Main menu

DSC08282 9bdc9На початку двадцятого сторіччя голландські інвестори розвивали передмістя Бахмута. На сучасній території мікрорайону Ступки на соляній шахті «Петро Великий» місцеві жителі отримували високу зарплатню, працювала школа, лікарня. Голландці вносили європейські цінності по користуванню відходами, способу життя, умовам виробництва, роботі з персоналом. Для працівників шахти збудували житлові будинки, декілька з яких збереглися до сьогодні. 

У сучасному Бахмуті це донедавна єдина фізична згадка про голландську історію. Відновлення партнерства нашої громади з Королівством Нідерландів наразі відбувається через встановлення партнерських відносин з громадським сектором і муніципалітетом. Представники Посольства Королівства Нідерландів – перший секретар Монік до Гроот та старший співробітник Катерина Осташкова з ознайомчим візитом нещодавно відвідали Бахмут.

Гостей приймала ГО «Бахмутська Фортеця», яка за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів разом з ТОВ «Нідерландські академічні служби» реалізує проєкт по зміцненню спроможності місцевих громадських організацій.

Проєктом було заплановано обмін досвідом та подорож до Нідерландів, в умовах пандемії замість цього проводиться оцінка організаційного розвитку ГО Бахмутського району, буде проведена літня медіа школа для молоді та школа організаційного розвитку для місцевих громадських організацій. Заключним етапом проєкту стане форум громадських ініціатив і бізнес-ідей, на який планується залучити донорів та інвесторів. Цей захід планується  у тісній співпраці з Бахмутською міською радою.

212565344 1129797207541844 5883312053203573404 n bea4b

Краєзнавиця Наталя Жукова розказала, як завдяки участі Питер ван ден Ауденрайна історія про голландські шахти відновлювалася у сучасному Артемівську-Бахмуті.

Представники Посольства також неформально поспілкувалися з першим заступником Бахмутської міської ради Максимом Сутковим та представниками Управлінь, відвідали адміністративний центр.

213162767 817416978914137 801267898350064034 n 91464

Сторони обмінялися сувенірами.

Спеціалісти Бахмутського краєзнавчого музею підготували експозицію про історію виникнення та зникнення шахти «Петро Великий», провели екскурсію на місці, де вона існувала, показали знакові історичні місця у Бахмуті. Обговорюючи необхідність збереження загальної історії та створення оновленої експозиції у музеї, сторони домовилися про необхідність залучити до цього спеціалістів з Нідерландів для обміну досвідом.

DSC08294 c75aa

DSC08282 9bdc9

Донори підтримали наміри розвитку громадянського суспільства, налагодження партнерства між новою командою міської ради та представниками громадськості, високо оцінили прагнення та зусилля громадськості та міської ради, спрямовані на розвиток Бахмутської громади. Можливо наступним візитом у розвитку відносин стане візит посла Королівства Нідерландів до Бахмута.