Main menu

69 be329Малозабезпеченим і довготривалим безробітним буде запропонована допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн) на придбання необхідного обладнання і матеріалів. Допомогу можна повертати за рахунок сплачених у процесі підприємницької діяльності податків і соціальних внесків. Сума до повернення зменшуватиметься з кожним податковим платежем. Якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно. Порядок надання допомоги затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 р. «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей».

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Програма почне діяти з 1 січня наступного року. Механізм програми успішно апробовано в пілотному проекті «Рука допомоги», який був реалізований Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку. Понад 230 довготривалих безробітних у трьох областях отримали безвідсоткову поворотну допомогу від держави на початок власної справи. Більше 90% з них успішно працюють і сьогодні.

Очікується, що нова програма стане дієвим механізмом виводу довготривалих безробітних та інших отримувачів державної допомоги із стану бідності. Вона допоможе їм повернутися до активного соціального життя, а держава замість постійних виплат допомоги малозабезпеченим отримає податки від нових підприємців.