Голландські дослідники їдуть покращувати Соледар

Семаковська Тетяна 10:40, 14 Грудня 2021

SOLEDAR FLIP FULCO WEB b46f7Урбаніст, дизайнер та архітектор Трефферс і креативна продюсерка, дослідниця та стратегічна радниця ван Шайк проведуть у Соледарі декілька тижнів. Дослідники вже працювали в Україні раніше, зокрема в Маріуполі, Житомирі, та Києві. Також наразі викладають в Харківський Школі Архітектури. Досліджуватимуть міське планування та  публічні простори, презентують ідеї та пропозиції щодо розвитку та покращення міста. Дослідження ініціює фонд ІЗОЛЯЦІЯ в рамках програми резиденції для урбаністів Soledar:Flip City.

«‎Резиденція Soledar: Flip City створена фондом ІЗОЛЯЦІЯ для професіоналів мистецтва та дослідників з галузей архітектури, урбанізму та ландшафтної архітектури. Мета цього проєкту — дослідити феномен мономіста та конкретні виклики, які постають перед такого типу утвореннями у зв’язку з розвитком або занепадом містоутворюючої індустрії.  Таке дослідження може стати першим кроком на шляху до визначення проблемних зон та напрацювання практичних порад і  рішень, які згодом можуть бути втілені у життя місцевою владою. Оскільки практика трансформації та переосмислення індустріальних міст досить розповсюджена та популярна в світі, ми запросили до участі міжнародних професіоналів, чий досвід та бачення може суттєво відрізнятися від досвіду українських урбаністів», ‎ —  говорить кураторка резиденції Катерина Філюк.

У центрі практики Фулко Трефферса завжди мешканці. Він намагається встановити зв’язок з кожним новим містом через людей, які в ньому живуть. У діалозі він винаходить ідеї та розробляє нове бачення, що допомагає втілювати в життя концепції сталого розвитку. Марйо ван Шайк через такі проєкти як Europe by People залучає студентів, митців та молодих спеціалістів до спільного творення майбутнього міста. 

Презентація результатів резиденції запланована на кінець грудня та відбудеться офлайн в Соледарі та онлайн на сторінці фонду ІЗОЛЯЦІЯ.

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]