Main menu

Бахмут зимою, ймовірно, залишиться без світла, газу та комунікацій

 313438836 579457360849240 4966379302860195122 n a32e2Газ у Бахмуті підключити не зможуть, однак сусідні громади - Часів та Костянтинівка його отримають. Розповів про те як просувається процес відновлення газопостачання на Донеччині голова правління компанії «Донецькоблагаз» Вадим Батій медіа Свої. City.

«Ми зараз запускаємо газ по Краматорську, Слов'янську, Дружківці, Костянтинівці, Покровську. По всім управлінням цим, підключаємо котельні. Там вже підключено 61 котельню зі 140 наявних. Далі йде приватний сектор, вже підключили більше 20 тисяч, включно з промисловими. Загалом у нас було 25 тисяч заявок, майже всі ми підключили», – повідомляє в сюжеті Вадим Батій.

За його словами зараз багато зусиль фахівці кинули на Часів Яр, там буде газопостачання. Вадим Батій також зазначив, що наразі спеціалісти «Донецькоблагаз» роблять все в посиленому режимі. Відтак, газопостачання отримують навіть ті будинки, у яких є заборгованість. За правилами безпеки стежать без виключень, перевіряють справність витяжок, щоб уникнути катастроф.

Чиновник прокоментував і ситуацію в Бахмуті, каже що підключити газ, радше за все, не зможуть у Лимані, Селідовому, Очеретино, Торецьку і Бахмуті. Ці громади щодня піддаються обстрілам, тож безпекова ситуація напружена.

«У Бахмуті страшні пошкодження, наше управління там тільки було багато прильотів, розбили нашу аварійну службу, зруйнували перед самими дверима. До сих пір там є ракета, поранені у нас також там є», – каже держслужбовець.

Вадим Батій наголошує, що наразі немає сенсу наражати людей на небезпеку. Окрім того, все-одно фахівці не зможуть під'єднати газопостачання в Бахмуті, в місті надто серйозні руйнування.

Нагадаємо, що наразі з Бахмуту можна безкоштовно евакуюватися до територіальних громад Тернопільської області. Мешканцям нададуть безкоштовне житло, гуманітарну, психологічну та медичну допомогу. Місцева влада й надалі закликає людей евакуюватися до безпечних зон, якими стали навіть сусідні села та міста. Бахмутяни, які не готові виїжджати в інші регіони, виїжджають в той самий Часів Яр.

«У нашому дворі з’явились мешканці Бахмута, вони приїжджають сюди час від часу, бо в нас майже постійно є електрика, вода, мають включити газ», – розповідає мешканка міста Часів Яр.

Фото: Ігор Клименко, Національна поліція України

Читайте також: У Бахмутських пунктах обігріву можна буде зарядити телефон і поїсти

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!