Main menu

169006942 752951692018381 622165717833299299 n dedc6Перший безплатний імплант отримала 76-ти річна мешканка Бахмутської громади. У жінки були проблеми з ногами, а після травми біль у хворих суглобах посилився, знадобилася операція. Завдяки новому обладнанню фрагменти ушкодженого суглоба видалили через мікроскопічний отвір, а за самою операцією спостерігали на екрані через введену відеокамеру.

Після нашої першої публікації про те, що у Бахмуті тепер безплатно встановлюють ендопротези,  ми побачили цікавість користувачів до цієї теми. Наша журналістка Марія Лященко поговорила з пацієнткою і лікарем, щоб дізнатись подробиці таких операцій.

Лідії Костянтинівні 76 років, вона давно мала проблеми з суглобами - посттравматичний артроз та артрит, коксартроз, деформування суглобів.

Пенсіонерка каже, що звернулася до лікарні після того, як впала та отримала забій: «На початку березня впала у себе вдома, вдарилася, наче не сильно.  Донька наполягала викликати швидку, я кажу, що не болить. За кілька днів почався сильний біль, тоді вже опинилася в лікарні».

Оголошена вартість заміни суглоба складала близько тридцяти двох тисяч гривень: «Таких грошей у мене не було, сказали, що є якась програма. Скільки це обійшлося лікарні, чи бюджету, я не знаю, я купила лише те, що треба для операції, сам протез встановили безплатно, ми більше нічого не платили» - додає пацієнтка. 

167893407 750757715571112 3923511772850693055 n f6ccd

Протези виділили за кошти державного бюджету для Донецької області. Вони були закуплені та передані до Лиману. Звідти раніше розподіляли на Маріуполь та лікарню Лиману. Відтепер у цьому списку і Бахмут.

Після операції минув тиждень, наразі жінка почувається краще, поки залишається на стаціонарному лікуванні. Лікарі прогнозують, що реабілітації після протезування триватиме ще від семи до десяти днів, тоді пацієнтка зможе самостійно пересуватися. Такий термін зумовлений віком пенсіонерки.

Лідії Костянтинівні, згідно з програмою, за якою виділили протези, встановили імплант (штучний суглоб) цементної фіксації. Ці імпланти послугують пацієнту від 10 до 15 років, потім треба повторювати операційне втручання, яке може бути травматичним. Таке протезування проводять зазвичай людям дуже похилого віку. Встановити їх можуть усім, хто потребує заміни суглоба, але перед операцією пацієнтам повідомляють про можливі подальші операційні вручання. Якщо людина погоджується на операцію – протез встановлять, взявши розписку про інформування.

166311747 748888775758006 568009636821916486 n 54456

Читайте також: 

Як повідомив завідувач травматологічного відділення Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м.Бахмута Дмитро Бондар, з початком децентралізації та медичної реформи у Бахмуті відкрили нові послуги. Це і ендопротезування і хірургія стоп – виправлення деформації стопи, і артроскопією колінного та плечового суглобів. Під час артроскопії у суглоб заводять відеокамеру, з проколу в 1 см, і під контролем видаляють із суглобів фрагменти ушкоджених менісків, проводиться реконструкція зв’язок.

«До таких операцій спеціалісти були готові давно. Не було матеріальної бази: інструментів, рентген обладнання», - додає завідуючий.

Наразі є і рентген, і артроскопічне обладнання, і сучасна операційна. Все це за підтримки Бахмутської міської ради. Під час планування реконструкції лікарні враховувалися потреби кожного відділення.

«Стали можливими малоінвазивні втручання – коли через невеликий розріз встановлюються масивні імпланти, це дозволяє зменшити біль і максимально прискорити мобілізацію хворих, тобто, пацієнти можуть ходити вже на третій день. Також це зменшує час перебування на стаціонарі та запобігає можливим  ускладненням після операцій, дозволяє спрогнозувати, за необхідності, подальше лікування», - говорить  завідувач травматологічного відділення Бахмутської багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Дмитро Бондар.

Наразі у Бахмуті виконують рутинне протезування, а це близько 50-60% пацієнтів від усіх, які потребують заміни суглобів. Оперують випадки хворих з переломами шийки стегна, первинним коксартрозом, з деформуючим остеоартрозом коліна без значної деформації кінцівок, складніші випадки – перенаправляють у Лиман та Харків.