Main menu

Окупанти знов хизуються тим, що захопили Артвайнері

шампань головна 51f2dОкупанти стверджують, що взяли під контроль частину заводу шампанських вин у Бахмуті, розстріляли десятки українських військових та захопили в полон ще кілька людей. Що про це думають самі військовослужбовці та співробітники заводу - у нашому матеріалі.

Проросійський Telegram-канал Бахмута опублікував відео, на якому окупанти зі своїми пропагандистами обходять територію розподільчої підстанції за три кілометри від міста. За даними кореспондента «Зірки» Владислава Кустова, члени приватної військової кампанії «Вагнера» перебувають нібито за сотні метрів від ЗСУ.

Варто зазначити, що приблизно на такій відстані від міста вони знаходилися і станом на початок вересня, про що ми писали в попередніх матеріалах. У ролику пропагандист кілька разів наголошує на тому, наскільки розподільна підстанція є важливим стратегічним об'єктом і згадує, що з пагорба позиції ЗСУ добре проглядаються. На камеру цього, однак, чомусь не показали.

photo 5280559319047324354 y ff028

Вже в наступній публікації автор того ж каналу без посилання на джерело стверджує, що «вагнерівці» захопили «частину будівель підприємства «Артемівський завод шампанських вин» та прилеглі квартали» на вулиці Патріса Лулумби. У нашому огляді від 23 серпня вказано, що частину цієї вулиці нібито захопили вже тоді. Тобто навіть якщо покладатися на заяви окупантів, то їхні позиції за місяць не змінилися.

«Між промзоною та житловою забудовою. Підрозділи супротивника були оточені бійцями «Вагнера», але від пропозиції здатися українські військові відмовилися. Вони спробували вирватися з оточення, але спробу прориву вдалося блокувати», - зазначено у повідомленні російських пропагандистів.

Розвиваючи цю тему, автор каналу стверджує, що за підсумком зіткнення вбили 75 українських військових, ще невизначена кількість українців із 54-ї та 127-ї бригад нібито здалася в полон. За даними полонених, резерви з Бахмута направляють у район Слов'янська та Краматорська, готуючись до здачі міста.

Однак до редакції «Бахмут.IN.UA» надійшла інформація про те, що новини, котрі розповсюджуються в Бахмуті, - фейк. Наше джерело у ЗСУ повідомило, що завод шампанських вин повністю під контролем України. Крім того, ми зв'язалися з Олегом Качуром - депутатом міської ради Бахмута та операційним директором публічного акціонерного товариства «Артвайнері», також відомого як «Артемівський завод шампанських вин».

качур c6e17

Олег Качур. Фото: Вільне радіо

Через відсутність телефонного зв'язку в більшості районів міста він із самого ранку намагався зв'язатися зі співробітниками підприємства, які можуть спостерігати розподіл сил на власні очі. Вже ближче до вечора йому все ж таки вдалося отримати оперативну інформацію і передати її журналістам:

«Все добре, завод під нашим контролем», - сказав Качур.