Main menu

Artem Miroshnichenko pohoron Bahmut 1288fГучну справу вбивства волонтера Артема Мирошниченка минулого року обговорювали не лише у межах Бахмута, а й по Україні: статті у відомих інтернет-виданнях, відеосюжети на центральних телеканалах, проте минув рік, разом із ним і обговорення справи. Незважаючи на наявні докази, вирок досі не винесено, підозрюваним лише продовжують термін тримання під вартою.

Ввечері 30 листопада 2019 року Артема Мирошниченка жорстоко побили неподалік власного дому. За тиждень чоловік помер не приходячи до тями. На похорон Артема зібралась вся активна громадськість Бахмута і його друзі з інших міст України.

20191208 105339 824f8 d321c

Підозрюваних двоє, обидва неповнолітні: 16-річний Микола Барабаш та 17-річний Олександр Баришок. Їм загрожує від 7 до 10 років позбавлення волі. Адвокати підсудних вимагали домашній арешт.

Крім жорстокого вбивства резонанс у справі спричинив мовний конфлікт. За версією одного з очевидців (який з міркувань власної безпеки не свідчить у правоохоронні органи) підсудні, перебуваючи напідпитку, звернулися до Артема Мирошниченка, він відповів українською, після цього на нього напали.

Справу передали до суду і вже рік як відбувається судове слідство. Проте розгляд справи затягують. Майже щомісяця відбувається судове засідання, але до вироку справа не дійшла, адже часто розгляд справи переносять з різних причин: неявки адвокатів звинувачуваних, хвороби суддів. Під час одного із засідань, наприклад, конвой з невідомих причин не зміг доставити підсудних (судове засідання відбувається у Слов’янському суді, підсудних тримають у Бахмутському СІЗО), влітку також судове засідання не відбулося через помилково вказаний час:

129874033 3501316009989105 410434662366106292 n 30c61

Паралельно із засіданнями у Слов’янську проходили вони й у Бахмуті. На одне із відкритих засідань не допустили активістів, натомість за анонімним викликом до суду прибули поліціянти, які повідомили, що їх викликали через несанкціонований мітинг.

Протягом року підсудним лише продовжували термін тримання під вартою.

Наразі захворів один із суддів, тому не може здійснювати судовий процес: «У нас новий суддя, і вся справа буде переглядатися по-новому» - повідомляє брат загиблого Артема Мирошниченка – Сергій.
Наступне судове засідання відбудеться 24 грудня у Слов’янському суді.