Main menu

1 a33a2Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко 5 липня у прямому ефірі попередив про ймовірність нової хвилі захворюваності на коронавірус. Він аргументував свої слова тим, що Європа вже вийшла на плато. Можливо, незабаром епідемія повернеться до України.

«Попередній тиждень - перший за останні два місяці, коли ми фіксуємо зростання кількості випадків коронавірусної хвороби. За минулий тиждень було зареєстровано 1018 випадків, за тиждень до цього було 943 випадки. Ми бачимо приріст на 12%. Необхідно готуватися до потенційного зростання кількості випадків коронавірусної хвороби в осінньо-зимовий період. Нам не хотілося б ще й цього, але треба бути готовими до всього», – розповів Ляшко.

Як готуються до нової хвилі на державному рівні? 

За його словами, українцям слід підготуватися до зими, дотримуючись усіх правил епідемічної безпеки: насамперед вакцинуватися. Також не слід забувати про безпечну дистанцію, провітрювання приміщень і регулярну обробку рук спиртовмісними антисептиками.

«Сьогодні в Європі фіксується різкий стрибок у порівнянні з червнем та травнем, майже вдвічі зросла кількість випадків. І потенційно ми готуємося до можливої ​​нової хвилі зростання випадків коронавірусної інфекції, у тому числі і готуємо до цього систему охорони здоров'я. У нас є препарати для лікування та засоби індивідуального захисту, кількість яких ми вже вимірюємо у палетах», - додав міністр.

Ляшко запевнив, що зараз в Україні є понад 1,2 мільйона швидких тестів на COVID-19, нещодавно наша країна отримала нову партію ПЛР-тестів, а восени планується ще одне постачання. Також в Україні налічується достатня кількість вакцини, виходячи із попиту населення. Наразі відчувається лише дефіцит поставок кисню, оскільки значна частина виробників кисневих станцій та балонів перебуває на територіях, де зараз йдуть активні бойові дії.

Редакція «Бахмут IN.UA» поцікавилась, чи готова Донецька область, та зокрема Бахмут, до нової хвилі коронавірусу, в головної лікарки Центру первинної допомоги нашого міста Світлани Шабаліної.

291124143 836313190674338 7933145937889009423 n 0062d

Світлана Шабаліна - freeradio.com

«У Бахмуті ситуація, як і у всій країні - ми зараз фіксуємо зниження захворюваності на COVID-19. До прийому пацієнтів на місці ми готові, в нас залишається сім лікарів, які можуть надавати містянам допомогу. Щодо стаціонару ситуація наразі невідома», - розповіла очільниця Центру первинної допомоги.

Відповідаючи на питання про те, як бахмутянам убезпечитись від зараження, Шабаліна нагадала про основні чинники поширення захворювання та наголосила на необхідності запобігання частих фізичних контактів в разі погіршення ситуації. 

«Це захворювання має свої перебіги, як і будь-яка інша респіраторна інфекція. Тобто, з початку холодів ми маємо зростання показників захворюваності. Ситуація погіршується від того, що ми замикаємось у закритому просторі, коли немає провітрювання, коли зменшується дистанція», - додала лікарка.