивільних на Донеччині: у Кураховому, Бахмуті, Андріївці та Іванівському.

Журналіст Богдан Мирошников повідомляє, що не вщухають важкі бої у районі Опитного, Бахмутського та на східних околицях Бахмута

«Окупанти не просуваються та потужно отримують на горіхи. Ситуація залишається складною, але ЗСУ тримають оборону та періодично контратакують, покращуючи своє положення», — написав Мирошников.

За інформацією американського інституту вивчення війни Путін, ймовірно, підвищив генерала Суровікіна і дозволив йому вийти із Херсона за умови, що він візьме решту Донецької області. Як припускає ISW, для цього використовуватимуть російські війська, виведені Херсона, а також новоприбулих мобілізованих. 

Таку теорію запропонував голова правління Центру оборонних стратегій та колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк. На його думку, це є найбільш вірогідним поясненням відновлення інтенсивності російських наступальних операцій спочатку навколо Бахмута, а потім на південний захід в районі Вугледара, яке розпочалося 28 жовтня.

В іншому випадку ці наступальні дії мають мало оперативного сенсу. Вони знаходяться далеко від оперативно важливих місць, окрім Бахмута, і були розпочаті у важкі погодні умови. Російські наступальні операції в Донецькій області активізуються в найближчі тижні. Українські сили в цьому районі опиняться під сильним тиском, однак росіяни навряд чи досягнуть значних успіхів в оперативному плані, незважаючи на їхні зусилля.

Водночас ISW зазначає, що з часом окупанти можуть захопити Бахмут ціною величезних втрат. Російські мобілізовані військовослужбовці показали себе недостатньо підготовленими, погано оснащеними і дуже неохоче воюють. Окрім того, противник деморалізований. Вкрай малоймовірно, що Суровікіну вдасться перетворити цих солдатів на силу, здатну вести широкомасштабну наступальну механізовану маневрену війну.

Це дивне поєднання сил, ймовірно, досягне певних успіхів завдяки чисельній перевазі, але українські захисники, ймовірно, підкріплені, скоріш за все, змусять його зупинитися, наголошує в звіті ISW.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Читайте також: «Йде як саранча»: боєць з Бахмутського напрямку розповів про поточний стан справ

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!