Main menu

photo 5370955143538916584 w ff297Вранці 14 липня стало відомо, що депутат Бахмутської міської ради Анастасія Касперська має намір скласти мандат. У тому числі й для цього представники місцевої влади зібралися на позачергове засідання, попри те, що 4 липня президент України Володимир Зеленський призначив у Бахмуті та ще кількох містах Донеччини голів військових адміністрацій. Тобто фактично відібрав повноваження у місцевих органів влади, передавши їх до рук встановлених осіб. Редакція «Бахмут.IN.UA» дослідила це питання та спробувала з'ясувати, чим займалися чиновники на засіданні.

Депутат Бахмутської міської ради Олександр Бабенко опублікував фото 23-ї сесії позачергового засідання. Політик зазначив, що цього разу засідання проходило онлайн. За даними Бахмутської міської ради, на порядку денному були три основні питання: організаційні рішення, формальне звільнення посади мера міста Олексія Реви та фактичне звільнення депутата Анастасії Касперської.

Зокрема, чиновники змінили регламент засідань та призупинили дію трудового договору міського голови у зв'язку з тим, що указом президента України від 4 липня Рева очолив Бахмутську міську військову адміністрацію. Це пов’язано з тим, що, відповідно до Конституції України, уповноважена особа не може займати дві посади одночасно. Щодо звільнення Касперської, точна причина такого рішення невідома. Сама ексдепутатка не захотіла пояснити журналістам «Бахмут.IN.UA» здачу мандату, аргументувавши відмову від коментарів глибоким переживанням трагедії у Вінниці. Однак у документації міської ради зазначено, що вона пішла за власним бажанням. Зазначимо, до 2021 року Касперська обіймала посаду прессекретарки міської ради, але теж звільнилась без пояснення причин.

«Припинити достроково повноваження депутата Бахмутської міської ради 7 скликання Касперської Анастасії Петрівни, обраної у територіальному виборчому окрузі №4 за списком від Донецької обласної організації «Політичної партії «Слуга Народу», у зв'язку з особистою заявою про складання депутатських повноважень», - вказано у документі.

Прессекретар міської ради Бахмута Ганна Петрієнко-Полухіна, яка у 2021 році обійняла колишню посаду Касперської, також відмовилася коментувати звільнення своєї попередниці на цій посаді. Однак у розмові з журналістом «Бахмут.IN.UA» вона розказала, що протягом засідання постійно були проблеми з інтернет-з'єднанням. Імовірно, це вплинуло на якість зустрічі. Проте, за словами Петрієнко-Полухіної, Бахмутська міська рада продовжує виконувати свої колишні функції відповідно до закону України про місцеве самоврядування.

У документі, на який послалася політикиня, зазначено, що територіальна громада має повноваження приймати рішення про організаційні питання власної діяльності, проведення місцевих референдумів, надання особливих повноважень населенню, затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку територій. Також територіальна громада може всіляко розпоряджатися державними коштами та ресурсами із фондів, встановлювати податки, ліквідувати державні установи, регулювати земельні відносини тощо. Тобто, територіальна громада продовжує займатися всіма цивільними питаннями.

photo 5368703343725231126 w 7242e

Фото: Олександр Бабенко у Facebook

При цьому закон про військові адміністрації свідчить, що із затвердженням такого органу вся влада стає одноосібною і передається новому голові військової адміністрації. Петрієнко-Полухіна відмовилася прокоментувати цю суперечність, запевнивши, що депутати територіальної громади Бахмута мають такі ж обов'язки та повноваження, як і до введення воєнного стану.

Варто зазначити, що засідання депутатів міської ради відбулося сьогодні й у Краматорську. За даними пресслужби відомства, у засіданні взяли участь 32 депутати. Після того, як мер міста Олександр Гончаренко очолив міську військову адміністрацію, дію трудового договору з ним на колишній посаді припинили. Місце Гончаренка на сьогоднішньому засіданні посів Ігор Сташкевич.

photo 5370955143538916579 w 105fb

Фото: Краматорська міська рада

Другим ухваленим рішенням стало внесення змін до бюджету міста на 2022 рік. Підкоригувавши «Програму капітального, поточного ремонту та реконструкції багатоквартирних будинків житлового фонду міста» депутати перенаправили державні кошти на підготовку до зими в умовах війни. Зокрема планується відремонтувати частину покрівель житлових будинків.

Ще одне цікаве рішення - передача пам'ятника «одному з ідолів тоталітарного комуністичного режиму». Постамент вилучили у комунального підприємства «Друас», яке займається благоустроєм міста. Планується, що після оцінки вартості пам'ятника його продадуть через платформу Prozorro.

photo 5370955143538916581 w 54a64

Однак найважливішим рішенням, ухваленим під керівництвом Сташкевича, стало надання одноразової виплати сім'ям краматорських військовослужбовців, які загинули на фронті, а також забезпечення одноразової фінансової допомоги членам територіальної оборони міста. Але тільки одного добровольчого батальйону - №1. Про другий батальйон міста чомусь не згадується. 

«Місто живе та повинно жити. Комунальні підприємства, попри всі труднощі, працюють та забезпечують мешканців найнеобхіднішими послугами, як депутати, підтримали їх виділенням додаткових коштів», - заявила за підсумками засідання депутат Краматорської міської ради Наталя Тітомир.

Головне фото: Бахмутська міська рада