Main menu

SOLEDAR FLIP FULCO 2 WEB 43cab28 і 29 грудня в Соледарі відбудуться презентації результатів роботи голландських дослідників Фулко Трефферса та Марйо ван Шайк  в рамках програми резиденції для урбаністів Soledar:Flip City від фонду ІЗОЛЯЦІЯ. 

Протягом кількох тижнів разом із локальною спільнотою, міською владою та

командою фонду Трефферс і ван Шайк досліджували та обговорювали ідеї щодо розвитку та покращення міського парку на запропоновану резиденцією тему – Соледар як комплекс надземної та підземної інфраструктури.

28 грудня о 14.00 в офісі фонду ІЗОЛЯЦІЯ (вул. Паркова 1) проєкт представлять місцевим жителям, які запрошуються до обговорення та коментування.

29 грудня об 11.00 в офісі фонду ІЗОЛЯЦІЯ роботу дослідників буде презентовано представникам міської влади, які мають плани по реконструкції парку та, за бажання, можуть використати напрацювання голландського дуету.

«Соледар: сіль була дана, а шахти створили люди. Під землею глибокі вали і нескінченні коридори. Приїхавши ввечері, ви побачите місто з неосвітленими будівлями та рідко освітленими вулицями. Коли ви прийдете вдень, побачите будівлі шахт та вежі скрізь. Але не магію цих особливих шахт: красивих та даруючих здоров’я копалень. Що можна зробити, щоб краса Соледара була помітною, щоб люди не тільки хотіли там залишитися, а й приїжджали саме туди? Відчути дар солі під і над землею. Чи можна з’єднати ці світи, щоб магія випромінювалася далеко навкруги? Ключ потрібно знайти в парках. Під час нашої резиденції ми придумали ідею, яка одночасно спонукає до роздумів та може бути втілена. Ми зробили інсталяцію, щоб спровокувати політ уяви та презентацію, щоб пояснити практичний план», — говорять про свій проєкт голландські дослідники. 

Події будуть зафільмовані і згодом відео буде доступно на сайті та в соціальних мережах фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

Фулко Трефферс —  урбаніст, дизайнер та архітектор. У центрі його досліджень завжди мешканці. Він намагається встановити зв’язок з кожним новим містом через людей, які в ньому живуть. У діалозі він винаходить ідеї та розробляє нове бачення, що допомагає втілювати в життя концепції сталого розвитку. 

Креативна продюсерка, дослідниця та стратегічна радниця Марйо ван Шайк через такі проєкти як Europe by People залучає студентів, митців та молодих спеціалістів до спільного творення майбутнього міста. 

Дослідники вже працювали в Україні раніше, зокрема в Маріуполі, Житомирі, та Києві. Також наразі викладають в Харківський Школі Архітектури

 

‎Резиденція Soledar: Flip City створена фондом ІЗОЛЯЦІЯ для професіоналів мистецтва та дослідників з галузей архітектури, урбанізму та ландшафтної архітектури. Мета цього проєкту — дослідити феномен мономіста та конкретні виклики, які постають перед такого типу утвореннями у зв’язку з розвитком або занепадом містоутворюючої індустрії.