Як живе бахмутський майданчик для тварин в умовах війни

Семаковська Тетяна 11:45, 29 Квітня 2022

DSC 0431 ce49f 090acВолонтери бахмутського товариства захисту тварин «Лада» залишились у місті і доглядають 165 собак, які нині проживають на стерилізаційному майданчику. Також зоозахисники  допомагають безпритульним чотирилапим на вулицях, лікують домашніх улюбленців бахмутян та доставляють їжу для собак та котів у інші міста області, де нині «гарячіше», ніж у Бахмуті. 

Як живуть тварини в умовах війни, наша розмова із керівницею Громадської організації «Бахмутське товариство захисту тварин «Лада» Мариною Шажко.

Запас їжі зробили у перші дні війни

Зараз на утриманні у волонтерів «Лади» – 165 собак, це тварини, які проживають на майданчику і ті, що знаходяться на перетримці. Марина Шажко розповідає, що запаси продуктів для своїх підопічних почали робити у перші дні війни.

“Ми закупили велику кількість крупи, екструдера. Потім ми писали заявки в усі можливі громадські організації та фонди з проханням допомогти кормами. Відгукнулася організація UAnimals, яка передала нам шість тонн корму. Це був не тільки для нас запас, а й для інших міст Донеччини. Із цих поставок ми змогли передати корм на Авдіївку, Мирноград, Дружківку”

Також кормами для бахмутських  чотирилапих допоміг благодійний фонд «Happy Paw». Його представники попросили волонтерів «Лади» частину корму передати на луганський напрямок.

“Завдяки перевізникам вдалося передати у Лисичанськ та Сєвєродонецьк. І зараз прийшла ще одна партія корму в Дніпро, ми курували цей процес, він поїхав на Вугледар і Світлодарськ. Також «АПК-Інвест» покровський безкоштовно передав 700 кілограмів мясних продуктів, ми лише дорогу оплатили”.

Марина каже, завдяки корму, який передали благодійники, є можливість двічі на день годувати собак на майданчику. На перше годування готують кашу, на друге – корм для тварин.

278740676 3111285295866808 3362591316115705806 n c7809

Люди самі пропонують допомогу

Нині на майданчику для тварин працюють волонтери «Лади» та чотири працівниці, одна із Бахмута, троє приїздять із Часів Яру. Марина каже, у воєнний час небайдужі люди стали більше допомагати майданчику.

“Якщо раніше до війни було дуже важко зібрати якусь допомогу, ми не могли на тиждень закупити продукти, то зараз якось навпаки, люди самі намагаються допомогти. Вони або щось привозять на майданчик, або переказують гроші. Продуктами ми запаслись, але кошти потрібні на медикаменти, розхідні матеріали тощо. Людям велика подяка, вони відгукуються, самі дзвонять і запитують, яка допомога потрібна”.

Важко дивитись, як люди зраджують своїх тварин

Коли три тижні тому на Донеччині почалась масова евакуація, до волонтерів «Лади» почали телефонувати люди із проханнями забрати їхніх тварин.

“Але у нас майданчик переповнений, ми не в змозі забрати усіх. Ми писали пости у соцмережах про залишених тварин, шукали перетримки. Багатьох брали у свої сімї ті, хто залишився у місті. Хоча на вулицях дуже багато залишених тварин. Той корм, що ми отримали, окрім годівлі на майданчику, ми стараємось роздати всім опікунам і людям, які годують безпритульних. Багато хто із опікунів розповідає, що на вулиці залишились два-три будинки, де є люди. І чи не на кожній такій вулиці покинуті тварини. Тому ці люди курують цих чотирилапих, щодня носять корм. Важко дивитись, як люди зраджують своїх домашніх улюбленців. Хоча я розумію, що з твариною є певні складнощі, але евакуюватись із ними можна було б. При наявності бажання”.

278216137 3104740509854620 2022646282849399155 n 36d4c

Ветеринарів у місті практично нема

З ветеринарною допомогою у Бахмуті наразі дуже складно, каже Марина, тому що практично всі лікарі виїхали. Залишилось у місті два ветеринари, але у них немає в наявності ліків, тому що немає поставок.

“Зараз сезон кліщів, піроплазмоз у тварин, у цій ситуації  зволікання із медичною допомогою може бути смертельним. Дуже багато людей телефонують нам із проханням врятувати їхніх тварин. Ми до війни зробили певний запас медикаментів і допомагаємо, по можливості, тим, хто до нас звертається. Робимо все, що ми можемо та вміємо робити: колемо, лікуємо. Три собачки були із піроплазмозом, ми їх виходжували. Власники дякують за те, що собачки одужали. Не дай Бог ситуації, де потрібно оперативне втручання, тоді я не знаю що робити…”

278733409 3111285492533455 5288269559773940789 n ba93e

Волонтери “Лади” забезпечують їжею не лише творин на майданчику. Передають їжу соціальним опікунам безпритульних тварин по місту.

Евакуація

Коли на Донеччині почалась евакуація, Марина каже, дуже багато людей закликали і переконували, що потрібно терміново вивозити тварин та виїжджати самим.

“По-перше, у нас дуже багато тварин. Собаки різні, вони або після перенесених травм, або епілептики, або у віці вже. Для них будь-яке транспортування – це стрес, я не знаю, як воно відіб’ється на них. Ще такий варіант пропонували: ви евакуюйте цих, а на їхнє місце візьміть нових. Такий варіант зовсім не розглядався, тому що всі, хто у нас на майданчику – це наші діти, кожного із яких ми виходжували, витягували із різних трагічних ситуацій. За кожного із цих собак ми вболіваємо, як за свого власного. Тому ми прийняли рішення, що ми залишаємось тут разом”.

Фонд UAnimals купив для майданчика генератор, щоб у випадку відключення електроенергії була вода. Також, каже Марина, на їхній території є підвали, де можна заховати тварин від обстрілів.

“Ми передбачили де і як ми розмістимо тварин. Між собою домовились, якщо, не дай Бог, у нас в місті почнуться бойові дії, ми будемо почергово залишатись на майданчику із ночівлею. Будемо прориватись”.

Слідкувати за діяльністю «Лади» можна на сторінці організації в Фейсбуці.

Головне фото авторства Аліні Шевелевої, фото по тексту зі сторінки “Лади”.

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]