Main menu

химарс 8ec55The Washington Post з посиланням на американських та українських чиновників повідомляє, що наші військові використовують приманки для ефективного знищення високоточних російських ракет. Детальніше про креативний підхід та його історію читайте далі. 

Американське видання пише, що військові ЗСУ використовують приманки, виготовлені з дерева. Їх неможливо відрізнити від справжніх артилерійських систем HIMARS через об’єктив російських безпілотників. Саме БПЛА окупантів передають місце розташування морським ракетоносцям у Чорному морі, які знищують дерев'яні муляжі. 

Всього за кілька тижнів польові приманки «витягли» щонайменше 10 крилатих ракет типу «Калібр». Це спонукало розширити виробництво копій для масштабного використання, повідомляє український чиновник американському виданню. Така тактика використання приманок ракетних систем дозволяє дати відсіч краще оснащеному противнику.

Тактика бутафорії та створення дерев’яних макетів почала використовуватись ще під час Першої світової війни й активно застосовувалась під час Другої світової війни. Тоді німецька армія виготовляла муляжі танків, артилерії та навіть складів з метою обману противника та знищення його запасів зброї. Таку «техніку» потрібно було тягати власноруч, імітуючи танкову атаку. Для зручності дерев’яні муляжі оснащували колесами. 

хімарс 1 8caa8Дерев’яні танки часів Другої світової війни / Фото Третя Варта

Тим часом росія активно хизується знищенням нібито військової техніки, наданої західними партнерами, зокрема американських високомобільних артилерійських ракетних систем HIMARS.

Головне фото: Тоні Овермен. Артилерійська система HIMARS