Main menu

зображення viber 2022 05 13 20 20 06 525 3f60dУ Дніпропетровській області є таке невелике селище Софіївка, яку обрали для тимчасового перебування деякі мешканці Бахмутської громади. Яна Баришева з родиною поїхала туди одна з перших і разом з місцевою волонтеркою Тетяною Гастюк підготовлювала занедбані хати для інших бахмутян, потім організували роздачу гуманітарної допомоги переселенцям не лише з Бахмуту, зареєстрували власну громадську організацію.

Яна Баришева вже другий раз біжить від війни. Молода жінка з чоловіком переїхала до Бахмуту з Дебальцеве ще в 2015 році. Народила дівчинку, пішла працювати вчителем історії в бахмутську школу № 24, відкрила косметологічний кабінет за проєктні кошти від ПРООН. Жила, працювала, насолоджувалася життям, як багато хто навколо. На початку квітня цього року, після жорстокого вторгнення росії з війною в Україну,  все ж таки вирішили виїхати з Бахмуту. Обрали Софіївку тому, що її запросила колежанка - Тетяна Гастюк, дівчини разом брали участь в проєктах для підприємців.

"Разом з Тетяною ми знаходили будинки, що покинули місцеві жителі і вимивали, наводили порядок, підготовлювали їх для заїзду наших бахмутян. Таких хат знайшли та вичистили більше 15-ти, зараз в них живуть різні люди, в кожному розміщуються до 12 осіб. Ми також живемо разом з двома іншими родинами, інколи втомлюєшся, але так спокійніше та безпечніше, " - розповідає Яна.

зображення viber 2022 05 13 20 19 45 034 61b49Тетяна Гастюк її напарниця з Софіївці, так само волонтерить, за власні кошти придбала різні побутові б/у речі - бойлери, пральні машинки, провела Інтернет, щоб зробити тимчасове перебування для переселенців якомога комфортнішим.   

Зараз в Софіївці зареєстровано біля 1000 вимушено перемішених осіб з різних місць східної України, де велись чи ведуться активні бойові дії внаслідок російської агресії. Населення самої Софіївки - трохи більше 8000 мешканців.

Жінки допомагають переселенцям, отримують гуманітарну допомогу від різних організацій чи меценатів та роздають людям.

"Ми співпрацюємо з "Молітвеним домом" з Дніпра, отримали гуманітарні набори від депутатів Бахмутської громади Олександра Бабенко та Артема Сабаєва, які їм в свою чергу привезли з-за кордону та з України. Будемо облаштовувати в сілі майданчик для волейболу, як раз від UNICEF отримали м'ячі та сітку", - говорить Яна Баришева.

зображення viber 2022 05 13 17 17 21 451 f2d33зображення viber 2022 05 13 17 16 42 120 88e30Ще жінка додає, що місцеві жителі Софіївки дуже допомагають переселенцям - хто їжу приносить, хто одяг, дитячі іграшки, ковдри, постільну білизну, за що люди дуже вдячні.

Яна та Тетяна створили власну громадську організацію "Світло добра К":

"Що означає літера "К"? Коли приїхали реєструвати організацію, то назва "Світло добра країни" вже було зайнято, тому вирішили залишити просто літеру "К". Спочатку засмутилися, а потім вирішили, що так всі будуть питати, як ви, наприклад, і це буде додатковий піар", - сміється Яна.

Але ж звісно, організація створена щоб працювати, офіційно отримувати та надавати гуманітарну допомогу, і у подальшому реалізовувати різні соціальні проєкти, додає жінка.

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Бахмутська Фортеця» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.