Main menu

167560134 814700972762505 1449630450646621879 n 35f42З початком дистанційного навчання в онлайн-форму переходить і позашкільне виховання. Як відбувається навчальний процес та з якими складнощами стикаються викладачі гуртків та секцій – читайте далі.

Творчість онлайн

«Зрозуміло, що у дітей ще школа, їм не дуже зручно займатися онлайн з викладачем, тому викладають завдання та майстер-класи у відео форматі на сайт, щоб діти займалися у зручний час. З дітьми комунікуємо через групу у Вайбер, у кожного керівника гуртка є своя група, він скидає завдання», - говорить директорка Бахмутського міського Центру технічної творчості дітей та юнацтва Тетяна Куліш.

Деякі вчителі заздалегідь  питають у дітей, якщо ті погоджуються, проводять заняття проводять заняття на платформах Google:  Zoom чи  Google meet.

Перевіряють завдання теж онлай – діти скидають фото робіт, знімають процес.

168211597 814108559488413 8023548464785711221 n 72524

Проте, виникають і складнощі. Наприклад, викладачі, що займаються декоративно-ужитковим мистецтвом говорять, що часто такі види діяльності, як: шиття, або авіамоделювання мають проводитися під наглядом батьків, бо для маленьких дітей самостійні заняття з інструментами небезпечні.

Тому наразі, у центрі пристосовуються до умов та спрощують завдання: на авіамоделюванні, наприклад, працюють з папером та картоном.

Діти від переходу на онлайн формат інтересу до позакласних занять не втрачають, навпаки, чекають на поновлення занять.

Живе спілкування замінити важко, говорять у цетрі. Зважаючи, що дітям треба проходити шкільну програму, приділяти основну увагу цьому, мистецтво є важливим для дозвілля дітей.

Від індивідуальних занять з музики відмовились

Заняття з музики та живопису теж переходять в онлайн формат. До цього, повідомляє директорка Мистецької школи №1 м.Бахмута Євгенія Грінь, готувалися: «Ми будемо працювати дистанційно, у нас високошвидкісний інтернет, сім роутерів по школі, готувалися ще з літа».

Планували, що деякі заняття проводитимуть індивідуально, проте на нараді вирішили, що організовуватимуть дистанційну роботу на онлайн платформах.

До подальших екзаменів та концертів, у музичній школі, теж готові:  «Зараз ідуть академ-концерти, ми до цього готуємося круглий рік. Як тільки дитина вивчила матеріал, у викладача вона записана в телефоні, і всі записи у нас є. Все здаватимуть у режимі онлайн».

Вихованці спортшколи отримують завдання онлайн

Як повідомив начальник Управління з питань фізичної культури та спорту Бахмутської міської ради Віктор Лис, у комплексній спортивній школі тренери передають домашні завдання телефоном. Групових занять немає, інколи займаються індивідуально на свіжому повітрі. Навіть Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім.С.Бубки частково відправив своїх учнів на дистанційне навчання. У звичайному режимі займаються лише спортсмени, що входять до збірних команд і представляють Україну на міжнародних змаганнях. При цьому стадіон «Металург» продовжує роботу, хоча кількість відвідувачів теж обмежена  - 15 осіб можуть одночасно перебувати у тренажерному залі, не більше 160 осіб у манежі, заняття на відкритому майданчику не обмежують.