Main menu

Rozenko 5 9e25cДля осіб з інвалідністю, що пересуваються на інвалідних візках, за допомогою милиць або ходунків запрацює «Соціальне таксі». Послугу купують у перевізника, від закупівлі спеціального транспорту відмовилися, щоб зекономити бюджетні кошти. Подробиці нам розказала директорка Територіального центру надання соціальних послуг Бахмутської міської ради Олена Черман.

Нагадаємо, що під час розгляду Бюджету-2021 у питання придбання транспорту для рацівників міськради, депутат Бахмутської міської ради, член ГО «Бахмутске міське об’єднання інвалідів «Надія» Артур Радковський попросив закупити спеціальний автомобіль з підйомником.

«Новий автомобіль з підйомником коштує 2,5 мільйони гривень, для його обслуговування потрібно розширити штат, і це затрати. Тому вирішили скористатися порадами, які часто чуємо на тренінгах - замовили соціальну послугу», - пояснює Олена Черман.

Перевізник з комфортабельним мікроавтобусом, вже готовий виконувати замовлення, чекають перші заяви.

За даними Управління праці і соціального захисту у місті 260 осіб, які мають право на таку послугу – це діти і дорослі, що пересуваються на візках, або особи похилого віку з захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках, або за допомогою милиць або ходунків.

На день планують перевозити 3-4 людини, з урахуванням того, що клієнта повернуть додому, а в установі почекають, поки він впорається. На послугу цьогоріч з бюджету громади заплановано витратити 160 тисяч гривень.

Возити будуть по території Бахмутської громади, якщо послуга буде популярною, то можливо суму збільшать, і вивозити людей будуть поза межі міста. Наприклад, підвозити на поїзд у Костянтинівку. За словами Альбіни Гребенюк, яка виїжджає з дитиною на візочку на реабілітацію, з тим, що автобуси у більшості не є доступними, у звичайному автомобілі з візком теж не зручно, дістатися вокзалу у Костянтинівці дуже важко. Можна замовити мікроавтобус, що відповідно і коштує набагато дорожче, а послуга соціального таксі працює безкоштовно.

«Я розумію як це важливо для мене і родин, де виховуються діти з інвалідністю, мені хочеться щоб люди, які не зіштовхувалися з маломобільністю, теж зрозуміли цінність цієї послуги - не думали, що ці кошти можна було б витратити з більшою користю. Коли нас не стане, або ми будемо старі і немічні, наше місто має стати максимально доступним для наших дітей», - каже голова ГО «Бахмут особливий» Альбіна Гребенюк.

Відповідно до типових положень Мінсоцполітики, щодо подібних послуг, розробили механізм, за яким вона буде діяти.

За допомогою «Соціального таксі» їздити можна лише в державні установи, органи місцевого самоврядування, судової влади і прокуратури, установи охорони здоров'я, культури, освіти, житлово-комунальні установи, на вокзали, до інших закладів соціальної сфери. Поїхати до магазину або у гості таким чином не можна.

На цю послугу можуть розраховувати:

-особи з інвалідністю I групи та діти з інвалідністю з порушенням опорно-рухового апарату, які пересуваються на інвалідних візках;

- громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються за допомогою милиць, палиць, інвалідного візка і мають право на безоплатне обслуговування в територіальному центрі надання соціальних послуг Бахмутської міської ради.

Щоб скористатись «Соціальним таксі» треба надати в Управління праці та соціального захисту населення Бахмутської міської ради заяву, паспорт, ідентифікаційний код, копію довідки про встановлення групи інвалідності. В Управлінні приймають рішення, а у територіальному центрі укладають відповідний договір.

«Наші мами настільки обмеженні у пересуванні, що навіть прийти в Управління соцзахисту, для оформлення заявки, їм важко, деякі живуть у віддалених районах міста, спека теж не сприяє подорожам. Я як голова громадської організації, яка об’єднує родини, де виховуються діти з інвалідністю, буду просити, щоб документи можна було відправити електронною поштою. Сподіваюсь нам підуть на зустріч», - пояснює Альбіна Гребенюк.

Консультації по цьому питанню можна отримати телефоном - +38062-744-95-13.

Фото з вільних джерел.