Main menu

У Бахмуті сім учасників АТО отримали гроші на покупку житла

1562419762 house keys b036dЛише одна особа купила квартиру в Бахмуті, інші придбали житло в Харкові, Києві та інших містах України. Право на отримання компенсації і поліпшення житлових умов мають учасники АТО або військовослужбовці, які воювали на території інших держав і отримали поранення, що призвели до інвалідності першої або другої групи, або мають статус переміщених осіб.

Про це сайту розказала начальниця відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці Управління соціального захисту Бахмутської міської ради Ірина Кушнаренко.

Заяви на виплату «грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення» в Управлінні соціального захисту, де особа перебуває на квартирному обліку. Разом с заявою для переміщених осіб треба надати підтверджуючи документи, що вони не менше року зареєстровані як ВПЛ у Донецькій області.

У Бахмуті заяви розглядає спеціальна комісія при виконкомі. У січні вісім осіб отримали право на таку компенсацію. Загалом на отримання коштів чекають 33 особи.

Грошова допомога розраховується на всіх членів родини, які стоять на квартирному обліку. На одну людину за нормою рахують 13,65 кв. метрів, плюс 35,22 кв. метри додають на всю родину. На сьогодні вартість 1 кв.м загальної площі квартир (будинку) з урахуванням ПДВ по Донецькій області складає 15887,00 грн.

Для родини з чотирьох осіб компенсація складає більше одного мільйона гривень. Житло можна купувати як на вторинному ринку так і в нових будинках.

Від моменту призначення грошової допомоги родина має рік на пошук житла. Призначену допомогу можна отримати лише на цільове використання. Кошти надходять на спеціальний рахунок, відкритий в «Ощадбанку». Якщо вартість житла буде вищою, треба надати підтверджуючи документи про можливість оплати, у разі якщо житло коштує дешевше, залишок повертається в державу.