Main menu

155477976 450095846035144 4274662627328718398 n 7ef5eКоли лікарі рекомендують діабетикам підвищити фізичну активність, то наголошують на помірних навантаженнях це поняття дуже розмите і для кожної людини має своє значення. Скандинавська ходьба - прийнятна форма навантаження, яка вже довела свої результати для людей з діабетом. Серед учасників групи скандинавської ходьби тренерки Тетяни Ходаковської займаються декілька жінок, які помітили зниження рівня цукру у крові. Щоб залучити до активності більше людей з діабетом та підтвердити результати, Тетяна відкрила місячні курси. 

Заняття почалися з 1 березня. Спорткомітет надав палки для ходьби, долучив медсестру, яка буде замірювати перед та після занять рівень кисню у крові, тиск, пульс.

«Кількість людей з цукровим діабетом збільшується і з цією групою пацієнтів, майже ніхто не хоче займатися, брати відповідальність. Є багато доказів того, що саме скандинавська ходьба є ідеальним варіантом фізичної активності для людей з цим захворюванням. Навіть, якщо діагноз цукровий діабет вилікувати не можна, я хочу показати як можна з ним комфортно жити», - каже тренерка Тетяна Ходаковська.

Читайте також: 

Живим прикладом позитивного впливу скандинавської ходьби на зниження рівня цукру у крові, зниження тиску та покращення самопочуття є Наталя. Вона і сама прийшла у групу, коли оцінила результат: побачила знайому у сюжеті по скандинавській ходьбі - та дуже гарно виглядала і помітно схудла. Наочна реклама фізичної активності була дуже переконливою. Через знайому пенсіонерка знайшла контакти тренерки і долучилася до занять. Пішла в основну групу. Попри те, що перші тренування були дуже важкими фізично, вона не здалася.

«З перших тренувань по ходьбі зі стадіону ледве доходила додому – ніби то нічого особливого ми не робили, але навантаження на м’язи було дуже сильне!» - згадує Наталя.

За ці декілька місяців загальний стан здоров’я і самопочуття покращилися.

«Я живу біля поліклініки. Раніше, коли доходила до центрального ринку, мала спочатку посидіти на скамійці, а потім іти у справах. Зараз так не втомлююсь багато ходжу, легко піднімаюся на другий поверх», - пояснює пенсіонерка.

Жінка каже, що з середини вересня почала відвідувати заняття зі скандинавської ходьби, а потім ще додала йогу та басейн. За цей час у неї на декілька одиниць знизився і рівень цукру, спала вага.

«Перестала постійно бігати до туалету, бо укріпилися м’язи тазового дна», - додає пенсіонерка.

Тому, коли з’явилась можливість три рази на добу ходити для здоров’я, довго не роздумувала.

«Мені дуже приємно, що Тетяна зробила цю групу. Вона горить своєю справою! Хоче допомогти людям», - додає учасниця експериментальної групи Наталя.

Тренерка Тетяна Ходаковська каже, що намагалася знайти спонсорів, щоб залучити кошти і купити тест-полоски для заміру цукру у крові, охочих не знайшлося. Та це її не зупинило – купила їх за свої кошти і вже провела два заняття для 12 жінок.