Main menu

Окупанти проводять депортацію бахмутян до рф під виглядом евакуації

Screenshot 96 cf2d5На одному з російських пропагандистських телеграм-каналів поширилася інформація про те, що вночі з 27 на 28 жовтня з Бахмутського, до підконтрольних росії територій, були «евакуйовані» сім людей. Де наразі ці люди та в якому вони стані — невідомо.

Пропагандистський канал також надав список осіб, яких незаконно вивезли з Бахмутського: Гетьман Віталій, Гетьман Олена, Гетьман Богдан, Гетьман Олександр, Гетьман Тетяна, Гетьман Ліза, Надія Сердюк.

За інформацію джерела рф, людей начебто відвезли в безпечне місце, однак перевірити цю інформацію неможливо.

Screenshot 97 c8cc1

Новина з пропагандистського каналу про так звану «евакуацію». Фото: скріншот

Редакція «Бахмут IN.UA» наголошує, що офіційну евакуацію з Бахмутського напрямку проводить українська сторона. Зокрема, мова йде про міські ради, міжнародні організації, які співпрацюють з Україною та українських волонтерів.

Це не єдине село Бахмутського району звідки окупанти примусово вивозять жителів. Депортація розпочалася ще в травні, коли мешканців села Володимирівка вивезли в окупований в 2014 році Первомайськ. Також ми отримали інформацію від мешканців села Кодемо, що звідти також окупанти організували примусову евакуацію.

Зазначимо, від початку повномасштабного вторгнення країна-агресор примусово депортувала вже понад 1,6 млн українців, багато з них пройшли через фільтраційні табори та залишилися без документів. Про це повідомляв президент України, Володимир Зеленський у зверненні до учасників сесії Генеральної асамблеї Організації американських держав.

Нагадаємо, що для мешканців Бахмуту можлива безкоштовна евакуація до Кіровоградської області, про це неодноразово повідомляла Бахмутська міська рада. Офіційну інформацію щодо евакуації можна знайти на сторінці міськради у Фейсбук.

Фото: Фотохудожник Олександр Дяченко

Читайте також: Поліцейські Бахмута допомагають літнім людям з продуктами та евакуацією:номер телефону

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!