Польща для поляків: який досвід варто перейняти українцям і хто завзято підтримує нашу державу

Семаковська Тетяна 18:23, 11 Листопада 2022

flag g5c76df945 1920 8e45dЯк проходить День Незалежності в Польщі та хто з поляків надзвичайно підтримує Україну ми запитали в українсько-польського громадського діяча та журналіста Ігоря Ісаєва.

Ігор поділився своїми роздумами, відтак, на його думку, українцям варто розуміти ті політичні процеси, які наразі відбуваються у Польщі, бо це впливає і на підтримку українців і може стати уроком для майбутнього України. Великий політичний поділ, між консерватизмом і заглядуванням в старий світ, та великим потягом у світ модерну — так він описує тенденції західних країн.

«Польща поділена внутрішньо-політично, як і багато інших країн, наприклад, США чи Велика Британія. Тут це свято стало днем нагадування про цей поділ. Радикальні націоналісти приблизно від 2011 року проводять великі марші й зараз деякі з них перетворились на антиукраїнські майданчики. Наприклад у Вроцлаві сьогодні проходить марш під гаслом «Польща для поляків».

315147205 521307626562197 2810079791109729357 n ce175

Ігор Ісаєв оприлюднив допис сьогодні у себе на сторінці з нагоди Дня Незалежності Польщі. Скрін Фейсбук.

Громадський діяч також вважає, що для того, щоб не давати сили радикалам, важливо свої національні символи постійно розвивати, вкладати новий сенс, осучаснювати.

Слідкуючи за внутрішніми подіями, ми можемо не завжди розуміти зовнішній контекст сприйняття нашої держави, впевнений пан Ігор:

«Україна поєднала багато країн, вона дає надію поєднати та актуалізувати сучасну національну символіку. Наша держава — є символом сучасного патріотизму. Країна хоче бути незалежною, при цьому хоче бути частиною Євросоюзу, й тут не переймаються тим, що Євросоюз багато забере».

313527186 1894379810920564 2236409347015984592 n d5a10

 Бахмутянка Ірина Яценко тимчасово живе і працює у Польщі, каже, що зустрічала в поляків підтримку і розуміння. Скрін зі сторінки Ірини у Фейсбуці.

Ми попросили назвати п’ять людей, які допомагають Україні. Ігор зазначив, що таких людей в Польщі дуже багато, всюди ці люди є, в кожному середовищі. На його суб’єктивну думку він може виділити наступних:

 Для мене героїнею є Anna Dądrowska з Любліна. Вона є головою «Homo Faber». Це надзвичайна громадська активістка яка в прикордонному Любліні зробила один з найдієвіших центрів підтримки біженців.

Також, публіцист Sławomir Sierakowski, який зібрав у Польщі на байрактар для ЗСУ. Тепер до нього звертаються, щоб він був обличчям зборів для України.

Ще, польська спортсменка, тенісистка, Iga Świątek, яка завжди виступає на змаганнях з українською стрічкою, й відкрито говорить про Україну. Це в спорті дуже важливо, беручи до уваги, що багато спортсменів різних країн вважають, що це порушує їхній принцип достойності, що вони не будуть здобувати рекламу, якщо будуть висловлюватись так відкрито й гостро. Вона цього не боїться й про це стали говорити в Польщі.

Польська кінорежисерка Agnieszka Holland, яка є дуже відома у світі та в Україні й Польщі безпосередньо. Вона досить добре вміє відчувати всі тенденції які відбуваються в східній Європі, та може показати це в фільмі.
На Каннському фестивалі вона виступала проти того, щоб Кирила Серебреннікова надто популяризували. Кінорежисерка на відміну від багатьох інших західних діячів відчуває український дискурс антиколоніальної боротьби.

Та звісно, Анджей Дуда, президент Польщі. Хоча до 24 лютого у своїй країні він був антигероєм, в Україні він зараз герой. Після початку повномасштабного вторгнення він став по іншому будувати польську політику. Все, що він робить — він опирає на підтримці України.

Фото: Pixabay

Читайте також: «На фронті любов до тварин не зникає»: як бахмутянин встигає служити в ТРО та допомагати тваринам

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]