Main menu

original 2 2e90aШтами цього віруса постійно мутують, змушуючи людство знаходити нові засоби захисту та боротьби з ними. Ми опитали представників бізнесу, лікарів, провели власне дослідження і проаналізували як фахівці з групи ризику дотримуються безпеки, чи використовують мешканці Бахмутської громади засоби індивідуального захисту, які власні секрети мають для боротьби з вірусом, вивчали ситуацію з карантин ними обмеженнями в європейських країнах. 

В торговельних залах "АТБ" в масках можна зустріти лише поодиноких клієнтів, вже в чергах на касі покупцям доводиться їх одягати - інакше не продадуть товари. В магазині "HUMANA" навпаки - всі в масках, та ще й періодично лунає голос продавця, який нагадує про маску. В маленьких магазинах - дотримання норм безпеки і соціальної дистанції більше залежить від відповідальності самої людини чи продавця.     

IMG 3988 a64ae

IMG 3986 5a6ae

В міських маршрутках і тролейбусах більш-менш дотримуються правил - практично всі пасажири мають на обличчях захисні маски.

Обов’язкова вакцинація на користь бізнесу

Директорка розважального центру “Побєда” Вікторія Лещінер забезпечує за кошти підприємства захисними масками та дезінфекторами працюючий персонал. 

“Коли в вересні минулого року ввели обов'язкову вакцинацію, то нас, як роботодавців, це врятувало. Бо ні мої вмовляння, ні власний приклад так не діяли. Всі наші робітники тепер вакциновані, і якщо хворіють, то легко переносять хворобу, що важливо і для нас також, бо не надовго виходять “зі строю”, - розказує Вікторія Лещінер.

изображение viber 2022 02 02 14 32 56 800 94f9b

Засоби індивідуального захисту, постійне прибирання приміщень, вбиралень, дезінфекція столів, кухонного приладу забезпечує захист для персоналу і клієнтів. 

Стоматологи кожного пацієнта розглядають як потенційно хворого на COVID19

У роботі стоматологів за протоколом майже нічого не змінилося, вони і раніше мали використовувати засоби захисту. Підвищилось емоційне навантаження, бо кожний пацієнт може бути інфікований. 

“Ми як і раніше працюємо в масках, лише тепер обираємо їх з фільтрами, додали ще щитки на обличчя. А так - постійна дезінфекція, обробка рук після зняття перчаток. У нас дезінфікуючий засіб витрачається просто літрами!” - говорить Вікторія Соколовська лікарка-стоматолог Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м.Бахмута. 

Лікарка додає, що під час огляду просять показати сертифікати, але ж, звісно, його відсутність не є причиною відмови від медичних послуг. Тому, відповідальність кожного з пацієнтів, вчасна вакцинація буде ще й гарантією безпеки для лікарів.

Засоби індивідуального захисту бахмутські лікарні отримують за рахунок НСЗУ та різних благодійних фондів

Ян Песін медичний директор лікувально-координаційної роботи Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м. Бахмута розказує, що кількість та час перебування персоналу в захисних костюмах розраховується в залежності від спеціалізації лікаря, медичної сестри чи брата, санітарів. Ці норми діють не лише стосовно COVID19, а й до будь-якого іншого інфекційного чи вірусного захворювання. Ну і звісно існує процедура утилізації засобів індивідуального захисту. 

“Ми маємо договір зі спеціалізованою фірмою на утилізацію масок. Наша задача зібрати і погрузити сміття в вантажну машину. Доречи, благодійний фонд “Червоний Хрест” обіцяє нам побудувати установку, яка буде переробляти медичні відходи”, - говорить Ян Песін.

ВООЗ повідомляє, що засоби індивідуального захисту є важливими для запобігання медичним працівникам зараження та передачі #COVID19. Та використання покриття для волосся та ніг, призвело до відходів, яких можна уникнути

Половина опитаних одягає маски лише для здійснення покупок

Результати анкетування, яке ми проводили на сторінці сайту та в бахмутських групах, показали, що майже 70% опитаних вважають дієвим захистом від COVID19 - саме вакцинацію. Власним секретом для захисту деякі користувачі також називають вакцинацію, зокрема бустерну дозу. 

   

 

Погляди людей щодо застосування маски поділилися: майже половина опитаних вважає, що маска гарантує безпеку і особисту, і для оточення, тому носять маску у громадських місцях. 44% учасників опитування одягають маски, оскільки, це вимагають на касі, а 8% вважає, що маски неефективні.

Носіння масок є однією з основних рекомендацій ВООЗ щодо захисту від нового штаму коронавірусу Омікрон. 

При цьому у дослідженні науковців університету Мінесоти зазначається що тканинні та хірургічні маски хоча й обмежують кількість більших респіраторних частинок у просторі, вони не запобігають викиду більшості дрібних частинок (аерозолів), що видихаються при диханні, розмові, співі, кашлі. Найбільш ефективними засобами є ті, які усувають або мінімізують джерела інфекції (тобто інфікованих людей), такі як вакцинація (яка знижує ймовірність зараження будь-кого), обмеження кількості людей та часу перебування у загальному просторі (що знижує концентрацію інфекційних частинок, що генеруються інфікованою людиною). Вентиляція також може бути ефективним втручанням, оскільки вона розріджує і видаляє частинки, що вдихаються, із загального простору.

“Найбільш дієвий захист від COVID19 на сьогодні - це вакцинація! Я робила власне дослідження: той, хто має дві дози вакцини - має нижчий рівень відсотків ускладнень, наприклад не хворіє на пневмонію. Вакциновані люди, як правило, лікуються амбулаторно. Приємно, що пацієнти, які спочатку обирали лікування часником, луком, навіть алкоголем, тепер обрали дійсно дієвий засіб - щепилися. Я сама вакцинована, другу дозу зробила, будучи вже вагітною”, - розказує Ольга Пивоварова сімейна лікарка

Що стосується побуту, то лікарка рекомендує продовжувати носити маски, прогулюватися на свіжому повітрі, але уникати скупчення людей, правильно харчуватися, в магазини ходити якомога рідше, наприклад, як вона - раз на тиждень із заздалегідь підготовленим переліком покупок.

У Польщі також не завжди дотримуються масочного режиму

изображение viber 2022 02 01 15 39 05 317 bc976“На вулицях можна ходити без масок, в магазинах потрібно бути у масці, але багато хто не дотримується цього режиму. Поліцейські штрафують за такі порушення, але приймаються пояснення - якщо у людини, наприклад складнощі з диханням. Зараз також пропонують всім зробити бустерну дозу, причому не примушують. Нещодавно були, як і в Україні, стимулюючі фактори - проводили розіграші цінних подарунків за вакцинацію. Я працюю у приватній компанії - в такій, де цінують фахівців, тому рішення про вакцинацію залишають за людиною. Мені для в'їзду в Польщу потрібен не лише сертификат про вакцинацію, а й тест, без нього доведеться перебувати на двотижневому карантині”, - розказує Дмитро Сменов IT-фахівець, бахмутянин, який вже декілька років живе в Польщі.

Ставлення до засобів захисту від COVID-19 у світі також різне. “Колискова” віруса Китай - одна з небагатьох держав, яка має нульову толерантність до COVID19. Така політика призвела до того, що влада закриває кордони, міста, масово тестує населення і запроваджує інші обмеження. Напередодні чергових зимових Олімпійських ігор засоби захисту лише посилюються, бо керівництво держави хоче мати нульову передачу віруса. 

У Канаді планують вводити податок на невакцинованих осіб, нещодавно один з судових органів країни виніс рішення і заборонив спілкуватися батьку з сином, бо батько - не вакцинований.

Іспанія повертає масочний режим на вулицях, Бельгія закриває кінотеатри.   

У деяких державах Європи та Канаді відбуваються протести проти “ковідних” обмежень. Керівництво країн, розуміючи, що все ж таки обмеження негативно впливають на економічну ситуацію, вимушені робити послаблення. Так, Данія - одна з перших держав, яка знімає всі карантинні обмеження - у державі повністю покладаються на вакцинацію. 

Нідерланди також трохи послабили обмеження, які були одні з самих жорстоких в Європі. Тільки наприкінці січня дозволили роботу барів, ресторанів и музеїв, вони були закриті з 18 грудня, щоб стримати поширення “Омікрону”. Нічні клуби залишаються закритими.  

За ці два роки, як світ живе в умовах пандемії, люди понесли багато втрат - людських, економічних, соціальних, культурних, освітніх тощо. Щоб зупинити пандемію науковці та уряди країн застосовують різні засоби - розробляють вакцини та ліки, заохочують, карають. Від громадян, у першу чергу, очікують вакцинації і Україна не єдина держава, де використовують заохочення і обмеження, щоб підвищити рівень вакцинованого населення і зменшити шляхи передачі вірусу.  

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Бахмутська Фортеця» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

лого b1232 76c6d