Main menu

photo 5199567149356663554 y f8855Всесвітньо відомі журналісти, серед яких і критик росії, показали кадри з окупованої частини Бахмута. Журналісти «Бахмут.IN.UA» дослідили біографії кореспондентів, дізнались офіційну позицію ЗСУ та поцікавились, що про ситуацію в на околицях кажуть місцеві жителі. 

На одному з проросійських Telegram-каналів Бахмута з'явилося коротке відео із британським журналістом Джоном Суіні. У ролику чоловік стверджує, що частину міста контролюють російські військові. За його словами, західна частина вулиці Патріса Лумумби знаходиться під контролем наших військ, а східна - в окупації.

photo 5199707096571037083 w 9ca7d

Вулиця Патріса Лумумби в Бахмуті

На наступному відео вже інший британський журналіст, Грем Філліпс, показав стелу з написом «Артемівськ». У коментарях місцеві жителі пишуть, що ролик знятий з боку селища Травневе, що на південному заході від Бахмута. Інші пишуть, що відео знято на півдні від міста. Примітно, що деякі користувачі вже бачили ці кадри ще 2 липня.

Є у коментаторів претензії й до Джона Суіні, який знявся у шапці та куртці. Адже, згідно з даними weather.com, сьогодні у Бахмуті близько +32°C. Крім того, до Філліпса питань не виникає, оскільки він співпрацював із машиною російської пропаганди ще до 2014 року. А ось Джон Суіні неодноразово випускав матеріали, що засуджують путінський режим та його спроби встановити світове панування військовими чи дипломатичними способами. Тому залишається незрозумілим, чому він сприяє інформаційним атакам росії.

photo 5199707096571037138 w aecfe

Джон Суіні

За даними Генерального штабу ЗСУ, протягом останньої доби окупанти справді намагалися провести розвідку боєм на околицях Бахмута. Зокрема, в районі Соледара, сіл Зайцеве та Кодема. Однак після невдачі військам рф довелося відступити. Крім того, продовжуються активні обстріли Бахмута, Майорська, Соледара, Зайцевого, Шумів та Кодеми.

Також відомо, що ворог вів вогонь із танків по Норцівці, Краснопіллю, Долині та Богородичному. На Краматорському напрямку зафіксовано обстріл недалеко від Григорівки, Роздолівки, Біленького та Спірного. Тобто обстріли та невдалі спроби штурму тривають, але зараз Бахмут повністю під контролем ЗСУ.

photo 5199707096571037172 y 2f6ca

Фото: Генштаб ЗСУ

Журналісти «Бахмут.IN.UA» зв'язалися з активістом та фермером Павлом Товтом, який мешкає у східній частині міста. Окрім іншого, він щодня проїжджає десятки кілометрів Бахмутом, поки розвозить клієнтам молоко. Про його діяльність ми вже писали у попередньому матеріалі. Виходячи з цього, Павло має можливість спостерігати ситуацію особисто по всій території Бахмута.

«Неправда, що окупували. Там, де я живу, їх немає навіть на околиці. Мені дзвонили звідти люди, що на вулиці Івана Франка, повезу туди молоко. Це фейк. Можливо, десь на кар'єрі, але це лише моє припущення, яке нічим не підтверджується», - розповів він.

За словами Товта, останнім часом у соцмережах з'являється все більше такого контенту, проглядається збільшення психологічного тиску на місцеве населення. Однак ті нечисленні цивільні, які можуть спостерігати ситуацію на власні очі, не довіряють подібній інформації. Швидше зображення успішності «спецоперації» створюється для аудиторії в росії.

«Останнім часом я стикався з різними фотографіями. Сепарські канали загалом пишуть, що взяли лівий берег. Щоб взяти лівий  берег, потрібно спочатку взяти правий. Тобто два фейки в одному: переплутали береги, тому що річка тече з півдня на північ, а правий берег - це Забахмутка; а друге - що вони нічого не взяли», - додав Товт.

остання 1 15f45

Активіст вважає, що навіть у разі наступу на Бахмут окупанти не заходитимуть зі сходу. Через особливості рельєфу східні околиці міста добре проглядаються, тож посилати туди штурмові війська було б надто ризиковано.

«У мене товариш мешкає на околиці, на краю Ростовської вулиці. Там також все нормально. Молоко туди повезу. Так, все окопано, у барикадах, але під нашим контролем. Якщо вони йдуть з боку траси, де новий міст, то вони будуть просто як на долоні. Там дуже хороший огляд, навіть бінокль не потрібен. Їм просто небезпечно сюди йти. На полях їх не видно, не знаю, як там, але в Бахмуті їх немає. Це все фейк та провокація з боку цих журналістів», - резюмував бахмутянин.