Кров, вода, сіль: підлітки з Соледара разом з митцями поєднали природу, людину і час

Семаковська Тетяна 21:38, 10 Лютого 2021

1 448c3Учасниці арт-резиденції «Заземлення» долучили до презентації свого творчого доробку глядачів. Підлітки допомогли завершити формування інсталяції, додавши до кристалів солі та води штучну кров. Що таким чином хотіли сказати митці – Ірена Тищенко і Тетяна Павлюк, які враження вони отримали від перебування у Соледарі – читайте далі.

Старшокласники та першокурсники місцевого професійно-технічного коледжу прийшли на зустріч із мистецьким дуетом з Києва @shallow_wat та @some_static_pictures – Іреною Тищенко і Тетяною Павлюк. Художниці презентували відеороботу та інсталяцію, створені в рамках арт-резиденції «Заземлення». Для інсталяції вони використали штучну кров, воду і кристали солі.

0c213210 206f 4dab bd2e e5c8b1af8b0e 7bf81

3 3c399

«Матеріал, що візуалізує людство – штучна кров, час – це вода, а сіль уособлює природу, яку людина споконвіку використовувала як засіб покращення власного життя», – пояснюють учасниці арт-резиденції «Заземлення», організованої платформою культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ, Тетяна Павлюк та Ірена Тищенко.

Останній компонент

Поєднати ці компоненти в інсталяції художницям допомогла молодь, присутня на презентації.

«Ми не звикли працювати з підлітками, але, на наш подив, вони доволі відкрито сприйняли все, що ми їм розповідали. Вони мають власну думку про те, що таке сучасне мистецтво, – розповідає Тетяна Павлюк. – Ми мали додати до інсталяції останній компонент – штучну кров, але не могли вирішити, як саме її задіяти. Тож запропонували підліткам зробити це під час презентації. І вони зробили це так, що ми би краще не зробили».

d2841db4 0b5a 4748 94e9 79f470419de7 50706

Зрозуміти контекст допомагали мешканці Соледару і Бахмуту

Щоб створити проєкт, який складається з тексту, відеоарту та інсталяції, художниці максимально занурились у середовище. У цьому їм допомагали місцеві жителі – як культурні менеджери, художники й активісти, так і випадкові співрозмовники на вулицях міста. Асистента для зйомок відео художниці теж знайшли серед місцевих.

«Нам дуже допомогли місцеві експерти – Михайло Кулішов та Галина Олійникова, ми з ними багато спілкувалися, вони відповідали на всі запитання, що стосувалися і ситуації з природою, і питань про те, як живуть люди. Ми багато спілкувалися і з місцевими жителями. Мали зустрічі з директоркою Будинку культури, з бібліотекарями, розпитували їх про життя у місті. Відвідували магазини, різні заклади, спостерігали за людьми. Резиденція – це така штука, що навіть поїздка у громадському транспорті може багато дати в плані розуміння місцевого контексту», – пояснює Тетяна Павлюк.

Художниці розповідають, що також планували провести час із шахтарями, але, на жаль, їм це не вдалося. Натомість вони змогли поспілкуватися з художниками у Бахмуті.

«Ми були вражені рівнем їхньої творчості – і технічним, і концептуальним», – діляться вони.

be6b23ea a309 4f70 89d3 518c749b6b8c 4b289

14cfb371 8872 4145 a953 2e3f77a0a47a 4559e

Життя, попри війну

Готуючись до резиденції, Тетяна Павлюк та Ірена Тищенко багато читали про Соледар, передивилися велику кількість відео, але скласти для себе якусь єдину картину про цю місцевість змогли вже на місці.

«Ми знайшли багато інформації про підприємства, про те, як це важливо, але нічого не знайшли про людей, про їхню діяльність, про саме життя у місті. Про це ми дізналися вже під час резиденції, –  пояснює Тетяна Павлюк. –  Чим ми були вражені? Що тут дуже спокійні люди – що в Соледарі, що в Бахмуті. Вони нікуди не поспішають. Ми побачили людей, яким життя у цих містах приносить справжнє задоволення. І що на Донбасі є життя, попри війну».

Художниці додають, що під час презентації поцікавилися у підлітків, хто хоче поїхати з міста після завершення навчання. «Лише половина сказала, що хоче. Є щось, що їх тут тримає», – говорить Тетяна.

За словами художниць, сучасне мистецтво в маленьких містах може бути корисним. «Не тільки як щось, що формує глядацький досвід і підвищує культурний рівень, а й просто як прецедент для більшого спілкування людей, для формування спільноти. І ми вдячні ІЗОЛЯЦІЇ, що вона робить такий проєкт. Це дуже важливо», – підсумували Ірена Тищенко і Тетяна Павлюк.

Нагадаємо, платформа культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ виїхала з Донецька у 2014 році. Спочатку культурний фонд розмістився у Києві, але влітку 2020-го повернувся на Донбас, у місто Соледар. Резиденція для митців «Заземлення», яка триватиме  до серпня, стала першим масштабним проєктом фонду на новому місці. Її мета  – привернути увагу до екологічних і соціальних проблем у регіоні, спровокованих людською діяльністю.

Усі новини проєкту читайте на сайті Фонду ІЗОЛЯЦІЯ

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]