Main menu

44314240 1048196242030593 3244973166518337536 n 998bbЯкщо ви хочете впливати на рішення у громаді, прагнете покращити умови для навчання або дозвілля, бажаєте зробити більш зручним міський простір, то в таких загальних питаннях виникає потреба звернутися до органів місцевого самоврядування. Саме міська рада організовує процеси і займається фінансуванням утримання доріг і функціонуванням транспорту, житлового фонду, соціальних, освітніх послуг, організації дозвілля та спортивного виховання.

Щоб отримати результат у комунікації, важливо знати, як повідомити про свої пропозиції чи потреби. Ми нарахували 14 можливостей, якою скористатись вирішуйте самі.

Пропонуємо пройти коротке опитування, щоб визначити, наскільки ви вже є експертом у питаннях впливу на місцеву раду.

 1. Інтернет-приймальня. Найновіший інструмент, який створили на виклик часу, щоб спростити спілкування мешканців з представниками органів і управлінь міськради під час пандемії. Тут можна напряму звернутися до голови міськради, заступників, начальників Управлінь. Пишете питання у формі, що відкривається на сторінці, а відповідь протягом 30 днів прийде Вам на електронну пошту. 30 днів це найбільший термін, і він дію на будь які письмові звернення громадян, на оперативні виклики обіцяють реагувати скоріше. Зайти можна через сайт міської ради або за посиланням.
  Як працює інструмент дивіться на відео.
 2. Відправити звернення, або колективне звернення можна електронною поштою на канцелярію - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..
  Якщо ваша проблема або ініціатива стосується не лише вас, а зачіпає інтереси інших жителів громади, додайте до звернення лист з підписами, в якому позначте ПІБ, адресу, контактний телефон осіб, які підтримують звернення. Це, наприклад, може бути прохання відремонтувати тротуар біля вашої багатоповерхівки, або встановити "лежачого поліцейського" на небезпечній ділянці проїжджої частини.
 3. Звернення телефоном або особистий прийом до органів виконавчої влади. Про час особистого прийому можна дізнатися на сайті Бахмутської міськради, та під час пандемії цей інструмент не працював, залишалася можливість дзвонити на гарячі лінії керівництва. Про такі телефонні прийоми повідомляють заздалегідь на сайті Бахмутської міської ради або на сторінці у Фейсбуці. Телефони структурних підрозділів міської ради можна знайти за посиланням.
 4. Звернення до депутатів. Контакти депутатів можна подивитися на сайті міськради за посиланням, частина з них мобільні. Якщо ви не знаєте, вашого депутата перейдіть за посиланням, щоб визначити територію ослуговування.
 5. Дорадчі органи. Громадська і Молодіжна рада працюють при виконкомі міськради, Батьківська рада при Управлінні освіти Бахмутської міськради. До їх членів також можна звернутися з пропозиціями, ставити у порядок денний своїх зборів. Наразі склад рад оновлюється і з'явиться на їх сторінках на сайті міськради у розділі Суспільство. Роботу Громадської ради організовує відділ внутрішньої політики, а роботу Молодіжної ради - Управління молодіжної політики та у справах дітей, можна також сконтактувати через ці органи при необхідності. Передати пропозиції у Батьківську раду можна через члена цього дорадчого органу з вашого навчального закладу. Список членів за посиланням.
 6. Петиції. Подати петицію можна на сайті міськради через платформу електронної демократії DEM. Якщо за 30 днів її підпише в електронному вигляді більше 250 людей, пропозицію розглянуть на сесії міськради, про рішення повідомлять автору і опублікують звіт на платформі.
 7. Місцева ініціатива дозволяє подавати проєкти рішення на сесію міської ради. Як працює цей інструмент детальніше можна ознайомитись у Положенні. Вам також треба буде збирати підписи, але фізично, щоб ваш проєкт рішення поставили у порядок денний і розглянули на сесії треба, щоб ініціативу підтримали не менше 100 мешканців громади.
 8. Бюджет участі. Наразі конкурс триває заявки на отримання грошей з бюджету на міські ініціативи можна подати до 1 вересня 2021 року. Гроші на реалізацію ви отримаєте у наступному році. Можна отримати максимум 100 гривень, при умові, що такуж суму ви внесете у реалізацію вашого проєкту. Про досвід та поради мешканців громади в користування Бюджетом участі читайте тут.
 9. Якщо ви є членом громадської організації, ви також можете претендувати на фінансову підтримку вашої ініціативи у Конкурсі міськради для інститутів громадянського суспільства. Найбільше на що можна претендувати це – 20000 гривень за умови вкладу 25%.
 10. Громадська експертиза передбачає аналіз проблеми і подання пропозицій щодо її розв'язання для врахування Бахмутською міською радою. У Бахмуті існує Положення про громадську ініціативу, але їм поки ніхто не користувався.
 11. Органи самоорганізації населення - квартальні комітети та комітети мікрорайонів також працюють з населенням. Там можна отримати деякі послуги, що міська рада делегує виконувати головам комітетів. Наприклад, такі органи видають документ про підтвердження місця проживання, чи склад родини, контролюють виконання мешканцями умов благоустрою – викошування трави під будинками чи прибирання сміття. Знайти контакти голів комітетів та територію, на якій вони працюють, можна за посиланням.
 12. Фінансова підтримка мешканців багатоповерхівок. У Бахмуті діє цільова програма для підтримки ОСББ за якою, можна отримати на конкурсних засадах гроші з бюджету на ремонт багатоквартирних будинків. Передбачено також співфінансування і в конкурсі перемагають ті будинки, які пропонують більший власний внесок. Найвигідніші умови мають мешканці ОСББ – так міська рада стимулює мешканців на утворення цього громадського інституту. Умови можна подивитись на сайті міськради.
 13. Громадські обговорення або громадські слухання у більшості ініціюються саме управляннями Бахмутської міської ради. Хоча за Положенням таке право мають і мешканці – треба створити ініціативну групу і повідомити про питання, яке ви хочете обговорити. Подані на громадських слуханнях пропозиції розглядаються посадовими особами Бахмутської міської ради. Відповідно до Положення, вони можуть бути врахуванні, частково врахуванні чи відхиленні.
 14. Загальні збори громадян використовуються для обговорення і прийняття рішень з найважливіших питань місцевого життя. Якщо подивитись на характер тих зборів, що останнім часом відбулися у Бахмуті, то вони всі пов’язані саме з органами самоорганізації населення, хоча за Положенням цим інструментом може скористатись також ініціативна група, яка проживає на відповідній території. Важкість використання цього інструменту полягає у тому, що збори є правомочними  за  присутності  на  них  більше  половини громадян, які проживають на відповідній території. При цьому рішення зборів обов’язкові для виконання лише для органу самоорганізації населення, який діє на відповідній території та усіма громадянами, які проживають на відповідній території і мають бути враховані в роботі міськради.

У Бахмутської міської ради та особисто у голови громади – Олексія Реви, є сторінки у соціальних мережах, ми не виключаємо можливості звернень і в такий спосіб. Та, оскільки, він не врегульований нормативними актами, посадовці не мають забов’язань відповідати на ваші питання.

Пропонуємо пройти опитування, ще раз, щоб визначити, наскільки ви підвищили експертність у питаннях впливу на місцеву раду.

Фото з вільного доступу.