«Бахмут як Берлін для росіян» — , пресофіцер ЗСУ про боротьбу окупантів за місто

Семаковська Тетяна 10:24, 28 Жовтня 2022

312972581 444581904521560 1762675956620910314 n 2f374Пресофіцер Першої окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна Тарас Березовець схиляється до думки, що битва за Бахмут — це особиста битва Євгена Пригожина. Про амбіції бізнесмена у війні проти України повідомляв також інститут вивчення війни, мовляв, так фінансист «ПВК» «Вагнер» прагне вислужитися перед російським диктатором. Так, Бахмут — не зі своєї волі став другом Берліном для росіян.

Про це Тарас Березовець розповів в інтерв’ю НВ

«Справді, битва за Бахмут — це особиста битва Пригожина, тому що Пригожин змагається наввипередки, як свого часу армії першого українського фронту і першого білоруського фронту, Конєв і Жуков змагалися між собою, хто першим зайде до Берліна. Це персональна війна Євгенія Пригожина. Для нього захоплення Бахмуту означало би, що він здобув не просто перемогу тут, а він би здобув перемогу над своїми опонентами з російського Міністерства оборони…Так не вийшло», — наголошує пресофіцер.

Він додає, чому з точки зору військової тактики для окупантів було важливо заволодіти містом.

«Не дарма Бахмут називають воротами Донбасу, адже він дозволяє контролювати, з одного боку, міську агломерацію — Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Слов’янськ, а з іншого боку — Горлівку і Донецьк. Тобто ці ворота працюють в обидва боки. І той, хто контролює Бахмут, він контролює по суті серце Донбасу», — каже пресофіцер.

Зазначимо, вже близько пів року окупанти активно штурмують Бахмут, росіяни просуваються малими темпами лише на 100-200 метрів за день, про це повідомляв ISW. Попри те, окупанти щодня обстрілюють місто, гинуть люди. Водночас Силами оборони наземні атаки загарбників відкидають.

За час ескалації на Донбасі росіянам не вдалося перехопити ініціативу в ЗСУ на цьому напрямку, переконаний Тарас Березовець. Крім того, за словами чоловіка українські військові вже знищили значну кількість «вагнерівців» та інших окупантів.

Як стверджує Березовець «вагнерівці» дуже агресивно та зухвало воюють. Так, відомі випадки, коли члени ПВК «Вагнер» стрибають в окопи та починають рукопашні бої з українськими захисниками.

«Наступають без використання засобів захисту, без бронежилетів, без касок. Несуть на собі максимально розгрузку і підходять впритул до позицій, на відстань 100, а подекуди навіть 50 метрів…», — розповідає військовий.

Березовець також додає, що російські найманці часто йдуть в бій під впливом наркотичних речовин та не можуть тверезо розрахувати свої сили. Попри те, «вагнерівці» — це підготовлені і дуже небезпечні підрозділи, наголошує Березовець.

Не оминув військовий і чутки про те, що російські ДРГ часом проникають у місто завдяки допомозі місцевих жителів. За його словами, в цьому немає нічого дивного, сьогодні в Бахмуті залишилося приблизно 30% довоєнного населення.

«Ці люди не можуть виїхати з двох причин. Або їм немає фізично, куди їхати, у них немає родичів, знайомих і грошей на виїзд. Друга причина — вони очікують приходу російської армії», — резюмує Тарас Березовець.

Фото: Генштаб ЗСУ

Читайте також: ЗСУ ліквідували дві групи «вагнерівців»: зведення за 28 жовтня

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Нічний Бахмут: як до війни виглядав мікрорайон “Західний”

Семаковська Тетяна 10:00, 19 Липня 2025
Парк у мікрорайоні “Західний” / фото Бахмут IN.UA

У 2020 році Бахмут ще дихав миром. У мікрорайоні Західному тоді стало по-особливому затишно: в оновленому парку з’явилися лавочки, висадили молоді дерева й квіти, тротуари встелили плиткою з орнаментом вишиванки, а вечірнє освітлення надавало всій території майже казкової атмосфери. Місцеві сподівалися, що ця краса залишиться з ними надовго.

Детальніше про те, як виглядав мікрорайон “Західний” до війни — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Мікрорайон “Західний”: фотоспогади

До повномасштабної війни мікрорайон “Західний” у Бахмуті був місцем затишку та щоденних радощів — з оновленим парком, квітами, плиткою з орнаментом вишиванки та теплим вечірнім освітленням. Тут гуляли родини, діти гралися біля лавочок, а мешканці з любов’ю говорили про своє подвір’я.

Редакція пропонує ознайомитися з архівними кадрами, які були зроблені у 2020 році.

Вночі паркова зона сяяла в освітленні / фото Бахмут IN.UA
До війни паркова зона була популярна серед містян / фото Бахмут IN.UA
Житловий будинок поблизу паркової зони / фото Бахмут IN.UA
Літак у парку / фото Бахмут IN.UA
Нові лавочки після оновлення парокової зони / фото Бахмут IN.UA
Оновлена паркова зона / фото Бахмут IN.UA
Нічний парк / фото Бахмут IN.UA
Район “Західний” у Бахмуті був затишним місцем для кожного містянина / фото Бахмут IN.UA

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

IMG 7103 8b1e0

Нічний Бахмут: як до війни виглядав мікрорайон “Західний”

У 2020 році Бахмут ще дихав миром. У мікрорайоні Західному тоді стало по-особливому затишно: в оновленому парку з’явилися лавочки, висадили молоді дерева й квіти, тротуари […]

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих.