Main menu

unnamed 9b500На сесії Бахмутської міської ради проголосували за створення притулку для постраждалих від домашнього насильства. Наша журналістка Марія Лященко дізнавалася, кому це потрібно і за які кошти будуть утворювати нову установу.

За 2020 рік до Бахмутського відділку поліції надійшло 379  звернень щодо домашнього насилля. З них – 371 стосовно жінок, 8 – стосовно чоловіків Кількість винесених термінових заборонних приписів – 82.

Кількість осіб, які перебувають на обліку з приводу домашнього насилля – 204 особи

Постраждалі звертаються до Бахмутського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді. Там є мобільна бригада, яка виїжджає на звернення, через них відбувається оформлення людей до притулків. Нещодавно до притулку вивозили з неповнолітню вагітну дівчину.

«Перше, що вона спитала, скільки це коштує. Ми пояснили, що це безкоштовно, але дівчина дуже боялася виїжджати в незнайоме місце, залишитися без підтримки родичів. До того ж вона хотіла народити дитину в нашому половому будинку, говорила, що сестра, навряд чи зможе їздити в інше місто, щоб допомагати з дитиною», - пояснює провідна психологиня Бахмутського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Регина Ситник.

Крім матеріального навантаження є питання технічні. Іноді потрібно відновити документи. У центрі допомагають з цим питанням, та для цього потрібна присутність клієнтки.

Читайте також: Переважна більшість постраждалих від домашнього насильства в Бахмуті – жінки

Найближчий до Бахмута притулок для постраждалих від домашнього насилля нині знаходиться у Дружківці, проте жінки, які частіше стають жертвами насилля не завжди готові залишатися у чужому місті. Наприклад, минулого року дівчина звернулася до соціальних служб, її мали направити до  притулку, але вона повернулася додому, мовляв за речами, проте потім сказала, що вже нікуди не поїде. Останнє звернення було минулого тижня, і жінка теж змушена була повернутися додому, повідомили в Управлінні молодіжної політики та у справах дітей.

Потреба у створенні притулку є, - вважає місцева правозахисниця Оксана Судак. До Бюро безоплатної правової допомоги, де жінка працює, звертаються за юридичними консультаціями. Протягом 2020 року звернень було небагато, близько 5-ти, проте у 2019 було 5 судових справ, коли видавали обмежувальні приписи, одну жінку направили до притулку.

«Проблема існує, проте вона прихована, люди не звертаються, тому що думають, що їм не допоможуть, часто і поліція не надає допомогу під час викликів, інколи обмежуються бесідою та їдуть», – додає юристка.

Більше про обмежувальний припис і процедуру отримання судового обмеження читатйте ТУТ.

Будуватимуть притулок коштами Міжнародних донорських організацій та частково з місцевого бюджету. Для виконання реконструкції приміщення виділять 1 млн 995 тис грн і придбання обладнання для притулку - 570 тис грн, повідомили в Управлінні молодіжної політики та у справах дітей.