Main menu

331490 e8cbeУ січні не лише підвищилась вартість харчування дітей у закладах освіти, запрацювали нові норми харчування. За цими нормами зменшили кількість цукру натомість  збільшили кількість фруктів, овочів, батон вже замінили на цільнозерновий хліб, вся випічка буде на основі сиру, навіть кисіль стане натуральним, а не з пакетиків. Коли почнуть давати банани і апельсини, як поступово адаптували меню у дитсадку № 10 і чи подобається це батькам – читайте в матеріалі.

На основі меню, розробленого МОЗом, у бахмутських садочках розробили нове зимове меню, яке вже практикують у всіх садочках. Працювала творча група управління освіти та керівниками закладів. Всі садочки поділили на декілька груп, які будуть поступово розробляти сезонне меню - весняне, літнє, осіннє.

«Меню розробили спільно. Після чого запропонували батькам послухати про ці нововведення, батьки одразу позитивно сприйняли зміни. Ми підготували батькам інформацію щодо технології приготування страв, щоб вони в родинах приготували те, що ми робимо на харчоблоках, надали у роздрукованих варіантах», - розказує завідувачка дитсадочка №10 Ганна Бершова.

32 кристалик 3565f

33 кристалик 2c529

Розшифровка меню, яку надають у дитсадку №10. Фото Ганни Полосухіної.

Діти, за словами завідувачки, такими змінами задоволені.

Серед оновленого меню, наприклад, гарбузова каша, за словами завідувачки, хоч і не нова страва, але у харчуванні раніше гарбуз не використовували. Також гратен – зроблена із м’якого кисломолочного сиру, фішболи – рибні кульки. Нещодавно ввели до меню курку по-італійськи. Більшості дітей подобається, крім тих, хто просто не їсть м’яса.

Нові страви у більшості садочків почали готувати з листопада - для м’якої адаптації дітей.

Хоча на сьогодні повністю реалізувати заплановане меню ще не можливо, оскільки деякі тендерні процедури ще не завершились.

36 днз Теремок 06765

Фото Тетяна Смоленкова.

31 a77a6

Меню дитячого садочка №58. Фото Єгор Пигіда.

Апельсинів з бананами у січні не буде

Як пояснила Марина Макогон - начальниця відділу з обліку харчування закладів освіти Управління освіти Бахмутської міської ради, досі не визначені постачальники на деякі види продуктів. Наприклад, тендер на овочі і фрукти сьогодні оголосили наново. Вся процедура з визначенням переможців затягнеться ще на місяць, у попередніх торгах всі претенденти не мали відповідного пакету документів. Оскільки, оголошення нових тендерів стало можливим лише після прийняття бюджету тобто з 22 грудня, підготуватись заздалегідь не було можливості.

Саме в цьому лоті закладені банани, апельсини, яблука.

«З нових продуктів також закуповують - горошок заморожений, квасолю, твердий сир. Раніше кисель варили з пакетиків, тепер будуть готувати на основі крохмалю апельсинів чи сухофруктів. Чорний чай замінили на трав’яний, збільшилась кількість какао. В якості випічки будуть готувати сирники та сирні запіканки, суфле. Цільнозерновий хліб закупають на Бахмутському хлібозаводі, цей продукт повністю відповідає новим нормам», - пояснює Марина Макогон.

Чи до вподоби батькам нововведення?

«У нас медсестра надає повний доступ батькам до меню. Хліб цільнозерновий, здоба залишилася раз на тиждень. Багато овочів, кисломолочного сиру, фрукти. Сосисок у меню немає з грудня. Багато запіканок. Батьки дуже задоволені» - говорить членкиня Батьківської ради від дошкільного закладу освіти №10 Ганна Полосухіна.

Слайд13 039eb

Зміни вартості харчування. Слайд з презентації бюджету на 2022 рік Бахмутської ТГ.