Main menu

151609924 869123800538686 8163549929184027889 n cf1f8У Слов’янському міськрайонному суді 16 лютого відбулося чергове засідання у справі вбитого у грудні 2019 року місцевого волонтера Артема Мирошниченка. На якій стадії розгляд – читайте у матеріалі.

Справу про вбивсто бахмутського волонтера Артема Мирошниченка розглядають у суді більше року. Нагадаємо, 30 листопада 2019 року на чоловіка напали двоє підлітків і жорстоко побили, не приходячи до тями він помер у лікарні, 5 грудня того ж року. Слідство затримало двох підозрюваних: Миколу Барабаша і Олександра Баришка, які наразі перебувають на лаві підсудних, їхні адвокати клопочуть про цілодобовий домашній арешт для обох.

Цього разу обвинувачуваним продовжили термін тримання під вартою до 16 квітня поточного року.

На початку розгляду судді вимагали від громадських активістів та представників преси залишити залу засідань, мовляв, через карантин, проте навіть під час більш суворих обмежень у залі могла перебувати така ж кількість людей. Зійшлися все ж на дотриманні дистанції у півтора метра.

Наступне засідання відбуватиметься 11 березня. Узгодження дат подальших судових засідань (до кінця травня цього року) відбулося без участі представника сторони потерпілого і сторони обвинувачення. За словами адвоката потерпілого – Олександра Кадієвського,  судді мають узгоджувати дати, тому що всі учасники процесу дізнаються, чи не мають у вказаний час інших засідань, узгоджених заздалегідь, бо вони будуть зірвані.

Розгляд справи триває більше року, за цей час відбулося більше 12 судових засідань: їх переносили через хвороби суддів, неявку представників підсудних, неявку сторони потерпілого через помилково вказаний час у повістці, неможливості доставити підсудних до залу суду з невідомих причин. Протягом року підсудним лише продовжували термін тримання під вартою. Також сторона потерпілого, яким виступає брат загиблого – Сергій Мирошниченко, зазначає, що є підстави вважати, що справу навмисно затягують, аби знизити розголос серед активістів та ЗМІ.

У грудні минулого року замінили головуючого суддю,  вся справа буде переглядатися заново. На наступне засідання повторно запросять свідка по справі, яким виступатиме батько загиблого.

Крім жорстокого вбивства,  резонанс у справі спричинив мовний конфлікт. За версією одного з очевидців (який з міркувань власної безпеки не свідчить у правоохоронні органи),  підсудні, перебуваючи напідпитку, звернулися до Артема Мирошниченка, він відповів українською, після цього на нього напали.