Main menu

11 5b493Існує багато досліджень, що визначають основні сфери життя, увага до яких покращує стан фізичного здоров’я та допомагає відчувати себе щасливим. Якість життя залежить від стану нашого фізичного тіла, емоційного стану і духовного розвитку. Це своїм досвідом доводить Ольга Сорока, яка вчора відзначила сторічний ювілей. Жінка працювала у великому колективі, допомагала родичам, наразі продовжує читати, слухає класичну музику і спілкується з друзями.

Про життя Ольги Петрівни ми розказуємо зі слів її онучки Ганни Нітієвської.   

Фізична активність

Ольга Петрівна народилася в селі і все життя із задоволенням працювала на городі. До 90-та років жінка займалася вирощуванням овочів на дачі. Зараз більшу частину доби знаходиться вдома, та постійно пропонує свою допомогу по господарству онукам та правнукам. Жінка виховала двох дітей, має чотирьох онуків та шість правнуків. 

Соціальні зв’язки і родина

Ольга Петрівна з чоловіком брала участь у бойових діях під час Другої світової війни. У 1964 році вона залишилась сама з двома дітьми – чоловік несподівано помер. 

Багато років жінка працювала на підприємстві Українського товариства сліпих у Енакієво контролером, потім заступником директора з виховної роботи. Це період найактивнішого соціального життя. Ольга Петрівна організовували дозвілля колективу – поїздки, заходи, святкові вечори. Вона досі телефоном спілкується з друзями та знайомими.

Їжа: матеріальна та духовна

Наша героїня не має особливих уподобань в їжі. Єдине правило – не переїдати. Одна з найулюбленіших страв з часу війни - бутерброд зі смальцем. Зараз таку жирну їжу вже майже не їсть. Онучка дбає, щоб бабуся харчувалася збалансовано – купує багато фруктів і овочів.

Ольга Сорока любить читати класичну літературу, наразі читає Чехова, нещодавно перечитувала поезію Пушкіна. Онучка Ганна Нітієвська працює у Бахмутському коледжі мистецтв ім.І.Карабиця викладачем з фаху "Фортепіано" і вдома має багато музичної літератури. Ольга Петрівна любить слухати класику, вивчає біографії композиторів. Обговорює прочитане з родиною.

Жінка читає без окулярів і майже не приймає ліки.

1 82637

Ольга Сорока (в дівоцтві Самарченко) - студентка Хреновского лісничого технікуму Воронежская область. Фото зроблено перед початком Другої світової війни.

2 71bde1944 рік. Ольга Сорока (в дівоцтві Самарченко) працює завідуючою секретним діловодством 17-ї повітряної арміі, 3й український фронт.

3 410071946 рік. Весілля. На фото Ольга Сорока з чоловіком і сестрою.

4 4c25a1953 рік. Родинне фото.

5 7315d70-ті роки. Ольга Сорока.

6 0e0bb1974 рік. Проводи на пенсію. Єнакіївський УТОС.

7 994802005 рік. Ольга Сорока.

8 f2c37День перемоги з правнуками.

9 1ac2710 f08ec11 5b493Сторічний ювілей в родинному колі.

Фото з родинного альбому надані Ганною Нітієвською.