Main menu

photo 5456482618305526044 w 5a4caСьогодні, 12 серпня, Україна вперше відзначає з усім світом Міжнародний день молоді. Генеральна Асамблея ООН проголосила цей день святом 1999 року з ініціативи Світової конференції у справах молоді. Основна мета ініціативи – висвітлення проблем молодих людей та спроба допомогти підростаючому поколінню знайти своє покликання.

Це мало створити противагу безлічі юнаків із залежностями, безладними статевими зв'язками, людям за межею злиднів і поліпшити розуміння між поколіннями. Таким чином щороку свято мало своєрідну приставку з пріоритетною темою щодо покращення умов життя молодих людей та суспільства в цілому.

Цього року молодих українців привітало Міністерство молоді та спорту нашої країни. На честь такої дати відомство випустило документальний фільм «Молодіжний фронт України», де показано історії кількох волонтерів, керівників та простих громадян, які своєю активністю наближають перемогу України.

«Це унікальна історія головної героїні з Маріуполя, яка вижила під час військових злочинів росії та геноциду українського народу у місті. Аліна Козицька – громадська активістка, яка через призму свого життя розповість історії 22 молодих людей з різних міст - від Маріуполя до Бучі, які щодня борються за нашу державу та перемогу на різних фронтах», - зазначено в анонсі до кінострічки.

Головна героїня фільму зазначає, що війна розпочалася не 24 лютого, а продовжується з 2014 року. Козицька впевнена: молодь із усіх куточків України ніщо і ніхто не зможе зупинити. Серед героїв сюжетів зібрано вихідців із Києва, Боярки, Чернігова, Луцька, Зборова, Ірпеня, Бахмута, Хмельницького, Харкова, Херсона, Дніпра, Луганська, Сум, Бучі та Маріуполя. Одна з героїнь, членкиня громадської організації «Рада жінок Донеччини» та менеджер проєкту «TURBOту» Дар'я Маркович. Ми писали про її діяльність.

photo 5456482618305526032 w b9577

Цього разу ми вирішили згадати менш відомих, але не менш активних волонтерів та учасників благодійних організацій із Бахмута, які покращували наше суспільство до 24 лютого, та продовжили після.

Зокрема Катерина Арісой, яка неодноразово ставала героїнею наших матеріалів. Катя багато років допомагає бездомним тваринам разом із товариством захисту тварин «Лада». Крім того, вона працює у громадському об'єднанні «Бахмут Український».

photo 5456482618305526015 y c2919

«Зараз допомагаю з евакуацією безпритульних тварин, ще волонтерю у громадській організації «Бахмут Український». Насамперед це допомога ЗСУ, військовим шпиталям, цивільним теж допомагаємо. Не можна бути осторонь проблем людей. Ми гуманітарні вантажі передавали до зони бойових дій, роздавали по всьому Бахмутському району. У тому числі набори із засобами особистої гігієни, продукти, ліки. Намагаємось закривати основні потреби людей», - поділилася Катерина Арісой.

Організація «Бахмут Український», яку очолює Віктор Зіпір, забезпечує продуктовими наборами навіть евакуйованих бахмутян у Дніпрі. Декому навіть вдалося допомогти з пошуком роботи на новому місці.

photo 5456482618305526023 w 2eec3

Ще один важливий представник громадянського суспільства серед молодого покоління Бахмута – Поліна Бокова. Дівчині немає і 18, а вона вже відзначилася у безлічі ініціатив. Наприклад, допомагала «руками» на майданчику для догляду за безпритульними тваринами, перераховувала на рахунок благодійної ініціативи власні кишенькові кошти.

Ще до повномасштабного вторгнення Поліна з однокласницями створили проєкт щодо вирішення проблем безпритульних тварин, за результатом конкурсу дівчата мали виграти грант у розмірі 50 тисяч гривень. Після нападу росії молода бахмутянка поєдналася з подругами та знайшла інвесторів для евакуації тварин.

photo 5456482618305526016 w 95393

Коли українці почали рятуватись від війни за кордоном, Поліна волонтерила на вокзалі в Бухаресті - допомагала нашим співвітчизникам купити квитки та задовольнити базові потреби. У цьому дівчині допомогло знання англійської.

Вже при вступі до німецької школи під час вимушеної еміграції Бокова приєдналася до місцевої ініціативної групи. Наразі команда створює фільм про історію ліцею.

Також варто згадати Микиту Безмена. Наразі він допомагає діяльності організації «червоний хрест», а до повномасштабного вторгнення регулярно брав участь в різних ініціативах, краєзнавчих проєктах.

photo 5456482618305526014 y d3d59