Main menu

151837493 1048852628856885 5559048073524464036 n 7033cАнонсував курси підготовки печерного дайвінгу  Роман Ованесов, він є одним із небагатьох в Україні інструкторів з цього виду спорту. Заняття будуть проходити у Зайцівських та Іванградських печерах. 

Такий вид дайвінгу є досить екстремальним, тому займатися ним можуть лише дайвери з досвідом та вміннями.

«Існує багато нюансів: треба вміти, занурюватися у сухому костюмі або користуватися спареними балонами, коли два балони, з’єднані на спині або по боках», - зазначає інструктор Роман Ованесов.

Рівень підготовки та ступені навчання дайверів

Тривалість курсів залежатиме від підготовленості охочих, зазвичай це 3-4 дні. Спочатку навчатимуть у печерах, що затоплені  наполовину, для того, щоб можна було спливти. 
Після людина зможе навчатися у закритих печерах, де над головою кам’яна стеля , що значно ускладнює процес занурення – це вже наступний ступінь курсу.

Ще один рівень  – печерна навігація: вміння ходити по спеціальних мотузках, перестрибувати з однієї мотузки на іншу, правильно їх розкладати, прив’язувати її до каменів. Це вже так званий full cave – повна печера. Крім зазначених трьох ступенів є ще й інші, але ці є основними.

На курсах же поки що навчатимуть першим двом.

569 4de3f

Перспективи розвитку екстремального туризму у Бахмутському районі

На тенденцію розвитку внутрішнього туризму значною мірою вплинула  минулорічна пандемія. Люди все частіше починають відкривати для себе туристичні місця своєї країни, області, району. Стосується це і дайвінгу.

«Все залежить від політичної ситуації, якщо буде спокійно – люди їздитимуть» - додає дайвер.

Для організації печерного дайвінгу, за словами Романа Ованесова, у нашому регіоні є всі можливості. З трьох печерних систем, що необхідні для занурення, дві вже освоюються – це Іванградська та Зайцівська. Є ще дві нерозвідані печери – Стряпівська та Нирківська, якщо якась із них буде придатною для занурення, то стане третьою в системі - так всі стандарти будуть дотримані. Для проходження курсу «full cave» людина має зануритися у три різні печери. Проте для перших двох етапів печерного дайвінгу наразі є всі умови.

570 0dae1