Main menu

imgonline com ua Resize VLYHci1qzmsfo f7d2eУ Бахмуті на сьогодні працюють вісім комітетів мікрорайонів, кожен з них поділяється на квартальні комітети, які поєднують у собі декілька вулиць, провулків. Комітети мікрорайонів, крім голів, мають секретарів, головуючих за кварталами та ініціативних мешканців, яким небайдужа доля рідних вулиць. Чим живуть бахмутські комітети, з якими труднощами стикаються, які мають досягнення - читайте в нашому матеріалі. 

Комітети мікрорайонів - це один з видів органів самоорганізації населення, створення та функціонування яких дозволяє якісніше і скоріше вирішувати проблемні питання мешканців громади.

Ознайомитися з повним переліком комітетів та знайти контактну інформацію представників можна на офіційному сайті Бахмутської міської ради за посиланням.

«Квартальні комітети існували давно, та офіційно зареєструвалися лише в 2017 році. І хочу сказати, що тепер стало працювати набагато простіше. У нас є голова, секретар, до яких ми можемо звернутися в будь-який час, попросити допомоги чи щось запитати, запропонувати і відразу отримуємо відповідь», - розказує одна зі старожилів комітету мікрорайону «Заріччя» Валентина Филипенко.

imgonline com ua Resize VLYHci1qzmsfo f7d2e

Дружній колектив комітету «Заріччя»: Ніна Старкова, Валентина Филиппенко, Надія Шатохина, Тетяна Мороз, Людмила Левина, Надія Синельникова

Чернікова Тетяна, начальниця організаційного відділу Бахмутської міської ради, в обов'язки якої входить тісна співпраця та допомога членам квартальних комітетів, також відмічає, що разом працювати ефективніше:

«Коли представники комітетів не можуть вирішити проблеми самостійно, тоді підключаємося ми. Телефоную в комунальні, соціальні службі, буває і в поліцію, в залежності, яка потрібна допомога. Ті ініціативи, які пропонують - ми намагаємося включати в Програму соціально-економічного розвитку громади. Стимулюємо комітети брати участь в різних грантових програмах, і в них доволі гарно виходить: хтось - обладнання різне отримує, комусь зробили ремонт офісного приміщення».    

imgonline com ua Resize cPHbPs8xklHt 067cb

Керівниці та мешканці комітету “Заріччя” користуються зручним офісним приміщенням - у ньому допомагають оформляти документи, видають довідки, роблять звірку з комунальними службами для мешканців. Там проводять свята, зустрічаються, щоб просто разом випити чаю чи кави за обговоренням.

Комітети мікрорайонів - це юридичні неприбуткові організації, які можуть отримувати фінансову безповоротну допомогу та матеріальні блага від грантодавців для розвитку своїх територій та добробуту мешканців.

imgonline com ua Resize jRzMTr75KCq 4b584«Ми часто беремо участь у конкурсі Бюджету участі. Цього року встановили дитячий майданчик. Звернулися до ЮНІСЕФа з проханням зробити для мешканців домашний кінотеатр, перед цим отримали швейні машинки, за допомогою яких зараз заробляємо - шиємо постільну білизну», - розказує Ніна Старкова секретар комітету «Заріччя».

Комітет «Заріччя» має своїх меценатів -  Олексієнко Ірина власниця взуттєвого магазину надає періодично взуття безкоштовно для незаможних родин. 

Зазвичай восени квартальні комітети відмічають власні свята - дні, коли вони офіційно утворилися. Нещодавно свято було у комітета мікрорайону «Заріччя», в жовтні також святкував комітет «Тавричанський».

photo 2021 10 28 09 52 08 95c8f

photo 2021 10 28 09 44 03 d209c

Робочі і святкові дні комітету "Тавричанський"

“Люди стали згуртованими, дружніми, допомагають один одному. У цьому році, нарешті, почала виїжджати до нас сміттєприбиральна машина. Це ми разом з мешканцями досягли. Більше 30-ти наших мешканців пільгової категорії отримали допомогу - для них придбали по 1,5 куба дров на зиму. А ще ми постійно беремо участь в різних грантових програмах: за Бюджет участі зробили благоустрій нашого ставку, від міжнародних донорів отримали дитячі качелі, швейні машинки. Зараз сумки шиємо для Червоного Хреста та для міської ради”, - розказує Людмила Задорожня керівниця сільського комітету «Тавричанський» села Кліщіївка.

photo 2021 10 28 09 44 05 61f69Свято комітету мікрорайону "Заріччя"

Але, крім свят є робочі будні.

«За кожною з нас закріплений квартал. Ми перевіряємо, як господарі прибирають власні прибудинкові території. Якщо хтось не косить траву - попереджаємо, просимо, наполягаємо. Хтось - реагує, а хтось і собак нацьковує. Та ми стараємося не звертати уваги на таких людей, і краще згадуємо, як мешканці об'єднуються і разом роблять гарні справи. Ось, як наприклад, всі разом облаштували дитячий майданчик: дорослі,  молодь і діти - всі працювали», - розповідає Надія Синельникова з комітету «Заріччя».Всього в комітетах мікрорайонів та квартальних комітетах Бахмутської громади працює 47 осіб. Вони отримують грошове заохочення, яке виплачується з місцевого бюджету, у розмірі одного прожиткового мінімуму (зараз це 2379 гривень, з 01 грудня 2022 року - 2481 гривня - прим.редакції) голови та секретарі комітетів мікрорайонів кожного місяця, а голови квартальних комітетів раз у квартал. За мінусом всіх податків вони отримують приблизно 1900 гривень.

“Такі заохочення виплачуються пропорційно від зробленої роботи, працівники та працівниці звітують про свою роботу. Та ми й самі, як орган місцевого самоврядування, бачимо які роботи по благоустрою були проведені, як проводиться роз'яснювальна робота, як вони контактують з представниками та представницями різних комунальних служб, з правоохоронними органами, надають допомогу мешканцям. А те, що попит на цю роботу високий, і те, що вони потрібні, про це свідчить постійне звернення, навіть вночі, мешканців до голів та секретарів комітетів. Люди часто не розуміють, що “квартальні” допомагають вирішувати проблеми суспільства, а не особисті”, - відмічає Тетяна Чернікова.

 

Посадовниця також додає, що мешканці та мешканки самі проявляють ініціативу по створенню комітетів:

“Нещодавно ми відзначали свято мікрорайону “Ступки” і до нас підійшла жінка з Ягідного з питанням як можна створити таку організацію. У нас, до речі, в планах на 2022 рік створити по всім старостинським округам комітети мікрорайонів. Приємно, що люди з досвідом роботи в комітетах заражають своїм оптимізмом та бажанням працювати інших. Бо наша ціль - не примусити реєструватися в комітети, а знайти зацікавлених активних людей і допомогти їм працювати з громадою”. 

Матеріал підготований у межах проєкту «Спільно розвиваємо Бахмутську громаду», що реалізується ГО «Бахмутська Фортеця» за технічного адміністрування ЗУРЦ у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Відео Full HD 1920x1080 пікс Відеопублікація для соцмереж Відео Full HD 1aabb