Main menu

изображение viber 2021 11 29 21 10 02 112 ba5a2Під час робочого візиту на схід надзвичайний та повноважний посол королівства Нідерландів в Україні Йеннес де Мол завітав до Бахмута. Цього разу пан Йеннес зустрічався з активною молоддю та членами ГО «Бахмутська Фортеця», які з ТОВ «NAS» реалізують проєкт «Разом ми сильніше» за фінансової підтримки королівства Нідерландів. Бахмутські та костянтинівські студенти, активна молодь, викладачі, громадські діячі ставили гостю питання про країни, які він відвідав, мови, якими він володіє, улюблені страви, навчання в Європі, війну на Донбасі. Він із задоволенням розповідав про себе, своє життя та професійну діяльність.

На початку зустрічі директорка Горлівського Інязу Євгенія Бєліцька розповіла історію переїзду інституту з тимчасово окупованої Горлівки до Бахмуту, показала в яких жахливих умовах розпочинали нове життя на вільній території України: без гуртожитків, з дахом навчального корпусу, що протікав. І, що мають тепер - два відремонтованих гуртожитки, майже завершений ремонт в учбовому корпусі, студентів, яких стало більше, ніж у мирній Горлівці.

Йеннес де Мол був вражений розповіддю. Водночас і своїм виступом та спілкуванням з молоддю приголомшив аудиторію. Йннес де Мол є послом Голландії в Україні з 2019 року. До цього працював в Арабських Еміратах, Африці, Афганістані, Чехії, Росії. Він детально розказав, як навчався, як розвивалась його кар’єра, які місії вдалося реалізувати.

IMG 9891 23a4aПісля доповіді пан Йеннес відповідав на питання. Публікуємо найцікавіші з них.

Чи співпали ваші очікування від Донбасу з реальністю?

Я часто буваю в ваших краях. Мені тут подобається: після моєї маленької Голландії ваші простори мене вражають, я бачу тут багато талановитих людей. Але й проблеми помічаю: близькість до лінії вогню, нескінченний воєнний конфлікт, те що молоді виїжджають, а літні люди залишаються.

IMG 9898 1d520Як ви ставитесь до урбанізації: коли населення сіл і маленьких міст переселяється до великих? Чи є така проблема в Голландії?

Так, я помічаю, що маленькі міста лишаються без молодих активних людей. Що вони їдуть навчатися за кордон, і потім, нажаль, не повертаються. А тут дуже багато проблем, які все одно доведеться вирішувати. Під час пандемії бачив і іншу тенденцію: коли Київ залишали люди, що працюють через інтернет, бо без повноцінної роботи і дорожче жити в столиці, і багато часу витрачається на затори на дорогах. У Голландії також більше людей живуть у великих містах, бо там більше роботи, але моє покоління повертається в села - дуже хочеться насолоджуватися власним садом, просторами.

IMG 9914 956cbВраховуючи європейські тенденції, порадьте: як нам розвиватися у сучасному житті?

Треба мати велике бажання та прагнення до навчання, розвивати внутрішню мотивацію, шукати різні студентські стипендії, гранти для навчання в Європі, бо мати європейській досвід - це важливо. На мене дуже вплинуло навчання в Італії, наприклад. Європейська інтеграція починається в голові, в серці, і перебування в Європі сприяє цьому. Але обов'язково треба повертатися додому, тут у вас багато роботи. Ну і подорожувати власною країною, бо чомусь українці мало їздять Україною, а такі подорожі допомагають впізнавати один одного.

Як ви вважаєте, яка освіта головніша - класична чи неформальна?

Коли людина має диплом про закінчення вузу, це говорить, що вона має академічний рівень мислення, і це важливо. Але треба бути дурнем, щоб вважати, що після закінчення інституту, закінчується навчання. Навчання триває все життя. І, до речі, мова - це лише інструмент, треба мати другу освіту, наприклад, як я - філолог та юрист.

IMG 9917 8787bЧим відрізняється Україна від Росії, українці від росіян?

Одним словом – «свобода». Ви маєте свободу - свободу мислення, свободу вираження, у вас немає страху, ця свобода пов'язана з демократією. Така свобода надає можливість застосовувати нові, креативні  підходи у вирішенні проблем.

Як українським студентам краще інтегруватися в європейське суспільство?

Знання мов - треба вивчати англійську, голландську, німецьку та інші мови. Це можливість познайомитися з родинами, з друзями. Коли я навчався в Італії, а потім закохався в іспанку - довелося вивчити іспанську мову, завдяки чому я відчував себе частиною суспільства, в молодому віці інтеграція достатньо легко відбувається.

Ваш секрет вивчення іноземних мов

Любов!

Найкраща держава для життя

Швейцарія, але любов до Італії у мене нескінченна, в наступному житті хочу бути послом в Італії!

IMG 3569 fa823Які українські страви найбільше сподобалися?

Я вже 25 років вегетаріанець. І, в принципі, в Україні недуже складно задовольнити такі потреби. У вас багато фруктів, овочей, я їм їх просто на вулиці. Ще люблю український борщ, вареники,  окрошку, коли вживав м'ясо - любив котлети по-київські, цукерки дуже люблю різні.

Чим відрізняється менталітет голландців від українців?

Наше громадянське суспільство більш розвинуте, причому права індивідуальної особистості стоять на першому місті і всі їх дотримуються. У вас менше солідарності, свобода з присмаком анархії, і нажаль, маленька довіра до влади.

изображение viber 2021 11 29 21 11 14 380 d8727Дайте три поради собі двадцятирічному:

  1. Завжди робити те, що вам подобається!
  2. Будьте ініціативним, робить сьогодні і не чекайте на завтра!
  3. Закордонний досвід!

Проєкт "Разом ми сильніші" підтримка новостворених громад Донецької області реалізується ГО "Бахмутська фортеця" у партнерстві з компанією "NAS". Проєкт фінансується фондом "MATRA" Міністерства Закордонних Справ Королівства Нідерландів.