«Я тепер нікуди не поїду»: історія фотографії однієї з мільйонів бабусь Донеччини

Семаковська Тетяна 12:38, 21 Липня 2022

photo 5388928533700656448 y 80581Волонтер Євген Ткачов возить гуманітарний вантаж до найбільш віддалених від цивілізації населених пунктів Донецької області. З початку повномасштабного вторгнення росії населення цих регіонів різко скоротилося: більшість евакуювалася, але декого досі доводиться вмовляти виїхати. Дорогою до села Євген розвозить гуманітарку, а назад намагається забрати якомога більше охочих евакуюватися.

Під час одного такого «заїзду» до Серебрянки Сіверської громади Бахмутського району активіст сфотографував бабусю. На перший погляд, нічим непримітна бабуся 84 років. Але, як виявилося, з нею пов’язані одразу дві цікаві історії, якими Ткачов поділився з журналістами «Бахмут.IN.UA».

«Звичайний Донбасівський ранній ранок: Хтось «точить» «Три Сокири», хтось їде на рибалку, хтось працює на городі, хтось везе «гуманітарку», а хтось на неї чекає», – підписав Євген публікацію, де вперше з’явилося фото бабусі.

photo 5388928533700656452 y 58e5f

Євген Ткачов. Фото: Facebook

Ім’я героїні сьогоднішнього сюжету вдалося згадати не одразу: робочий день волонтерів настільки насичений, що запам’ятовувати імена, а іноді й обличчя, буває дуже важко. Її звуть Анна Бойко. Попри трагедію, яка відбувається в регіоні та по всій Україні ось уже п’ятий місяць, бабуся на фото стала трохи щасливішою.

«За розповідями сусідів та знайомих, ця бабуся була в селі дуже бідною. Коли почалися активні бойові дії, сусіди всі виїжджали, і вона стала майже олігархом. Сусіди їй віддали багато кіз, качок, гусей. Таким чином виповнилася мрія всього її життя – стати володаркою морською (сміється). Великим фермером», – ділиться активіст.

Попри те, що пенсіонерка мала можливість виїхати, вона несподівано передумала через господарство, що ставало все більше. Міркувати про доцільність такого рішення – завдання читача, проте Євген розповідає про це з часткою смутку. Останнім часом йому все частіше доводиться використовувати різні хитрощі, погрози та маніпуляції, щоб урятувати людям життя. Проте бабуся на фото обрала свій шлях.

photo 5388928533700656448 y 80581

Читайте також: До чого призводить безвідповідальність мешканців Бахмута, які евакуюються без своїх улюбленців

«Коли на початку травня почали сильно бомбардувати, ми, волонтери, просили людей писати на воротах, хто хоче їхати (ред. – евакуюватися). І ось її рідня написала на її воротах, що бабуся їде. А коли ми приїхали, давай її питати. А вона каже: «Куди їхати? У мене там 12 кіз, 30 курей, п’ять собак. Я нікуди не поїду, це все тепер моє», – приводить волонтер слова бабусі.

Але з цією бабусею пов’язана ще одна цікава історія, якою не без прикрості поділився Євген. Якось йому довелося зіткнутися зі звинуваченнями з боку росіянки, яка намагалася знайти ксенофобію там, де їй зовсім не місце.

photo 5388928533700656451 y e94e1

«Коли я розводжу гуманітарку, то намагаюся везти якнайбільше. Дзвоню старості села, а вона вже там передає інформацію, що скоро привезуть продукти. І навпаки: вона показує мені фотографії, а я передаю, що живі-здорові люди, староста потім спілкується з родичами. А одного разу я забув про цю бабусю, не зробив її фотографію та й взагалі до неї не зайшов», – розповів Євген у розмові з журналістом.

Варто зазначити, що, окрім евакуації та гуманітарної допомоги, Ткачов допомагає контактувати людям, відрізаним від зовнішнього світу через відсутність зв’язку з родичами. Через велику кількість людей у ​​різних населених пунктах, іноді місцевих жителів доводиться фотографувати. Тоді їхні рідні, які перебувають у безпеці та мають доступ до інтернету, можуть впізнати знайомих і хоча б на якийсь час перестати про них турбуватися.

photo 5388928533700656450 y 39e9e

«Її онука з росії знайшла мій номер телефону, зателефонувала на Viber із претензією, що я, бандерівець проклятий, морю бабусю голодом. До того ж роблю це спеціально: через те, що в неї онука живе в росії. Начебто тому я її обділяю гуманітаркою. Я намагався їй пояснити, що іноді немає ні часу, ні сил фотографувати тих самих людей щоразу», – резюмував волонтер.

На іншому фото видно, що до колон моста скотчем прив’язані протитанкові міни. Євген коментує: «Це ЗСУ. Так треба у прифронтовій зоні: всі мости готові до підриву».

photo 5388928533700656449 y f5d53

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]